Potencjalne opłaty związane z transakcjami międzynarodowymi przy użyciu kart kredytowych

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2681417
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

W tym artykule opisano dodatkowe opłaty związane z zakupem w usłudze Windows Phone Marketplace, które mogą zostać ujęte na wyciągu karty kredytowej.

W zależności od banku lub instytucji finansowej, która wydała kartę kredytową, po zakupie w witrynie Windows Phone Marketplace na rachunku mogą pojawić się dodatkowe opłaty.

Opłaty te są pobierane przez bank lub instytucję finansową, która wystawiła kartę kredytową, a nie firmę Microsoft, i mogą różnić się w zależności od banku. 

Klienci mogą uniknąć dodatkowych opłat bankowych za zakupy kartą kredytową, korzystając z płatności komórkowych (bezpośrednich rozliczeń operatora sieci komórkowej) za zakupy aplikacji, jeżeli są one oferowane przez operatora.

Więcej informacji

Typy opłat, które banki mogą pobierać w związku z transakcjami międzynarodowymi przy użyciu kart kredytowych:

Opłata za transakcje międzynarodowe (ITF)

Bank może pobrać opłatę za transakcję międzynarodową, nazywaną też opłatą transgraniczną lub od transakcji zagranicznych. Opłaty tego rodzaju są pobierane, gdy usługa Windows Phone Marketplace nie jest skonfigurowana do lokalnej obsługi kart kredytowych w kraju użytkownika, ale może przetworzyć zakup w innym kraju.  

Uwaga Transakcje pomiędzy członkami krajów UE są zazwyczaj uważane za międzyregionalne, a nie transgraniczne.

Więcej informacji na temat regionu przetwarzania transakcji w usłudze Marketplace można znaleźć w Warunkach korzystania z usługi Marketplace.

Opłata za przewalutowanie (FX)

Bank może pobrać dodatkową opłatę za przewalutowanie, nazywaną również opłatą za wymianę zagraniczną, jeżeli transakcja przy użyciu karty kredytowej wymaga wymiany walut: waluty wyświetlanej w witrynie Windows Phone Marketplace, waluty, w której rozlicza się bank lub instytucja finansowa i waluty używanej przez sieć obsługującą karty kredytowe do rozliczenia transakcji.

Na przykład ceny w usłudze Marketplace mogą być podane w euro, ale na wyciągu karty kredytowej zostać rozliczone w dolarach USD.

Właściwości

Numer ID artykułu: 2681417 - Ostatnia weryfikacja: 3 lipca 2012 - Weryfikacja: 9.0
Słowa kluczowe: 
kbwp7 KB2681417

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com