Denetleme aracını (CalCheck) Outlook için Takvim hakkında bilgi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2678030 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Takvim Denetimi aracını (CalCheck) Outlook için Microsoft Outlook Takvim sorunları denetleyen bir komut satırı programıdır. Aracı Outlook takvimi erişmek için Outlook profili ileti açılır. İzinler, serbest/meşgul yayımlama, temsilci yapılandırma ve otomatik kayıt gibi genel ayarları üzerinde çeşitli denetimler gerçekleştirir. Daha sonra Outlook Takvim klasöründeki her öğe eksik gibi görünüyor toplantılar gibi beklenmeyen davranışlara neden olabilir bilinen sorunlar için denetlenir.

CalCheck aracı daha sonra sorunlu öğeler tanılamak ve eğilimleri belirlemek için kullanılan bir rapor oluşturur.

Daha fazla bilgi

CalCheck kullanmak için Microsoft Exchange Server çalışan bir bilgisayarda Outlook Takvim bulunmalıdır. IMAP, POP3 veya diğer Exchange dışındaki e-posta hesapları ile Aracı çalışmaz.

Yükleme

Outlook Takvim Denetimi aracını karşıdan yüklenip kurulacağı Microsoft Download Center sayfayı görüntülemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklatın. Web sitesi aracı kaldırmak için sistem gereksinimleri ve adımları takip etmek için de listeler.

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=28786

Not Bu Aracı'nın 64-bit sürümü yalnızca Microsoft Outlook 2010 64-bit sürümü ile birlikte kullanılır.

Gerçekleştirilen denetimler

Takvim Denetimi aracını Çekleri, takvim özel denetimleri ve öğe düzeyi denetimleri iki temel tür gerçekleştirir.

Takvim özel denetimler

Aşağıdaki takvim özel denetimler gerçekleştirilen ve rapora oturum açmış:
 • Takvim izinlerini.
 • Takvim klasöründeki öğelerin toplam sayısı.

  Takvim klasöründeki yüksek öğesi sayısını hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  2768656 Bir önbelleklenen modu .ost dosyası veya .pst dosya klasörlerinde, birçok öğe ile Outlook performans sorunları oluşabilir.
 • Temsilciler takvimde.
 • Serbest/meşgul bilgisi yayımlanıyor.
 • Doğrudan kayıt ayarları posta kutusu veya takvim.
Not Yerel serbest/meşgul iletisinden bilgi bu üç denetimler için okunur. Ender durumlarda, Outlook bu iletiyi açamıyor olabilir. Daha sonra bu denetimleri başarısız. Sadece bu durumda, Exchange posta kutunuzun gizli serbest/meşgul bilgilerinin yeniden oluşturma işlemi uygulamanız gerekir.

Gizli serbest/meşgul bilgilerini yeniden oluşturmak hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
958443 Outlook serbest/meşgul bilgilerini yapılandırmaya çalıştığınızda veya bilgi temsilci denediğinizde sorunlarla

Öğe düzeyi denetimleri

Aşağıdaki öğe düzeyi denetimleri gerçekleştirilen ve rapora oturum açmış:
 • Düzenleyici'yi e-posta adresi yok (PR_SENDER_EMAIL_ADDRESS veya PR_SENT_REPRESENTING_EMAIL_ADDRESS)
 • Organizer görüntü adı yok (PR_SENDER_NAME veya PR_SENT_REPRESENTING_NAME)

  Organizer eksik hakkında daha fazla bilgi için e-posta adresleri veya adlarını görüntülemek için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  2849083 "İşlem tamamlanamadı. Yinelenen bir toplantının bir düzenleyici güncelleştirmeleri bir veya daha fazla parametre değeri geçerli değil"hata iletisi
 • DispidRecurring özellik (değil gün, hafta veya Ay görünümünde gösterilecek bir öğe olur.)

