Bellek yapılandırması ve sql Server 2012 önünde boyutlandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2663912 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft sql Server, otomatik ve dinamik bellek yönetimi iç sql Server bileşenleri ve sistem üzerindeki iş yükünü geçerli bellek gereksinimlerine göre gerçekleştirir. sql Server, belirli uygulama davranışı desenleri ve Gelişmiş özel gereksinimler için ince ayar yardımcı bellekle ilgili yapılandırma seçenekleri de sunar. Farklı yapılandırma seçenekleri şunları içerir:
 • sp_configure seçenekleri)en fazla sunucu bellek (mb), Min sunucu belleği (mb), ve awe etkinleştirilmiş)
 • -g parametre (Başlangıç)memory_to_reserve)
 • kilitli sayfaları

Yöneticiler bu bellek seçenekleri nasıl yapılandırmak etkileyen değişiklikler bellek Yöneticisi'nde Microsoft sql Server 2012 tanıtır. Lütfen sql Server 2012 veya yeni bir sql Server 2012 yüklemesini yapılandırmadan önce yükseltmeden önce burada açıklanan değişiklikleri gözden geçirin.

Daha fazla bilgi

sql Server 2012 de değişiklikler belirli türdeki bellek ayırmalarını muhasebesi biçimini ve en çok bu tür ayırma işlemleri tarafından kullanılan bellek miktarını kontrol bellek yapılandırma seçeneklerini tanıtır. sql Server 2012 değişiklikleri bellek ayırma isteklerini sql clr ve çok sayfalı Tahsisatları özgüdür. sql Server 2012 hem sayfa tek ve çok sayfalı ayırma (az 8 kb ve 8 kb ayırma isteklerini büyüktür) yöneten yeni bir sayfa ayırıcısı var. Bu nedenle, sql Server 2012'de "Çok sayfalı ayırma" olarak adlandırılan ayrı hiçbir kategori vardır.

"En fazla sunucu bellek (mb)" ve "min sunucu belleği (mb)"

sql Server (sql Server 2005, sql Server 2008 ve sql Server 2008 R2) önceki sürümleri aşağıdaki yapılandırma seçenekleri, arabellek havuzu tüketilen fiziksel bellek sınırlarını belirledi. Biz bu durumda sql Server veritabanı altyapısı işlem tarafından kaydedilen fiziksel belleğin fiziksel bellek hakkında konuştuğunuz dikkat edin:
 • en fazla sunucu bellek (mb)
 • Min sunucu belleği (mb)
Bu yapılandırma seçeneği, yalnızca sql Server işleminde 8 KB eşit veya bundan küçük olan bellek ayırmalarını genellikle dahil. sql Server bellek yöneticisi 8 KB sayfa boyutu kullanılan çünkü bu ayırmalardan de için "single_page_allocations" yönlendirildiğinizde. Bu yapılandırma aşağıdaki bellek ayırma isteklerini dahil değildir:
 • sql Server birden çok sayfalı ayırma: 8 KB'den fazla istek ayırma bunlar.
 • clr ayırmalar: sql clr bu ayırmalardan dahil yığınlar ve clr başlatma sırasında oluşturulan genel kendi ayırma.
 • sql Server işlem iş parçacığı yığın bellek ayırmalarını.
 • Bellek ayırma isteği yapılan doğrudan Windows: Windows yığın kullanımı ve sql Server işleminde yüklü modüller tarafından yapılan doğrudan sanal Tahsisatları bunlar. Genişletilmiş saklı yordam dll, Otomasyon yordamlar (sp_OA çağrıları) ve ayırma bağlantılı sunucu sağlayıcıları kullanılarak oluşturulan nesneler ayırma gibi bellek ayırma isteklerini örnekleridir.

sql Server 2012 ile başlayarak, çok sayfalı tahsisleri ve clr ayırmaları da tarafından denetlenen bellek sınırları dahil en fazla sunucu bellek (mb) ve Min sunucu belleği (mb). Bu değişiklik, sql Server Bellek Yöneticisi üzerinden gitmek tüm bellek gereksinimleri için daha doğru bir boyutlandırma yeteneği sağlar. Geçerli dikkatle gözden geçirin en fazla sunucu bellek (mb) ve Min sunucu belleği (mb) sql Server 2012 için yükselttikten sonra değerleri. Çünkü sql Server 2012 şimdi içerir ve önceki sürümlerine kıyasla daha fazla bellek ayırma için hesapları gibi değerleri gözden geçirmelidir. Bu değişiklikleri, sql Server 2012 32-bit ve 64-bit sürümleri için geçerlidir.

