Düzeltme: bir veri sql Server 2012 büyük veri kaynağında karşı cleansing gerçekleştirmek için dqs kullandığınızda performans

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2669955 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Microsoft, Microsoft sql Server 2012 düzeltmeler karşıdan yüklenebilen bir dosya dağıtır. Düzeltmeleri birikimli olduğu için her yeni sürüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server 2012 ile birlikte tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft sql Server 2012 büyük veri kaynağında karşı bir veri cleansing gerçekleştirmek için veri kalite Hizmetleri (dqs) kullandığınızda performans sql Server 2012'de oluşur. Örneğin, 18 saat 1,5 milyon kayıt karşı bir veri kaynağına veri cleansing tamamlanması daha uzun sürebilir. Bu sorun oluştuğunda, bir veya daha aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:

Hata iletisi 1
Akış, bir uygulama hatası ile sona erdi.
Microsoft.Ssdqs.core.Context.ResponseException: Önemli hata düzeltme aktarın. System.Data.SqlClient.SqlException--->: Transaction (işlem kimliği 41) başka bir işlem kilit kaynaklar kilitli ve kilitlenme kurbanı olarak seçildi. Hareket yeniden çalıştırın.
Hata iletisi 2
Akış, bir uygulama hatası ile sona erdi.
Microsoft.Ssdqs.core.Context.ResponseException: calibrator yürütülemedi veya ayarlama sırasında bir hata oluştu. System.Data.SqlClient.SqlException--->: Ekle toplu hedef tablo şema değişikliği nedeniyle başarısız oldu.

Neden

Veri dqs cleansing sırasında küçük parçalar halinde milyonlarca satır kaynağı için bir iç işlem olmuyor çünkü bu sorun oluşur. Ancak, her hareket paralel iş parçacığı üzerinde çalışır. Veri kaynağı büyük ve paralel iş parçacıklarının üzerinde çalıştıkları birçok hareket olduğunda kilitlenme oluşur. Bu nedenle, "Belirtiler" bölümünde açıklanan sorun oluşur.

Çözüm

Toplu güncelleştirme bilgileri

sql Server 2012

Bu sorunla ilgili düzeltme, önce sql Server 20012 için toplu güncelleştirme 1'de yayımlanmıştır. sql Server için bu toplu güncelleştirme paketini elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2679368 sql Server 2012 için toplu güncelleştirme 1
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme Sürüm düzeltmeleri içerir ve önceki sql Server'ın içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltmesi. Biz, bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulaması önerilir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2692828 sql Server 2012'den sonra yayımlanan sql Server 2012 oluşturur
Bu toplu güncelleştirme yüklendikten sonra dqs şemayı yükseltmek için DQSInstaller.exe dosyasını çalıştırmak zorunda. DQSInstaller.exe dosyasını çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Örnek klasörü bulmak için aşağıdaki komutu çalıştırın:
  CD "C:\Program Files\Microsoft sql Server\MSSQL11.<InstanceName></InstanceName>\MSSQL\Binn"
 2. dqs şemayı yükseltmek için aşağıdaki komutu çalıştırın:
  DQSInstaller.exe-yükseltme
Not Bu toplu güncelleştirmeyi yüklemeden önce DQS_MAIN ve dqs_projects veritabanlarını yedeklemeniz önerilir.

Durum

Microsoft, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için küçük bir kaynak veri kümesi cleansing aynı anda veri gerçekleştirin.

Referanslar

Daha fazla bilgi için dqs, yükseltme hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
dqs yükseltme hakkında
sql Server artan hizmet modeli hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
935897 Artan hizmet modeli bildirilen sorunlar için düzeltmeler teslim etmek için sql Server ekibinden kullanılabilir
sql Server güncelleştirmelerinin adlandırma şeması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
822499 Microsoft sql Server yazılım güncelleştirme paketleri için dosya adlandırma şeması
Yazılım güncelleştirme terminolojisi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 2669955 - Last Review: 12 Nisan 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Express
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
 • Microsoft SQL Server 2012 Web
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbexpertiseadvanced kbsurveynew kbmt KB2669955 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2669955

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com