  Randevu günü görüntülenmemesinin hakkında daha fazla bilgi için hafta veya ay görünümü, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  827432 WebDAV Exchange 2000 kullanarak randevu oluşturduğunuzda, Outlook Takvim Randevusu gün, hafta veya Ay görünümünde görünür değil
 • Zaman varlığını dispidApptStartWhole ve dispidApptEndWhole özellikleri

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, bir tablo görünüm Takvim klasörü görünümünü değiştirme öğesini bulma ve daha sonra iptal etme Bu sorunu gidermek deneyebilirsiniz. Daha sonra yeni bir toplantı oluşturmalısınız. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak için isteyin.

 • Hiçbir konu ileride oluşabilecek toplantılar veya Yinelenen toplantılar (bir uyarı kaydedilir.)

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, konu eklemek için toplantı güncelleştirin. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen bir konu eklemek için toplantı güncelleştirmesini isteyin. Bu bir hata durumu olmasa da, bu toplantıyla ilgili gelecekteki sorunları gidermek kolaylaştırır.

 • İleti sınıfı denetimi (bir uyarı kaydedilir.)

  Varsayılan ileti sınıfııPMolmayan bir toplantı ile ilgili bir sorun varsa.Randevu, kaldırma veya toplantıyı iptal etme sorunu giderirse, hangi program bu özel ileti sınıfı kullanarak toplantı oluşturmaya belirlemeniz. Program veya bir Microsoft veya üçüncü taraf uygulama olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Bir üçüncü taraf uygulaması ise, üçüncü taraf desteğine başvurun.

 • Hiçbir ileti sınıfı (hata günlüğe kaydedilir.)

  Varsayılan ileti sınıfııPMolmayan bir toplantı ile ilgili bir sorun varsa.Randevu, kaldırma veya toplantıyı iptal etme sorunu giderirse, hangi program bu özel ileti sınıfı kullanarak toplantı oluşturmaya belirlemeniz. Program veya bir Microsoft veya üçüncü taraf uygulama olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Bir üçüncü taraf uygulaması ise, üçüncü taraf desteğine başvurun.

 • Multiplechecks dispidApptRecur(yineleme ikili büyük nesne [DAMLA]) özelliğine göre:
  • Genel başlangıç ve bitiş saatlerini zamanında.
  • Özellik veri ayrıştırma yeteneği.
  • Ancak boş özellik varlığını.

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, Tablo görünümüne Takvim klasörü görünümünü değiştirmek, randevu veya toplantıyı, bulmak ve sonra iptal ve gerekir yeniden oluşturun. Listede görmüyorsanız,calcheck -fçalıştırın. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve her veya ona iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak isteyin.

 • dispidRecurring özelliği False olarak ayarlanırsa veya yoksa, ancak hiçbiri için randevuyu yinelediğini gösterir dispidRecurTypeözelliği ayarlanmamış. Bu nedenle, bu iki çakışan özellikleridir.

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, Tablo görünümüne Takvim klasörü görünümünü değiştirmek, randevu veya toplantıyı, bulmak ve sonra iptal ve gerekir yeniden oluşturun. Listede görmüyorsanız,calcheck-fçalıştırın. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve her veya ona iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak isteyin.

 • Çakışan öğeler için Takvim kontrol edin.

  Bu çakışmayı inceleyip PR_MESSAGE_STATUS bayrağı denetler. Calcheck – fçalıştırdığınızda, bu öğeleri taşınır. Aşağıdaki CA günlüğü hatası aldığınızda, bazı durumlarda, bir posta kutusunu taşıma başarısız olabilir:
  MapiExceptionPartialCompletion: HataKodu = "0x80070680" iletisi kopyalanamadı.
 • Belirli MAPI özellikleri alarak yinelenen öğeleri denetleyin.

  Konu, düzenleyici, konum, yinelenen tek örnek ve başlangıç/bitiş saatleri, eşleşen tüm özellikler için iki veya daha fazla öğe biri dışında tüm yinelemeleriDenetle – fcalctaşır.