Aşağıdaki tabloda, belirli türde bir bellek ayırma tarafından denetlenen olup olmadığını gösterir en fazla sunucu bellek (mb) ve Min sunucu belleği (mb)yapılandırma seçenekleri.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Bellek ayırma türüsql Server 2005, sql Server 2008, sql Server 2008 R2sql Server 2012
Tek sayfa ayırmaEvetEvet, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırma konsolide
Çok sayfalı ayırmaNoEvet, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırma konsolide
clr ayırmaNoEvet
İş parçacığı yığın bellekNoNo
Doğrudan Windows ayırmaNoNo

"Memory_to_reserve" değişiklikler


32-Bit sql Server (sql Server 2005, sql Server 2008 ve sql Server 2008 R2) önceki sürümlerinde, sql Server bellek yöneticisi işleminin bir parçası kenara ayarlayın sanal adres alanı Aşağıdaki ayırma isteklerini tarafından kullanımı için:
 • sql Server birden çok sayfalı ayırma: 8 KB'den fazla istek ayırma bunlar.
 • clr ayırmalar: sql clr bu ayırmalardan dahil yığınlar ve clr başlatma sırasında oluşturulan genel kendi ayırma.
 • sql Server işlem iş parçacığı yığın bellek ayırmalarını.
 • Bellek ayırma isteği yapılan doğrudan Windows: Windows yığın kullanımı ve sql Server işleminde yüklü modüller tarafından yapılan sanal ayırmaları doğrudan bu ayırma isteklerini içerir. Genişletilmiş saklı yordam dll, Otomasyon yordamlar (sp_OA çağrıları) ve ayırma bağlantılı sunucu sağlayıcıları kullanılarak oluşturulan nesneler ayırma gibi bellek ayırma isteklerini örnekleridir.

Bu ayırmaları için ayrılmış sanal adres alanı tarafından belirlenir memory_to_reserve yapılandırma seçeneği. sql Server kullanan varsayılan değeri 256 MB'tır. Varsayılan değeri geçersiz kılmak için sql Server kullanın. -g başlangıç parametresi. Bu sanal adres alanının bir parçası olarak da bilinir "Bellek bırak" veya "Bölge arabellek havuzu."

sql Server 2012 yeni ayırmaları 8 kb boyutundan büyük işler "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırıcısı olduğundan memory_to_reserve çok sayfalı Tahsisat değeri içermez. Bu değişikliği dışında şey bu yapılandırma seçeneği ile aynı kalır.

Aşağıdaki tabloda, belirli türde bir bellek ayırma içine denk olup olmadığını gösterir memory_to_reservesql Server işleminin sanal adres alanı bölgesi.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Bellek ayırma türüsql Server 2005, sql Server 2008, sql Server 2008 R2sql Server 2012
Tek sayfa ayırmaNoHayır, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırma konsolide
Çok sayfalı ayırmaEvetHayır, "herhangi bir boyutta" Sayfa ayırma konsolide
clr ayırmaEvetEvet
İş parçacığı yığın bellekEvetEvet
Doğrudan Windows ayırmaEvetEvet

Değişiklikleri diğer bellekle ilgili yapılandırma seçenekleri

Lütfen sql Server 2005, sql Server 2008 veya sql Server 2008 R2 "awe etkinleştirilmiş" seçeneğini kullanacak biçimde yapılandırılmışsa, bu yapılandırma seçeneği için önemli değişiklikleri anlamak için aşağıdaki makaleyi inceleyin:

Lütfen sql Server 2005, sql Server 2008 veya sql Server 2008 R2 "kilitli sayfalar" özelliğini kullanmak için yapılandırılmışsa, bu yapılandırma seçeneği için önemli değişiklikleri anlamak için aşağıdaki makaleyi inceleyin:
sql Server 2012 "sayfaları kilitleyen" özelliğini etkinleştirme

Referanslar

sql Server bellek yöneticisi değişiklikleri Denali

Yeni sql Server 2012 sqlos özellikleri

Özellikler

Makale numarası: 2663912 - Last Review: 21 Şubat 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2663912 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2663912

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com