Outlook Web Erişimi'nde değiştirdikten sonra eski parolanın hala çalışır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 267568 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden emin olun. Bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yüklemek nasıl bildiğinizden emin olun. Yedekleme, geri yükleme ve kayıt defterini değiştirme konusunda daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Nasıl yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Kullanıcı parolalarını, Outlook Web Access (owa) Microsoft Exchange Server'ın aşağıdaki sürümlerinden birinde değişiklikleri kabul edin:
 • Microsoft Exchange Server 2010
 • Microsoft Exchange Server 2007
 • Microsoft Exchange Server 2003
 • Microsoft Exchange 2000 Server
Bu durumda, 15 dakikalık bir süre içinde kullanıcının posta kutusunda eski parola veya yeni bir parola kullanarak oturum fark edebilirsiniz. Yalnızca yeni parola kullanıyorsanız ancak, kullanıcının posta kutusuna erişmek için bir MAPI istemcisi (Microsoft Outlook gibi) kullanıyorsa veya diğer dosya ve kaynaklara erişmeye çalışırsa, kullanıcının kimliği doğrulanır.

Daha fazla bilgi

Bu gecikme, Internet Information Services (IIS) performans nedenleriyle tasarıma göre bulunmaktadır ve aşağıdaki kayıt defteri ayarıyla denetlenir.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, kayıt düzenleyicisinin hatalı kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti etmez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
 1. IIS çalıştıran sunucu üzerindeki kayıt defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın ve limanının kullanıcının OWA'ya erişim kazanır.
 2. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\InetInfo\Parameters
 3. Üzerinde Düzenle menüsünde'i tıklatın Değer eklemeve sonra aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: UserTokenTTL ()NotBu büyük küçük harf duyarlı olur!)
  Veri türü: REG_DWORD
  Değer aralığı: 0 - 0x7FFFFFFF ()Not Bu birimi saniye cinsindendir.)
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve sonra IIS'yi yeniden başlatın.
İstek sunucuya temel kimlik doğrulaması kullanarak yapılırken, sunucu üzerinde bir kullanıcı belirtecini oluşturmak için isteğin güvenlik belgeleri kullanılır. Dosyaları veya diğer sistem kaynakları (Ayrıca bkz: IIS Yardımı'nda "CacheSecurityDescriptor") eriştiğinde, sunucu bu kullanıcı belirteci temsil eder. Belirteç, Windows oturum açma, kullanıcı sisteme erişen ilk kez gerçekleşmesini sağlayacak şekilde veya kullanıcı belirteci önbellekten kaldırıldıktan sonra önbelleğe alınır. Tümleşik Windows kimlik doğrulaması belirteçleri önbelleğe alınmaz.

IIS performans nedenleriyle varsayılan ayarı 15 dakikadır. Performans etkileri karşı güvenlik üzerindeki etkileri dikkatle küçük yazılara dikkat edin.Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
152526IIS'de kullanıcı simgeleri için varsayılan aralığı değiştirme
NotBu kayıt defteri anahtarı ayarlandığında bir kullanıcı hala oturum açarsa, önceki kayıt defteri anahtarı değiştirildiği haliyle o kullanıcının geçerli yaşam süresi (ttl) belirteç zaman parola için aynı kalır. Bunlar tarayıcının tüm örneklerini kapatın, yeniden oturum açın ve yeniden parola değiştirme kadar kullanıcı etkilenmez. Yeni bir parola TTL değeri, belirtilen kayıt defteri anahtarı olacaktır.

Özellikler

Makale numarası: 267568 - Last Review: 26 Mayıs 2011 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
 • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Internet Information Services 7.0
 • Microsoft Internet Information Services 6.0
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbmt KB267568 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:267568

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com