 • Aynı veya boş bir genel nesne kimliği olan toplantılar için denetle

  Aynı genel nesne kimlikleri toplantılar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  2714118 Kopyalanan takvim öğeleri Exchange Server 2007 eksik
 • Başlangıç saati, bitiş saati veya yinelenme özellikleri (yıl 1601) 0'a ayarlanmış olan veya eksik olan öğeleri denetleyin.

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, Tablo görünümüne Takvim klasörü görünümünü değiştirmek, randevu veya toplantıyı, bulmak ve sonra iptal ve gerekir yeniden oluşturun. Listede görmüyorsanız,İade Et -fcalchçalıştırın. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak için isteyin.

 • Başlangıç saati, bitiş saati veya yinelenme yıl 1995 veya 2025 değerinden daha önceki sahip öğeler olup olmadığını denetleyin.

  Bu mutlaka bir hata durumu değil. Silmeli veya yalnızca bozulmuş gibi görünüyorsa, öğe iptal et. Varsayılan olarak, bu öğeler taşınmaz– f ba??ms?z de?i?keni kullan?l?r. Uyarıları cfg dosyası başına hata olarak ele almasını calcheck yapılandırırsanız, bunlar calcheck -f ile taşınır (WarningIsError = true).

 • Başlangıç saati, bitiş saati veya yinelenme özellikleri Outlook sınırı büyük olan öğeleri denetleyin.

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, shoiuld bir tablo görünüm Takvim klasörü görünümünü değiştirmek, randevu veya toplantıyı Bul iptal etmek ve yeniden oluşturun. Listede görmüyorsanız,calcheck -fçalıştırın. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve her veya ona iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak isteyin.

 • 10, 25 ve 50 megabayt (MB) büyük olan öğeleri denetleyin. (Bir uyarı kaydedilir.)

  Bu bir hata durumu değil. Ancak, bkz.Outlook Takvim kullanırken en iyi yöntemler.

 • 25'ten fazla ekleri içeren öğeleri denetleyin.

  Bu bir hata durumu değil. Ancak, bkz.Outlook Takvim kullanırken en iyi yöntemler.

 • (Bir uyarı kaydedilir) üzerinde 1,250 Yinelenen toplantılar veya tekrar 1,300 Yinelenen toplantılar (bir hata bildirilir) olup olmadığını denetleyin. Yinelenen toplantılar 1,300 sınırlıdır.

  EXCDO Exchange Server eski sürümlerini kullanıyorsanız, sorunlar ortaya çıkabilir. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  892524 Kaydet veya yinelenen bir randevunun bir Exchange Server 2003 bilgisayarında saklanan bir takvimden silme
  943371 Bir Exchange Server 2007 ortamında 8206 8213 ve 8199 olay kimlikleri kaydediliyor
 • Bir katılımcı olan ve bir toplantının düzenleyicisi haline geldi olup olmadığını denetleyin.

  Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  2563324 Geçerli sorunları Microsoft Exchange ActiveSync ve üçüncü taraf aygıtlar
 • Özel durum verileri yinelenme DAMLA özel durumlar başlangıç ve bitiş saatlerinin serinin içinde gerçekleşeceğinden emin olmak için denetler.

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, bir tablo görünüm Takvim klasörü görünümünü değiştirmek, randevu veya toplantıyı Bul iptal etmek ve yeniden oluşturun. Listede görmüyorsanız,calcheck -fçalıştırın. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve her veya ona iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak isteyin.

 • Özel durum verileri doğru boyutu olduğundan emin olmak için yineleme DAMLA toplantı onay.

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, bir tablo görünüm Takvim klasörü görünümünü değiştirmek, randevu veya toplantıyı Bul iptal etmek ve yeniden oluşturun. Listede görmüyorsanız,calcheck -fçalıştırın. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak için isteyin.

 • Alıcı tablosu eksik, yinelenen veya bozuk alıcı veri yok. E-posta adresleri, görünen adları veya adres türleri gibi girdileri de buna dahildir.

