Bir alt etki alanı varolan bir etki alanına eklemek için yeni-MSOLDomain cmdlet'i kullanmaya çalıştığınızda hata: "Yeni MsolDomain: Bu etki alanı eklenemiyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2666578 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Yeni-MSOLDomain cmdlet'ini kullanarak Office 365, Windows Intune veya Microsoft Azure gibi Microsoft bulut hizmetinde varolan bir etki alanına alt etki alanı eklemeyi deneyin. Ancak, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Yeni-MsolDomain: Bu etki alanı eklenemiyor. Onu bir alt etki alanı ve kimlik doğrulama türü kök etki alanının kimlik doğrulama türünden farklı.

NEDEN

Bir alt etki alanı kimlik doğrulaması için bu kurulmuş Federal varolan bir etki alanına eklemek için Yeni-MSOLDomain cmdlet'i kullanmaya çalıştığınızda bu sorun oluşur. Bir standart kimlik doğrulama etki alanında alt etki alanını eklemek Yeni-MSOLDomain cmdlet'i çalışır.

ÇÖZÜM

Federe kimlik doğrulaması için ayarlanmış bir etki alanı için bir alt etki alanı eklemek için şu adımları izleyin:
 1. Azure Active Directory (Azure AD), Windows PowerShell kullanarak bağlanın. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidin:
  Azure AD için Windows PowerShell kullanarak bağlanma
 2. Kullanım Yeni MSOLFederatedDomain cmdlet.

  Bir alt etki alanı gibidir, eklemek için sözdizimi nerede <subdomain>eklemek istediğiniz alt etki alanı adı:</subdomain>
  New-MSOLFederatedDomain -DomainName:<subdomain>

DAHA FAZLA BİLGİ

Azure AD yönetmek için Windows PowerShell'i kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu Web sitesi veya Azure Active Directory forumları .

Özellikler

Makale numarası: 2666578 - Last Review: 24 Haziran 2014 Salı - Gözden geçirme: 12.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Azure
 • Microsoft Office 365
 • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
 • CRM Online via Office 365 E Plans
 • Microsoft Azure Recovery Services
 • Office 365 User and Domain Management
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365m o365062011 pre-upgrade o365022013 after upgrade kbmt KB2666578 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2666578

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com