Unicode dize NTLM Güvenlik Desteği Sağlayıcısı Arabirimi'ni geçen, istemci oturum açamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 266772 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows 95 veya Windows 98 çalışan bir program Windows NT LAN Manager (güvenlik hizmetleri ve kimlik bilgilerini (kullanıcı adı ve parolanızı) ister NTLM) kullanarak Microsoft Windows NT tabanlı veya Microsoft Windows 2000 tabanlı bir sunucuya bağlanma girişiminde bulunduğunda, bağlantı girişimini bazen başarısız.

Neden

Kullanıcı adınızı ve parolanızı program tarafından Unicode biçiminde NTLM Güvenlik Desteği Sağlayıcısı Arabirimi (SSPI) geçirilirse, dizeleri kimlik bilgileri olmayan başarıyla oluşturulabilir.

Çözüm

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımlamıştır, ancak yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan bilgisayarlara uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Version  Size  File name   Platform
  ------------------------------------------------------------------
  7/11/2000 2:44pm 4.10.2000 25,600 Secur32.dll Windows 95 (all 
                           releases)
  7/11/2000 2:44pm 4.10.2000 25,600 Secur32.dll Windows 98
  6/30/2000 6:19am 4.10.2228 59,904 Secur32.dll Windows 98 Second
                           Edition
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme ile giderilen diğer sorunlar hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
267879Dizin hizmeti istemcisi, Outlook 2000 'Hiçbiri' kimlik doğrulama oturum kullanarak gelen engelliyor
Windows 98 ve Windows 98 İkinci Sürüm düzeltmeleri hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
206071Windows 98 ve Windows 98 İkinci Sürüm Düzeltmeleri Hakkında Genel Bilgiler
Windows 95 düzeltmeleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
161020Windows 95 Güncelleştirmelerini Kullanmak

Dizin hizmeti istemcisi çakışma bilgileri

Bu makalede açıklanan düzeltme, Windows 95 veya Windows 98 için dizin hizmeti istemcisi ile tam uyumlu değil. Windows 95 ve Windows 98 için dizin hizmeti istemcisi, Windows 95, Windows 98 ve Windows 98 ikinci Sürüm'de bulunan Secur32.dll dosyasını sürümünde bulunmayan ek işlevler sağlayan Secur32.dll dosyasının bir sürümünü içerir. Bu düzeltme ayrıca dizin hizmeti istemcisi ek işlevsellik sağlamaz. Bu nedenle, istemci dizin hizmeti göreceli olarak, bu düzeltmeyi yükleme sırası önemlidir. Dizin hizmeti istemcisi'nin yüklü olduğu yükledikten sonra bu düzeltmeyi yüklemeniz gerekir. Dizin hizmeti istemcisi yüklerseniz, bu düzeltmeyi yükledikten sonra düzeltmeyi daha sonra yeniden yüklemeniz gerekir. Bu dizin hizmeti istemcisi yükleme programının davranışı nedeniyle gereklidir.

Dizin hizmeti istemcisi sürüm çakışmaları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
283261Dizin Hizmeti istemci sürümü olan Windows 95 ve Windows 98 Sistem dosyaları ile sürüm çakışması
Windows 95 ve Windows 98 için dizin hizmeti istemcisi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249841Active Directory istemci uzantısı Windows 98'de Active Directory site bilgilerini kullanma

Özellikler

Makale numarası: 266772 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbfix kbnetwork kbprb kbqfe KB266772 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:266772

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com