DNS bölgeleri sorunları çok sayıda etki alanı denetleyicilerinin Active Directory ile tümleşik

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 267855 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bazı DC DC'ler (genellikle 800) üzerinden çok sayıda içeren bir etki alanındaki çalışmayabilir için etki alanı adı sistemi (DNS) kayıtlarını (Netlogon tarafından kaydedilen) SRV ve etki alanı denetleyicisi (DC) konum belirleyici A kayıtları ve (yetkili olan DNS sunucuları tarafından eklenen) NS kayıtlarında bir Active Directory ile tümleşik DNS bölge. Active Directory ile tümleşik DNS bölgesi Active Directory etki alanı adı kaydı BIR kayıt ile ilgili sorunları ile aynı ada sahip ve 400'den fazla DC'ler ile bir etki alanında yapılmasına bölgenin kökündeki NS kayıtları gibi görünmektedir. Ayrıca, aşağıdaki hata iletilerini en az biri olay günlüğüne kaydedilebilir:
Olay türü: hata
Olay kaynağı: DNS
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 4011
Tarih: 6/28/2000
Süre: 7:50:13 PM
Kullanı.: Yok
Bilgisayar: makine1
Açıklama: DNS sunucusu ekleme ya da etki alanı adı xyz güncelleştirme bölge xyz.example.com etkin dizin için yazma açamadı. Active Directory'nin düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyin ve eklemek veya bu etki alanı adı, DNS konsolunu kullanarak güncelleştir. Olay verileri hatayı içerir.
Veri: 0000: 2a 00 00 23 * #

Olay türü: hata
Olay kaynağı: DNS
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 4015
Tarih: 6/28/2000
Süre: 7:50:13 PM
Kullanı.: Yok
Bilgisayar: makine1
Açıklama: DNS sunucusu, Active Directory'den kritik bir hatayla karşılaştı. Active Directory'nin düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyin. Olay verileri hatayı içerir.
Veri: 0000: 0b 00 00 00....

Son durum kodu olaydan 4015, 0x00000b, "sunucu LDAP_ADMIN_LIMIT_EXCEEDED yönetim sınırını aştı." hata eşleştirir.

Olay türü: uyarı
Olay kaynağı: NTDS Çoğaltması
Olay Kategorisi: çoğaltma
Olay KIMLIĞI: 1093
Tarih: 6/28/2000
Saat: 7:33:24 PM
Kullanıcı: Everyone
Bilgisayar: makine1
Açıklama: Dizin çoğaltma aracısı (DRA) DC DC=@,DC=xyz.example.com,CN=MicrosoftDNS,CN=System,DC=xyz,DC=example, nesne için değişiklikler uygulanamadı = com (GUID 77 d 76064-f49e-4762-ba8c-324b6c518f11) gelen değişiklikleri, nesne veritabanı kayıt boyut sınırını aşmasına neden olduğundan. Gelen değişikliğin 9017e özniteliği (dnsRecord) uygun güncelleştirme girişiminde yedekleneceğini. Ek olarak değişikliği yerel olarak uygulanan değil öznitelik özniteliği bu sistemde geçerli değeri için diğer sistemleri, verilerinin en son sürümünü sağlamak için gönderilir. Bu değişikliği Kurumsal kalan nullifying sahiptir.
Tersine çevirme gibi tanınan: <a1>Sürüm</a1> 5474, değişiklik 2000-06-28 19:33.24 saati ve 2873104, USN.

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: NTDS Çoğaltması
Olay kategorisi: çoğaltma
Olay KIMLIĞI: 1101
Tarih: 6/28/2000
Süre: 7:33:24 PM
Kullanıcı: Everyone
Bilgisayar: makine1
Açıklama: Dizin çoğaltma aracısı (DRA) başarıyla DC=@,DC=xyz.example.com,CN=MicrosoftDNS,CN=System, DC nesne değişikliklerin uygulanabilmesi açabildi xyz yazdığınızda, DC = example, DC = com = (GUID 77 d 76064-f49e-4762-ba8c-324b6c518f11) sonra bir veya daha fazla öznitelik değişiklerini yedekleniyor. Iletileri önceki hangi özniteliklerin tersine gösterir. Lütfen bu değişikliği nullifying etkisini tarafından yapıldığı, sahip Not değişikliklerin etkinleştirilmesi özgün bir güncelleştirmenin neden. Iletiyi gönderen, bu değişiklik, sistem tarafından kabul edilmedi bildirilmesi.