  Toplantıyı düzenleyen kişi sizseniz, bir tablo görünüm Takvim klasörü görünümünü değiştirmek, randevu veya toplantıyı Bul iptal etmek ve yeniden oluşturun. Listede görmüyorsanız,calcheck -fçalıştırın. Katılanlardan biriyseniz, toplantıyı düzenleyen kişi ve iptal edin ve sonra toplantıyı yeniden oluşturmak için isteyin.

 • Tatil öğeleri rapor

  Sahip tercih ederseniz tatil öğeleri bayrakla, .cfg dosya değiştirin. Adlandırılmış özellikanahtar sözcükler "Tatil" dizesini içeriyorsa, CalCheck tam günlük bir olay bir tatil tanımlar.

Geçerli Yardım ve komut satırı anahtarları

Aşağıdaki bölümde CalCheck davranışını özelleştirmek kullanılabilen komut satırı anahtarları açıklanır.

CalCheck [-P<profilename></profilename>] [-L <filename></filename>] [-M <mailboxname></mailboxname>] [-N <display_name></display_name>] [-S<servername></servername>] [-O <path></path>]
[-C <version></version>] [-A] [-F]. [-R]. [-V]. [-Hayır]


CalCheck-?

-P Profil adı (varsa yok, profil için istemde bulunur)
-L Liste yolunu ve dosya adını (dosya adı ve LegacyExchangeDN Listeleme) denetlemek için posta kutusu dosya
-M Posta kutusunun DN -N ile (işlem belirtilen posta kutusu) kullanılır.
-N Görünen ad - M ile (işlem belirtilen posta kutusu) kullanılır.
-O Çıkış yolu (belirtilmiş olması durumunda, bu yola çıktı dosyaları yazma. Varsayılan geçerli klasördür.)
-C Office 2013 Tıklat-Çalıştır senaryo için kullanılacak sürüm
-A Tüm takvim öğeleri çıktısına CALCHECK.CSV
-F CalCheck bir klasör oluşturun ve hata bayraklı öğeler gitmek
-R Bir rapor iletisi Gelen Kutusu'nda CalCheck.log dosyasını yerleştirin.
-V Komut İstemi penceresine ayrıntılı çıktı
-? Bu iletiyi yazdırma

Not CalCheck sürüm 2 (sürüm 2) -M-Nve -C anahtarları yenidir. -S parametresi 1 sürümünde CalCheck -Lile değiştirilir. Ayrıca, CalCheck v1 -Hayır anahtarı CalCheck.cfg dosyası tarafından değiştirilir. CalCheck.cfg dosyası, bu makalenin ilerleyen kısımlarında ayrıntılı anlatıldı.

Not CalCheck.log dosyası her zaman oluşturulur. CalCheck.log dosyasını sabit veya kaldırılacak olabilecek öğeleri gösterir ve ayrıca işleme bilgileri gösterir.

Örnekler


Profil için varsayılan: uyar ve posta kutusunda Bu profil işleme:
CalCheck

Tüm posta kutularının üzerinde işlem Sunucum:
CalCheck -S Sunucum

Tüm posta kutularının üzerinde işlem Sunucum kullanarak MyProfile oturum açma profili:
CalCheck -P MyProfile -S Sunucum

Posta kutusuna işlemek MyProfile:
CalCheck -P MyProfile

Belirtilen posta işleme ve kullanma MyProfile oturum açma profili:
CalCheck -P MyProfile -M "/ o = org/ou = orgunit/cn = Recipients/cn = UserA =" -N "Kullanıcı A"

"C:\Directory\List.txt" de posta kutularının listesini işleyecek:

CalCheck -L "C:\Directory\List.txt"

Not "List.txt" olan Get-posta kutusu biçiminde olması | fl çıktı LegacyExchangeDN ve her posta kutusu için bir görünen ad içerir:

