Yönetici olmayan çıkarılabilir medya erişim sağlanır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 268236 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yönetici olmayan bir kullanıcı, çıkarılabilir bir ortama erişim girişiminde bulunduğunda, kullanıcının bir "erişim engellendi" hata iletisi alabilirsiniz. Bu davranış, bir yönetici, "Administrators ve Power Users" üyeleri veya "Administrators ve ınteractive Users" üyeleri çıkarılabilir ortamı biçimlendirme ve çıkartma izin vermek için bilgisayarda "çıkarılabilir NTFS ortamı çıkartma izni var" ilke geçerlidir sonra oluşur.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki nedenlerle oluşur:
 • Çıkarılabilir ortamı biçimlendirme ve çıkartma için "Administrators ve Power Users" üyeleri, izin verildi. "Olağan" kullanıcılar için hiçbir izni verildi.
 • Izni "Administrators ve ınteractive Users" üyelerine verilen ve daha sonra başarıyla oturum açtıktan sonra kaldırılmıştır. Bu aygıtta, sonraki bir yeniden başlatılıncaya kadar korunabilmesi geçerli bir izni neden olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Version    Size   File name
  --------------------------------------------------------
  07/13/2000 02:47p 5.0.2195.2103 177,936 Winlogon.exe
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 268236 - Last Review: 29 Ocak 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbwin2000presp2fix KB268236 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:268236

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com