Neden

Active Directory, tek bir nesne ile ilişkilendirilebilecek yaklaşık 800 değerlerin sınırlandırılmasıdır bulunduğundan bu sorun oluşur. Bir Active Directory ile tümleşik DNS bölgesi, DNS adlarını dnsNode nesneleriyle gösterilir ve DNS kayıtlarının dnsNode nesnelerde ortaya bu makalenin başında listelenen hata iletilerini neden birden çok değere sahip dnsRecord öznitelik değerleri olarak depolanır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Size    File name
  ---------------------------------------------------------
  02/08/2001 01:32p 5,090,728 Q267855_W2K_SP2_x86_en.EXE 
				
Bu düzeltme DNS ve Netlogon bileşenlerine yönelik düzeltmeler içerir. Düzeltmeler bir Active Directory ile tümleşik DNS bölge kayıtları, aynı DNS adı, Active Directory ile tümleşik DNS bölge zaman eklenebilir, ancak SRV, gereksiz DNS kayıtları'nı devre dışı bırakmak için bir düzenek sağlar ve DC Konum Belirleyici A kayıtlarını ve NS kayıtları sayısına sınırlama kaldırmayın.

DNS düzeltme

Bir DC üzerinde çalışan bir DNS sunucusuna her düzeltmeyi uygulayın. DNS düzeltme kısmını, dnscmd.exe Systemdrive yüklü olan güncelleştirilmiş bir sürümünü de içerir: Files\Support Tools klasörüne yüklenir. Düzeltmeyi yükledikten sonra aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:

Yöntem 1

Kendileri için belirli bir bölgesine karşılık gelen NS ekleyebilmek için DNS sunucularının listesini kayıt belirlemek istediğiniz bir DNS sunucusunu seçin ve sonra dnscmd.exe ile çalıştırın / AllowNSRecordsAutoCreation geçin:
 • TCP/IP adreslerini otomatik olarak bir bölge için NS kayıtları) oluşturma iznine sahip olan DNS sunucularının bir listesi için <a0></a0>, dnscmd servername sunucuadı/config / zonename /AllowNSRecordsAutoCreation IPList komutunu kullanın. Örneğin,:
  Dnscmd NS1/config / zonename .com /AllowNSRecordsAutoCreation 10.1.1.1 10.5.4.2
 • TCP/IP adreslerini otomatik olarak bir bölge için NS kayıtları oluşturmak ve bu bölgede kendisine karşılık gelen bir NS kaydı otomatik olarak ekler bir bölge için birincil bir DNS sunucusu her zaman varsayılan duruma geri dönmek için izin verilen DNS sunucularının listesini silmek için <a0></a0>, servername sunucuadı/config / zonename /AllowNSRecordsAutoCreation dnscmd komutunu kullanın. Örneğin,:
  Dnscmd NS1/config / zonename .com /AllowNSRecordsAutoCreation
 • TCP/IP adreslerini otomatik olarak bir bölge için NS kayıtları) oluşturma iznine sahip olan DNS sunucularının listesini sorgulamak için <a0></a0>, servername /zoneinfo zonename /AllowNSRecordsAutoCreation dnscmd komutunu kullanın. Örneğin,:
  Dnscmd NS1 /zoneinfo zonename .com /AllowNSRecordsAutoCreation
Not: Bu komut yalnızca bir DNS sunucusunda Çalıştır. Active Directory çoğaltması, aynı etki alanında DC'lerin üzerinde çalışan tüm DNS sunucularına değişiklikleri yayar.

