Bellek yapılandırması ve boyutlandırma konuları SQL Server 2012'de

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2663912 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft SQL Server otomatik ve dinamik bellek yönetimi geçerli bellek gereksinimlerini iç SQL Server bileşenleri ve sistem iş yüküne göre gerçekleştirir. SQL Server belirli uygulama davranış desenleri ve Gelişmiş özel gereksinimler için ince ayar yapma yardımcı olacak bellekle ilgili yapılandırma seçenekleri de sunar. Farklı yapılandırma seçenekleri şunları içerir:
 • sp_configure seçenekleri (en fazla sunucu bellek (MB)min sunucu belleği (MB)ve awe etkinleştirilmiş)
 • -g başlangıç parametresi (memory_to_reserve)
 • kilitli sayfaları

Microsoft SQL Server 2012 Bellek Yöneticisi'nin nasıl yöneticileri bu bellek seçenekleri yapılandırmak etkileyen değişiklikler tanıtır. Lütfen SQL Server 2012 ya da SQL Server 2012 yeni bir yüklemesini yapılandırmadan önce yükseltme yapmadan önce burada açıklanan değişiklikleri gözden geçirin.

Not Bu makalede, Microsoft SQL Server 2014 için de geçerlidir.

Daha fazla bilgi

SQL Server 2012 değişiklikler bellek ayırmalarını belirli türde muhasebesi biçimini ve en çok bu tür ayırma işlemleri tarafından kullanılan bellek miktarını kontrol bellek yapılandırma seçenekleri de sunar. SQL Server 2012 değişiklikleri bellek ayırma isteklerini SQL CLR ve çok sayfalı Tahsisatlar özgüdür. SQL Server 2012 tek sayfa ve çok sayfalı Tahsisatlar (küçüktür ve büyüktür 8 KB ayırma isteklerini 8 KB) yöneten yeni bir sayfa ayırıcısı var. Bu nedenle, SQL Server 2012'de "Çok sayfalı Tahsisatlar" olarak adlandırılan ayrı hiçbir kategori yoktur.

"En fazla sunucu bellek (MB)" ve "min sunucu belleği (MB)"

Önceki sürümlerde, SQL Server (SQL Server 2005, SQL Server 2008 ve SQL Server 2008 R2), aşağıdaki yapılandırma seçenekleri, arabellek havuzu tüketilen fiziksel bellek sınırlarını belirledi. Biz SQL Server veritabanı altyapısı işlem tarafından kabul edilen bu durum, fiziksel bellek fiziksel bellekte hakkında bahsediyordur dikkat edin:
 • en fazla sunucu bellek (MB)
 • Min sunucu belleği (MB)
Thisconfiguration seçeneği, genellikle ya da SQL Server işleminde 8 KB eşit olan bellek ayırmalarını dahil. SQL Server bellek yöneticisi sayfa boyutu 8 KB kullanıldığından bu ayırma werealso "single_page_allocations" gösteriyor. Bu yapılandırma aşağıdaki bellek ayırma isteği dahil değildir:
 • SQL Server birden çok sayfalı Tahsisatlar: 8 KB'den fazla talep ayırmaları bunlar.
 • CLR ayırmalar: Bu ayırmalardan dahil SQL CLR yığın ve CLR başlatma sırasında oluşturulan kendi genel ayırma.
 • İş parçacığı yığınları SQL Server işleminde bellek ayırmalarını.
 • Doğrudan Windows bellek ayırma isteklerini: yığın kullanımı Windows ve SQL Server işlem içine yüklenmiş modüller tarafından yapılan doğrudan sanal Tahsisatları bunlar. Bu tür bellek ayırma isteklerini ayırma genişletilmiş saklı yordam dll, Otomasyon yordamlar (sp_OA aramaları) ve bağlantılı sunucu sağlayıcıları ayırma kullanılarak oluşturulan nesneler örnekler.

SQL Server 2012 ile başlayarak, çok sayfalı Tahsisatlar ve CLR Tahsisatları de en fazla sunucu bellek (MB) ve en az sunucu belleği (MB)tarafından kontrol edilen bellek sınırları dahil edilir. Bu değişiklik, SQL Server Bellek Yöneticisi üzerinden gitmek tüm bellek gereksinimleri için daha doğru bir boyutlandırma yeteneği sağlar. SQL Server 2012'e yükselttikten sonra geçerli en fazla sunucu bellek (MB) ve en az sunucu belleği (MB) değerleri dikkatle gözden geçirin. Çünkü SQL Server 2012 şimdi içerir ve önceki sürümlerine göre daha fazla bellek ayırma için hesapları gibi değerleri gözden geçirmelidir. Bu değişiklikler SQL Server 2012 32-bit ve 64-bit sürümleri için geçerlidir.