Adı: Görünen ad
LegacyExchangeDN: /o = ORG/ou = AdminGroup/cn = Recipients/cn = posta kutusu


Bir posta kutusu işlemek, hata öğeler posta CalCheck klasörüne taşıyın ve gelen kutusu içinde bir rapor iletisi koyun:
CalCheck -F -R

Belirli bir profil ve Outlook sürümünü temel alan bir posta kutusu işler. Yan yana yükleme Office Tıkla-Çalıştır senaryoda çalıştırdığınızda, bu gerekli.
CalCheck - C####> -P MyProfile
Not Tutucu####> Outlook sürümü (örneğin, 2007, 2010veya 2013) temsil eder.

Bu iletiyi Yazdır:
CalCheck-?


CalCheck birden çok posta kutusu (liste) modunda çalıştır

Posta kutularının listesini işlemek için şu adımları izleyin:

 1. Bir kullanıcı tüm posta kutularına bir Exchange server veya Exchange kuruluşu tam erişim hakkı verin.
  1. Aşağıdaki örnek PowerShell cmdlet tüm posta kutularına OrgUnit2 AdminB tam erişim hakları sağlar:

   Get-posta kutusu - kuruluş birimi "OrgUnit2" | Add-MailboxPermission-kullanıcı "AdminB" - erişimHakları FullAccess
 2. Posta kutularının listesini oluşturun. Bu görünen ad ve LegacyExchangeDN içerir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Exchange PowerShell açın ve aşağıdakine benzer bir komutu çalıştırın:

   Get-posta kutusu-Server "SunucuAdı" | fl adı, LegacyExchangeDN | Dışarı dosyapath_file_name>-200 genişlik

   Not Yer tutucu SunucuAdı Sunucu ve yer tutucu adını temsil eder. path_file_name oluşturulacak .txt dosyasının yolunu ve dosya adını temsil eder.
  2. .Txt dosyası CalCheck çalıştırdığı istasyonlarına kopyalayın.
 3. CalCheck birden çok posta kutusu (liste) modunda çalıştırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.
  1. Outlook'un yüklü olduğu bir iş istasyonunda, posta kutularına tam erişim haklarına sahip bir kullanıcı olarak oturum açın.
  2. Yeni bir Outlook profili oluşturun ve sonra Exchange Server hesabı çevrimiçi modunu kullanacak şekilde yapılandırın.
  3. Cmdçalıştırın ve sonra CalCheck bulunduğu dizine değiştirin.
  4. Aşağıdaki komutu çalıştırın:

   CalCheck -Lyol ve dosya adı>

   Not Yer tutucu <path and="" file="" name=""></path> 2. adımda oluşturduğunuz .txt dosyasının yolunu gösterir.
CalCheck birden çok posta kutusu (liste) modunda çalıştırdığınızda, aşağıdaki dosyalar oluşturulur:
 • CalCheckMaster.log. işlenmiş olan tüm posta özeti budur.
 • CalCheck__<mailbox></mailbox>. günlük. Bu tür bir dosya işlendi her posta kutusu için oluşturulur.

  Not Yer tutucu <mailbox></mailbox> LegacyExchangeDN alıcı adı bölümünü temsil eder.

Yapılandırma dosyasında CalCheck sürüm 2

CalCheck sürüm 2 (v2) şimdi CalCheck.cfg dosyasını içerir. Bu dosya, CalCheck.exe bulunduğu aynı dizinde bulunur. .Cfg dosya eksikse, CalCheck v2 bir hata görüntüler ve çalışmaz. .cfg düz metin biçiminde bir dosyadır. Etkinleştirmek veya devre dışı bireysel testler dosyasını el ile düzenleyebilirsiniz. Varsayılan olarak, tüm testleri trueolarak ayarlanır. Varsayılan olarak, bu nedenle, tüm sınamalar gerçekleştirilir.

Özellikler

Makale numarası: 2678030 - Last Review: 17 Haziran 2014 Salı - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2010
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
 • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
 • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2678030 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2678030

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com