Bir etki alanı için DNS DC'ler çoğu şube ofisleri bulunan ve birkaç merkezi bir konumda bulunan bir ortamda IPList, yalnızca merkezi DNS DC'ler eklemek için bu makalenin önceki bölümlerinde açıklanan Dnscmd komutunu kullanmak isteyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, yalnızca merkezi DNS DC'ler karşılık gelen NS kayıtları Active Directory etki alanı bölgesine ekleyin.

Yöntem 2

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Hangi DNS sunucusu, kendileri için herhangi bir Active Directory ile tümleşik DNS bölge karşılık gelen NS kayıtları eklemez seçmek isterseniz, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe), etkilenen her bir DNS sunucusunda aşağıdaki kayıt defteri değerini yapılandırmak için kullanın:
Hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\services\dns\parameters

Kayıt defteri değeri: DisableNSRecordsAutoCreation
Veri türü: REG_DWORD
Veri aralığı: 0x0 | 0x1
Varsayılan değer: 0x0
Bu değerin tüm Active Directory ile tümleşik DNS bölgelerini etkiler. Değerler aşağıdaki anlamları:
Value  Meaning
----------------------------------------------------------------------
 0   DNS server automatically creates NS records for all Active 
    Directory-integrated DNS zones unless any zone, that is hosted
    by the server, contains the AllowNSRecordsAutoCreation 
    attribute (described earlier in this article) that does not 
    include the server. In this situation, the server uses the 
    AllowNSRecordsAutoCreation configuration.

  1  DNS server does not automatically create NS records for all 
    Active Directory-integrated DNS zones, regardless of the 
    AllowNSRecordsAutoCreation configuration in the Active 
    Directory-integrated DNS zones.
					
Not: Windows 2000 bu değeri kayıt defterine eklemez. Bu değeri değişiklikleri uygulamak için <a0></a0>, DNS sunucusu hizmeti yeniden başlatmanız gerekir.

Belirli DNS sunucuları, kendilerine karşılık gelen NS eklemesini önlemek istediğiniz kayıtları, ana bilgisayar bir Active Directory ile tümleşik DNS bölgeleri için bu makalenin önceki bölümlerinde açıklanan DisableNSRecordsAutoCreation kayıt defteri değerini kullanabilirsiniz.

DisableNSRecordsAutoCreation</a0> kayıt defteri değeri 0x1 olarak ayarlanırsa, Active Directory ile tümleşik DNS bölgelerini hiçbiri DNS sunucusu, NS kayıtları içerecek barındırılan olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bu sunucunun kendi NS kaydı, barındıran en az bir Active Directory ile tümleşik DNS bölge eklemek, kayıt defteri değeri 0x1 olarak ayarlamayın.

Netlogon düzeltme

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Netlogon bölümü bu düzeltmenin Yöneticiler, bu makalenin önceki bölümlerinde anlatıldığı gibi daha fazla denetim sağlar. Düzeltme, her bir DC'YE uygulamalıdır. Ayrıca, varsayılan olarak, Netlogon tarafından dinamik olarak güncelleştirilen belirli DNS kayıtlarının dinamik güncelleştirmesine deneyen gelen bir DC önlemek için aşağıdaki kayıt defteri değerini yapılandırmak için Regedt32.exe'yi kullanın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Netlogon\Parameters

