Jak wstawić klip wideo z witryny sieci Web na slajdzie w programie PowerPoint 2010

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2672642 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

W tym artykule opisano, jak wstawić klip wideo z witryny sieci Web do prezentacji w programie Microsoft Office PowerPoint 2010.

W prezentacji programu PowerPoint można umieścić łącze do klipu wideo w witrynie sieci Web, takiej jak YouTube czy Hulu, za pomocą kodu osadzania. Osadzenie klipu wideo eliminuje problemy z ewentualnym zgubieniem plików przy prowadzeniu prezentacji, ponieważ wszystkie pliki są dostępne.  

Uwaga Wersja 64-bitowa programu PowerPoint 2010 jest niezgodna z 32-bitowymi wersjami programów QuickTime i Flash. Należy zainstalować albo 64-bitową wersję programu QuickTime lub Flash, albo 32-bitową wersję programu PowerPoint 2010. Jeśli ta funkcja nie jest włączona lub jest wyszarzona w 64-bitowej wersji programu PowerPoint, należy się upewnić, że jest zainstalowana 64-bitowa wersja programu QuickTime lub Flash.


Należy się upewnić, że na komputerze jest zainstalowany program Flash Player. Następnie należy wykonać poniższe czynności:

 1. W programie PowerPoint kliknij kartę Widok, w grupie Widoki prezentacji wybierz pozycję Normalny, a następnie kliknij slajd, na którym chcesz dodać klip wideo.
 2. W przeglądarce otwórz witrynę sieci Web zawierającą klip wideo, który chcesz połączyć, na przykład witrynę YouTube lub Hulu.
 3. W witrynie sieci Web odszukaj klip wideo, który chcesz połączyć, skopiuj kod osadzania. Na przykład w witrynie YouTube kliknij przycisk Udostępnij, kliknij pozycję Umieść (czyli „osadź”), zaznacz pole wyboru Użyj starego kodu umieszczanego na stronie i skopiuj kod osadzania.
  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  2690522  Uwaga
  Większość witryn sieci Web zawierających klipy wideo udostępnia kody osadzania, ale lokalizacje kodów osadzania są różne w różnych witrynach sieci Web. Dla niektórych klipów wideo nie są dostępne kody osadzania, nie można więc ich łączyć. Nie należy też zapominać, że mimo używania terminu „kod osadzania” w rzeczywistości tworzy się łącze do klipu wideo, a nie osadza go w prezentacji.
 4. W programie PowerPoint na karcie Wstawianie w grupie Multimedia kliknij strzałkę pod przyciskiem Wideo.
 5. Kliknij polecenie Wideo z witryny sieci Web.
 6. W oknie dialogowym Wstawianie klipu wideo z witryny sieci Web wklej kod osadzania i kliknij przycisk Wstaw.
 

Więcej informacji

W wersji 64-bitowej systemu Windows 7 mogą istnieć dwie wersje programu Internet Explorer. Jedna ma nazwę „Internet Explorer (64 bitowy)”. Druga to 32-bitowa wersja programu Internet Explorer. Ma nazwę „Internet Explorer”. Najnowsza wersja programu Flash Player jest obsługiwana w wersji 32-bitowej i 64-bitowej programu Internet Explorer. W systemie Windows 7 uruchomienie instalatora programu Flash Player powoduje zainstalowanie programu Flash Player zarówno w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej przeglądarki, jeśli obie są obecne.

Materiały referencyjne

Aby dowiedzieć się, jak uzyskać program Shockwave Flash/Adobe Flash Player, odwiedź następującą witrynę programu Flash Player w sieci Web:

http://www.adobe.com

Firma Microsoft udostępnia informacje dotyczące sposobu kontaktowania się z innymi organizacjami, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Informacje tego typu mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Firma Microsoft nie gwarantuje, że informacje dotyczące innych organizacji są precyzyjne.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2672642 - Ostatnia weryfikacja: 15 marca 2012 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft PowerPoint 2010
Słowa kluczowe: 
consumeroff2010track KB2672642

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com