"Sistem hatası 2148073478," "genişletilmiş hata" veya "İmzası geçersiz" hata iletisi SMB bağlantılarında Windows Server 2012 ya da Windows 8

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2686098 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SMBv2 dosya protokolü destekleyen bir üçüncü taraf dosya sunucusuna bağlanmak Windows Server 2012 veya Windows 8 tabanlı bir bilgisayarda başarısız olduktan sonra aşağıdaki hata iletilerinden veya üçüncü taraf dosya sunucusuna erişim nasıl bağlı olarak benzer bir hata iletisi, birini alırsınız:
 • Bir UNC yolu olan bir DIR komutunu kullandığınızda:
  Geçersiz imza
 • NET USE komutunu çalıştırdığınızda:
  2148073478 Sistem hatası oluştu
 • UNC yoluna göz atmak çalıştığınızda:
  Genişletilmiş hata oluştu
Bu hatalar aşağıdaki yaygın senaryolarda karşılaşabilirsiniz:
 • Hyper-V sunucuları (Hyper-V Server 2012 ya da Windows Server 2012 ve pencere 8 çalıştıran) dinamik geçiş başarısız olur. Depolama barındırılması için gerekli olduğundan bu oluşur SMB paylaşımına.
 • Bir SAN pencere 8 Windows Server 2012 ortamında için ağ sürücülerini eşleme yapamazsınız.

Neden

Bu sorun, SMB 3.0 Windows Server 2012 ve Windows 8 için eklenmiş olan "anlaşma güvenli" özelliği nedeniyle oluşur. Bu özellik doğru yanıtların hata yalnızca protokol 2.0 ve 2.1 sürümlerini destekleyen sunucuları da dahil olmak üzere tüm SMBv2 sunucuları tarafından imzalama üzerine bağlıdır. Bazı üçüncü taraf dosya sunucuları imzalı hata yanıt döndürmüyor. Bu nedenle, bağlantı başarısız olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için supportWindows Server 2012 ve Windows 8 istemcileri için dosya sunucusu sağlayan bir güncelleştirme isteği için üçüncü taraf dosya sunucusu satıcısına başvurun.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.
 • Üçüncü taraf dosya sunucusunda imzalama gerekiyor

  İmzalama SMB istemcisinin veya SMB sunucusunda zorunlu kılmak için "RequireSecuritySignature" ayarını etkinleştirin. Satıcının SMB sunucusunda "gerekli" için imzalama ayarlarını ayarlamak yönergeleri, satıcının belgelerine bakın.

  Windows Server 2012 veya Windows 8 istemcide PowerShell kullanarak imzalama etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki komutu çalıştırın:

  Set-SmbClientConfiguration -RequireSecuritySignature $true
 • İstemci üzerinde "anlaş güvenli" devre dışı bırak

  Windows Server 2012 veya Windows 8 istemcide PowerShell kullanarak Güvenli görüşme seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki komutu çalıştırın:

  Set-ItemProperty -Path "HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters" RequireSecureNegotiate -Value 0 -Force
  Not Bu komut web tarayıcınızda birden çok satır için kaydırma.

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2709568 Windows Server 2012 dosya sunucusu SMB 3.0 yenilikleri

Özellikler

Makale numarası: 2686098 - Last Review: 18 Ekim 2013 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2012 Datacenter
 • Windows Server 2012 Essentials
 • Windows Server 2012 Foundation
 • Microsoft Hyper-V Server 2012
 • Windows Server 2012 Standard
 • Windows 8
 • Windows Server 2012 R2 Datacenter
 • Windows Server 2012 R2 Essentials
 • Windows Server 2012 R2 Foundation
 • Windows Server 2012 R2 Preview
 • Windows Server 2012 R2 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2686098 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2686098

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com