Kayıt defteri değeri: DnsAvoidRegisterRecords
Veri türü: REG_MULTI_SZ
Bu değer, bu DC tarafından kaydedilmelidir DNS kayıtları için karşılık gelen anımsatıcıları listesini belirtin. Not: değerini aşağıdaki tabloda belirtilen giriş sınırlı anımsatıcıları listesine ayarlayın. Anımsatıcıları listesini içerir:
Mnemonic     Type DNS Record
--------------------------------------------------------------------------
LdapIpAddress  A   <DnsDomainName>
Ldap       SRV  _ldap._tcp.<DnsDomainName>
LdapAtSite    SRV  _ldap._tcp.<SiteName>._sites.<DnsDomainName>
Pdc       SRV  _ldap._tcp.pdc._msdcs.<DnsDomainName>
Gc        SRV  _ldap._tcp.gc._msdcs.<DnsForestName>
GcAtSite     SRV  _ldap._tcp.<SiteName>._sites.gc._msdcs.<DnsForestName>
DcByGuid     SRV  _ldap._tcp.<DomainGuid>.domains._msdcs.<DnsForestName>
GcIpAddress   A   gc._msdcs.<DnsForestName>
DsaCname     CNAME <DsaGuid>._msdcs.<DnsForestName>
Kdc       SRV  _kerberos._tcp.dc._msdcs.<DnsDomainName>
KdcAtSite    SRV  _kerberos._tcp.dc._msdcs.<SiteName>._sites.<DnsDomainName>
Dc        SRV  _ldap._tcp.dc._msdcs.<DnsDomainName>
DcAtSite     SRV  _ldap._tcp.<SiteName>._sites.dc._msdcs.<DnsDomainName>
Rfc1510Kdc    SRV  _kerberos._tcp.<DnsDomainName>
Rfc1510KdcAtSite SRV  _kerberos._tcp.<SiteName>._sites.<DnsDomainName>
GenericGc    SRV  _gc._tcp.<DnsForestName>
GenericGcAtSite SRV  _gc._tcp.<SiteName>._sites.<DnsForestName>
Rfc1510UdpKdc  SRV  _kerberos._udp.<DnsDomainName>
Rfc1510Kpwd   SRV  _kpasswd._tcp.<DnsDomainName>
Rfc1510UdpKpwd  SRV  _kpasswd._udp.<DnsDomainName>
				
Not: Windows 2000 bu değeri kayıt defterine eklemez ve Netlogon hizmeti yeniden başlatmanız gerekmez. Kayıt defteri değeri değiştirilen veya oluşturulan Netlogon hizmeti durdurulmuşsa veya Netlogon ilk 15 dakika içinde uygun DNS güncelleştirmeleri sırasında DnsAvoidRegisterRecords (ancak, gecikme Netlogon başlatıldıktan sonra 15 dakika sonraki yok olur), kısa bir gecikme gerçekleşmesi durumunda.

BIR kayıtlarının, Netlogon tarafından gerçekleştirilen DNS kayıtları olabilir RegisterDnsARecords kayıt defteri değeri'ni kullanarak da değiştirilebilir. Daha fazla bilgi için bunu yapmak için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
246804Nasıl etkinleştirileceği veya devre dışı DNS güncelleştirmeleri (Windows 2000'de ve Windows Server 2003
DnsAvoidRegisterRecords kayıt defteri değeri ayarlarını RegisterDnsARecords kayıt üzerinde ile ilgili ana bilgisayar (A) kaydı kaydetme değer ayarları öncelikli olduğunu dikkate alın:
 • DnsAvoidRegisterRecords LdapIpAddress GcIpAddress içerir.
  RegisterDnsARecords 0x1 =
  Bu durumda, her ikisi de kayıtlı değil.
 • DnsAvoidRegisterRecords GcIpAddress içerir.
  RegisterDnsARecords 0x1 =
  Böyle bir durumda, LdapIpAddress kaydedilir ve GcIpAddress kayıtlı değil.
 • DnsAvoidRegisterRecords LdapIpAddress içerir.
  RegisterDnsARecords 0x1 =
  Böyle bir durumda, LdapIpAddress kaydedilmedi ve GcIpAddress kaydettirildi.
 • DnsAvoidRegisterRecords LdapIpAddress GcIpAddress içermiyor
  RegisterDnsARecords 0x1 =
  Böyle bir durumda, her ikisi de kaydedilir.
 • DnsAvoidRegisterRecords LdapIpAddress GcIpAddress içerir.
  RegisterDnsARecords 0x0 =
  Böyle bir durumda, her ikisi de kayıtlı.
 • DnsAvoidRegisterRecords GcIpAddress içerir.
  RegisterDnsARecords 0x0 =
  Böyle bir durumda, her ikisi de kayıtlı.
 • DnsAvoidRegisterRecords LdapIpAddress içerir.
  RegisterDnsARecords 0x0 =
  Böyle bir durumda, her ikisi de kayıtlı.
 • DnsAvoidRegisterRecords LdapIpAddress GcIpAddress içermiyor
  RegisterDnsARecords 0x0 =
  Böyle bir durumda, her ikisi de kayıtlı.
Sorunu önlemek için merkezi bir konum ve çok sayıda DC'ler DC ve/veya genel katalog (GC) sunucusu bir bulunan ve/veya GC sunucuları, şube ofisteki bulunur, yönetici, bazı, şube ofislerini DC'ler/GC'ler Netlogon tarafından DNS kayıtlarının kaydı devre dışı bırakabilirsiniz, bir ortamda oluşmasını bu makalenin önceki bölümlerinde açıklanan. Bu durumda, kayıtlı anımsatıcıları listesini içerir:
DC-specific records:

