"Systém Windows nemôže získať prístup k zadanému zariadeniu, ceste alebo súboru" chyba pri pokuse o inštaláciu, aktualizáciu alebo spustiť program alebo súbor

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2669244 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Príznaky

Keď sa pokúsite nainštalovať, aktualizovať alebo spustiť program alebo súbor, dostanete nasledovné chybové hlásenie:

Chyba: Systém Windows nemôže získať prístup k zadanému zariadeniu, ceste alebo súboru. Pravdepodobne nemáte príslušné oprávnenia pre prístup k položke

Príčina

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak vykazujú akýkoľvek z týchto scenárov na vašom PC.
 • Nemáte oprávnenie k súboru alebo umiestnenie súboru.
 • Súbor je v umiestnení, ktoré nie je momentálne prístupný ako sieťové umiestnenie alebo externý disk, ktorý momentálne nie je pripojené k počítaču.
 • Súbor bol premiestnený alebo odstránený.
 • Na súbor alebo odkaz je poškodený.
 • Súbor môže byť blokovaný programom Windows.
 • Antivírusový softvér môže blokovať súbor.

Riešenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, postupujte podľa metód nižšie počnúc metódu 1, ak táto metóda nerieši problém pokračovať Ďalšou metódou.

Metóda 1: Skontrolujte, či máte povolenie na otvorenie súboru

PoznámkaSkontrolujte, či ste prihlásení ako správca alebo ak ste v doméne sú súčasťou skupiny Domain Admins.

Povolenia sú pravidlá priradené súbory, ktoré určujú, ak môžete otvoriť súbor a čo môžete urobiť s ním. Skontrolujte povolenia súboru alebo priečinka, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok a potom kliknite na položku Vlastnosti.
 2. Kliknite na kartu zabezpečenie .
 3. V časti názvy skupín alebo mená používateľovkliknite na svoje meno a zobrazia sa povolenia máte. (Screen shot tohto kroku je uvedené nižšie).
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot tohto kroku
 4. Kliknite na položku Upraviť, a potom kliknite na tlačidlo skontrolovať políčka povolení, ktoré potrebujete a kliknite na tlačidlo OK. (Screen shot tohto kroku je uvedené nižšie).
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Screen shot tohto kroku

Ďalšie informácie o povoleniach nájdete v téme Čo sú povolenia?

Metóda 2: Skontrolujte umiestnenie súborov je k dispozícii

Môžete získať túto chybu ak odkaz alebo inštalácie sa pokúša o prístup nie je momentálne dostupná sieťová alebo vymeniteľnú jednotku umiestnení. Skontrolujte cestu k súboru, že Windows nemôže pristupovať a uistite sa, že umiestnenie je dostupné. (Screen shot tohto kroku je uvedené nižšie).
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Screen shot tohto kroku

Metóda 3: Uistite sa, že súbor nebol premiestnený alebo odstránený

Môžete tiež získať túto chybu ak súbor bol premiestnený alebo odstránený. Prejdite na umiestnenie súboru a skontrolujte, či je súbor v tomto umiestnení.

Metóda 4: Obnoviť odkaz tocheck korupcie

Túto chybu môžete získať aj v prípade theshortcut alebo iný typ súboru poškodená. Korupcia v skratky môžete vyhľadať tým, že vytvorí odkaz. Vykonáte to pozri Vytvorenie alebo odstránenie odkazu.

Ak aplikácia alebo iný typ súboru je poškodený môže byť potrebné opraviť aplikáciu na vyriešenie problému.

Metóda 5: Kontrola , či súbor bol zablokovaný Windows

V niektorých prípadoch môže byť súbor blokovaný programom Windows. Skontrolujte vlastnosti súboru, môže tam byť poznámkou, že Tento súbor pochádza z iného počítača a môžu byť zablokované pomáhať chrániť tento počítač na kontrolu a odblokovať súbor, postupujte nasledovne:
 1. Zablokovaný súbor pravým a potom kliknite na položku Vlastnosti.
 2. Na karte Všeobecné kliknite na položku odblokovať ak je možnosť k dispozícii.

Metóda 6: Skontrolujte, či váš antivírusový softvér blokuje súbor

Môžete skontrolovať zistiť, či váš antivírusový softvér blokuje súbor dočasne deaktivovať, a potom sa snažia otvoriť súbor. Ak musíte dočasne vypnúť svoj antivírusový softvér, ste ho mali znovu zapnúť Akonáhle ste hotoví. Ak ste pripojení na Internet, zatiaľ čo antivírusový softvér je vypnutý, počítač je zraniteľné voči útokom.

Dôležité: Vypnutie antivírusového softvéru alebo zmena nastavení môže počítač zraniteľné voči útokom vírusových, podvodné alebo škodlivé. Spoločnosť Microsoft neodporúča, že vypnutie antivírusového softvéru alebo zmena nastavení. Ak musíte dočasne vypnúť svoj antivírusový softvér, ste ho mali znovu zapnúť Akonáhle ste hotoví. Toto riešenie používate na vlastné riziko. Ak chcete dočasne vypnúť svoj antivírusový softvér, pozri Vypnutie antivírusového softvéru

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o chybách prístupom do súborov alebo priečinkov v systéme Windows, pozrite si "Prístup bol odmietnutý" alebo iné chyby pri prístupe alebo pracovať so súbormi a priečinkami v systéme Windows

Vlastnosti

ID článku: 2669244 - Posledná kontrola: 30. septembra 2013 - Revízia: 5.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
Kľúčové slová: 
kbcip kbmt KB2669244 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2669244

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com