Aşağıdaki tabloda, belirli türdeki bir bellek ayırma en fazla sunucu bellek (MB) ve en az sunucu belleği (MB)yapılandırma seçenekleri ile kontrol edilir gösterir.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Bellek ayırma türüSQL Server 2005, SQL Server 2008, SQL Server 2008 R2SQL Server 2012
Tek sayfalı TahsisatlarEvetEvet, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırmalara konsolide
Çok sayfalı TahsisatlarHayırEvet, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırmalara konsolide
CLR TahsisatlarıHayırEvet
İş parçacığı yığınları bellekHayırHayır
Windows doğrudan ayırmaHayırHayır

"Memory_to_reserve" yapılan değişiklikler


32-bit SQL Server (SQL Server 2005, SQL Server 2008 ve SQL Server 2008 R2) daha önceki sürümlerinde, SQL Server bellek yöneticisi tarafından aşağıdaki ayırma isteklerini bir işlemin sanal adres alanı parçası kenara ayarlayın:
 • SQL Server birden çok sayfalı Tahsisatlar: 8 KB'den fazla talep ayırmaları bunlar.
 • CLR ayırmalar: Bu ayırmalardan dahil SQL CLR yığın ve CLR başlatma sırasında oluşturulan kendi genel ayırma.
 • İş parçacığı yığınları SQL Server işleminde bellek ayırmalarını.
 • Doğrudan Windows bellek ayırma isteklerini: yığın kullanımı Windows ve SQL Server işlem içine yüklenmiş modüller tarafından yapılan doğrudan sanal Tahsisatları bu ayırma isteklerini içerir. Bu tür bellek ayırma isteklerini ayırma genişletilmiş saklı yordam dll, Otomasyon yordamlar (sp_OA aramaları) ve bağlantılı sunucu sağlayıcıları ayırma kullanılarak oluşturulan nesneler örnekler.

Bu tahsisatı için ayrılan sanal adres alanı memory_to_reserve yapılandırma seçeneği tarafından belirlenir. SQL Server kullanan varsayılan değeri 256 MB'tır. Varsayılan değeri geçersiz kılmak için SQL Server -g başlangıç parametresini kullanın. Bu sanal adres alanı olarak da bilinen "Bellek bırakın" parçası veya "Arabellek havuzu bölge."

SQL Server 2012 yeni ayırmaları 8 KB boyutundan büyük işler "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırıcısı olduğundan, memory_to_reserve değeri birden çok sayfalı Tahsisatlar içermez. Bu değişiklik dışında başka her şey bu yapılandırma seçeneği ile aynı kalır.

Aşağıdaki tabloda, belirli türdeki bir bellek ayırma için SQL Server işleminin sanal adres alanı memory_to_reservebölgesine olup gösterir.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Bellek ayırma türüSQL Server 2005, SQL Server 2008, SQL Server 2008 R2SQL Server 2012
Tek sayfalı TahsisatlarHayırHayır, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırmalara konsolide
Çok sayfalı TahsisatlarEvetHayır, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırmalara konsolide
CLR TahsisatlarıEvetEvet
İş parçacığı yığınları bellekEvetEvet
Windows doğrudan ayırmaEvetEvet

Değişiklikler diğer bellekle ilgili yapılandırma seçenekleri

Lütfen SQL Server 2005, SQL Server 2008 veya SQL Server 2008 R2 "awe etkinleştirilmiş" seçeneğini kullanacak biçimde yapılandırılmışsa, bu yapılandırma seçeneği için önemli değişiklikleri anlamak için aşağıdaki makaleyi gözden geçirin:
"Awe etkinleştirilmiş" SQL Server özelliği önerilmiyor

Lütfen SQL Server 2005, SQL Server 2008 veya SQL Server 2008 R2 "kilitli sayfaları" özelliğini kullanmak için yapılandırılmışsa, bu yapılandırma seçeneği için önemli değişiklikleri anlamak için aşağıdaki makaleyi gözden geçirin:

Çeşitli sürümleri SQL Server için en yüksek bellek kullanımı

SQL Server'ın farklı sürümleri olan maksimum sınırları çeşitli resourcesthey kullanabilirsiniz. SQL Server'ın farklı sürümleri için en fazla bellek kullanımı üzerinde uygulanan sınırlamaları vardır. Örneğin, bir SQL Server 2008 R2 örneği yalnızca bir maximummemory 64 GB kullanabilirsiniz. Tüm Ayrıntılar için aşağıdaki MSDN Web sayfasına gidin:
SQL Server 2012 sürümü tarafından desteklenen özellikler
SQL Server 2012 ile başlayarak, bu bellek yalnızca veritabanı önbelleği için (arabellek havuzu) sınırlar. SQL Server Bellek Yöneticisi'nde önbellekleri geri kalanı bu edition sınırları tarafından belirtilenden daha fazla bellek kullanabilir. Örneğin, bir SQL Server 2012 Express edition veritabanı önbelleğinde 1.4 GB yalnızca en fazla olacak boyutunu kullanabilirsiniz. (Yordam önbelleği, meta veri önbelleği vb. gibi) diğer önbellekleri "en fazla sunucu belleği" yapılandırması ile belirtilen boyuta kadar bellek tüketebilir.

Referanslar

Denali SQL Server bellek yöneticisi değişiklikleri

SQL Server 2012 yeni SQLOS özellikleri

Özellikler

Makale numarası: 2663912 - Last Review: 24 Temmuz 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbmt KB2663912 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2663912

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com