Mnemonic    Type DNS Record
---------------------------------------------------------------------------
LdapIpAddress  A  <DnsDomainName>
Ldap      SRV _ldap._tcp.<DnsDomainName>
DcByGuid    SRV _ldap._tcp.<DomainGuid>.domains._msdcs.<DnsForestName>
Kdc       SRV _kerberos._tcp.dc._msdcs.<DnsDomainName>
Dc       SRV _ldap._tcp.dc._msdcs.<DnsDomainName>
Rfc1510Kdc   SRV _kerberos._tcp.<DnsDomainName>
Rfc1510UdpKdc  SRV _kerberos._udp.<DnsDomainName>
Rfc1510Kpwd   SRV _kpasswd._tcp.<DnsDomainName>
Rfc1510UdpKpwd SRV _kpasswd._udp.<DnsDomainName>
 
GC-specific records:

Mnemonic    Type DNS Record
---------------------------------------------------------------------------
Gc       SRV _ldap._tcp.gc._msdcs.<DnsForestName>
GcIpAddress   A  gc._msdcs.<DnsForestName>
GenericGc    SRV _gc._tcp.<DnsForestName>
				
Not, bu listeler siteye özgü kayıtları içerir. Bu nedenle, DC'ler ve şube ofisleri GC sunucuları tarafından genellikle bir DC Konum Belirleyici tarafından kullanılan siteye özgü kayıtları bulunur. Program, bu makalenin önceki bölümlerinde listelenen listelerindeki herhangi biri kayıtları gibi genel (site-belirsiz) kayıtlar'ı kullanarak bir DC/GC arar, merkezi bir konumda bir DC/GC bulur.

SRV gibi DC Konum Belirleyici kayıtlarının sayısını sınırlamak bir yönetici de seçebilirsiniz ve hatta senaryosunda ile aynı etki alanında, 800'den az DC'ler DNS boyutunu küçültmek için A kayıtlarının, Netlogon tarafından aynı kayıtlı genel DNS (_ldap._tcp.dc._msdcs. DomainName) ad tür kaydı sorguları yanıtlar.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bir Active Directory ile tümleşik DNS bölge için yetkili olan her DNS sunucusu bir NS kaydı ekler. Varsayılan olarak, bir etki alanındaki her bir DC, bir SRV kaydı için site-belirsiz adları "_ldap._tcp. domain_name" gibi bir dizi ve Active Directory DNS etki alanı adı için etki alanı DENETLEYICISI, TCP/IP adresi map(s) A kaydını kaydeder. Bir DNS sunucusu, sonra yaklaşık 800 kayıtlarıyla aynı paylaşılan ad kaydını yazmaya çalıştığında, yerel güvenlik yetkilisi (LSA), yüzde 100 CPU kullanımı yaklaşık olarak 10 saniye için çalışır ve kayıt başarılı olmaz. Netlogon saatte bu kaydı yeniden deneme; yüzde 100 CPU kullanımı ani bir saatten az bir kez görüntülenir ve denenen kayıtları başarısız.

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 267855 - Last Review: 15 Nisan 2010 Perşembe - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbdns kbenv kberrmsg kbfix kbnetwork kbwin2000presp2fix KB267855 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:267855

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com