Co dělat, pokud se domníváte, že váš účet Windows Phone byl odcizen

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2686311
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Pokud byla bezpečnost vašeho účtu narušena, může se to projevit některým z následujících způsobů:
 • Na vašem účtu evidujete neautorizované platby.
 • Objeví se neočekávaná zpráva, jako například dosažený výsledek, který vám není povědomý, nebo upozornění na to, že jste se přihlásili z jiného umístění.
 • Nemůžete se přihlásit ke svému účtu Windows Live ID a změnit heslo.
 • Váš účet má silné ověřovací údaje, které vám nejsou povědomé. (Další informace o ověřovacích údajích jsou uvedeny v bodě č.1 v části Další informace, uvedené níže.)
Pokud narazíte na jednu z výše uvedených situací, zkuste provést kroky uvedené dále v textu:
 1. Změňte své heslo
  • Máte-li podezření, že se na vašem účtu děje něco neoprávněného, okamžitě byste měli změnit své heslo.
  • Přejděte na stránku https://account.live.com/ a zkontrolujte, zda se stále můžete přihlásit ke svému účtu Windows LIVE.
  • Pokud můžete, okamžitě změňte své heslo a nastavte ověřovací údaje (pokud žádné nejsou vytvořené). Důrazně doporučujeme nastavit položky SMS a Důvěryhodný počítač v části Informace o účtu, poté přejděte ke kroku č.2.
  • Pokud se nemůžete přihlásit ke svému účtu Windows Live ID, abyste si změnili heslo, nebo narazíte na neznámé ověřovací údaje, přejděte ke kroku č.3.
 2. Zkontrolujte historii plateb
  • Přejděte na stránku http://billing.microsoft.com/ prověřte, zda nedošlo k nějakým podezřelým nákupům. Doporučujeme provádět pravidelnou kontrolu historie plateb na vašich výpisech z účtu.
 3. V případě potřeby se obraťte na podporu pro Windows Phone.

  Na podporu se obraťte v následujících případech:
  • Na vašem účtu proběhly neautorizované platby.
  • Nemůžete změnit heslo.
  • Vaše jmenovka hráče se změnila.

  Následujícími kroky vás můžeme provést. Pro usnadnění tohoto procesu prosím mějte připraveny následující údaje:
  • Název účtu Windows Live ID spojeného s vaší jmenovkou hráče.
  • Alternativní e-mailovou adresu, která není přiřazena k vašemu účtu Windows Live ID.
  • Také je možné, že budete potřebovat mít u sebe kreditní kartu spojenou s vaším účtem.
Stránky podpory pro Windows Phone: http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=227747 .

Další informace

Pro co nejlepší zajištění vašeho účtu Windows Phone postupujte podle tohoto kontrolního seznamu.
 1. Přidejte ke svému účtu Windows Live ID další bezpečnostní prvky a ověřovací údaje.

  Windows Live umožňuje vytvoření „ověřovacích údajů“, což jsou v podstatě náhradní klíče pro případ, že ztratíte heslo nebo přístup ke svému účtu. K dispozici jsou čtyři druhy ověřovacích údajů:
  • Číslo mobilního telefonu. Přidáním čísla vašeho mobilního telefonu nám můžete pomoci ověřit, že účet patří vám. Pokud zapomenete heslo, můžete toto číslo použít k obnovení vašeho hesla.
   Tip Důrazně doporučujeme tento údaj nastavit jako hlavní způsob obnovení přístupu k vašemu účtu pro případ, že dojde k narušení jeho bezpečnosti.
  • Důvěryhodný počítač. Unikátní ověřovací údaj, pomocí kterého lze váš účet Windows Live ID přiřadit k jednomu nebo více vašich počítačů. Pokud někdy budete potřebovat znovu získat kontrolu nad svým účtem pomocí obnovení hesla, stačí k tomu použít váš počítač a my budeme vědět, že jste oprávněným vlastníkem účtu.
  • E-mailová adresa. Využívá se pro oznámení změny hesla. Se svým účtem můžete mít spojenu jednu nebo více e-mailových adres.
  • Skrytá otázka: Pokud zapomenete své heslo, položíme vám skrytou otázku pro ověření vaší totožnosti. Svou skrytou otázku a odpověď byste měli znát pouze vy.
   Tip Zvolte odpověď, která se dané otázky vůbec netýká. Pokud je například vaše otázka „Místo narození matky“, použijte jako odpověď „Windows98se“.

  Vytvoření údajů pro obnovení hesla:
 2. Na svém účtu Xbox LIVE si vytvořte silné heslo.

  Použijete-li jako heslo jednoduché slovo, které lze najít ve slovníku, nebo například jméno vašeho psa, lze toto heslo snadno uhádnout. Vytvořte si silné heslo, které obsahuje kombinaci velkých a malých písmen, čísel a speciálních znaků (například, #, $, %, ^, & a *).
  Tip Pokuste si vybavit svou oblíbenou filmovou repliku, text písně nebo citát z knihy a poté si jako své heslo zvolte první písmena každého slova a připojte nějaké smysluplné číslo a zvláštní znaky, tím vytvoříte silné heslo. Poté navštivte stránku https://www.microsoft.com/security/pc-security/password-checker.aspx a vyzkoušejte, jak silné vaše heslo je.
 3. Pro různé stránky používejte různá uživatelská jména a hesla

  Pro různé online stránky používejte různá uživatelská jména a hesla, především na stránkách, které obsahují osobní nebo finanční informace. Používáte-li všude stejné uživatelské jméno a heslo, můžete při jejich odcizení ztratit přístup ke všem účtům najednou.
 4. Při používání svého účtu Windows Live ID na veřejných místech nebo na sdíleném počítači postupujte s opatrností.

  Když kontrolujete svůj účet Hotmail, přihlašujete se ke službě xbox.com nebo používáte jinou službu vyžadující zadání vašich údajů pro účet Windows Live ID na veřejném počítači, buďte opatrní, neboť takové počítače nemusí nabízet stejnou úroveň zabezpečení, jakou můžete mít doma. K přihlášení pomocí účtu Windows Live ID na veřejném počítači doporučujeme namísto hesla použít kód na jedno použití. Více informací o nastavení této funkce naleznete zde.
  Pokud se musíte přihlásit pomocí svého běžného hesla pro účet Windows Live ID, nezapomeňte se později odhlásit a zavřít všechna okna prohlížeče.
 5. Nesdílejte osobní údaje

  Název svého účtu Windows Live ID sdílejte pouze s lidmi, které znáte a kterým důvěřujete. Se svými osobními údaji v online prostředí zacházejte stejně jako v offline prostředí - když jste online, řiďte se stejnými zásadami jako v reálném světě.
 6. Nikdy nesdílejte osobní údaje o sobě ani o svém účtu

  Cizím osobám na internetu neuvádějte své celé jméno. Na veřejných profilech neuvádějte své celé jméno.
  Svou fyzickou adresu držte v tajnosti. Informace o tom, na kterou školu chodíte nebo v jaké oblasti bydlíte může cizím osobám stačit k tomu, aby o vás mohli zjistit více. Veškeré informace, které jste pravděpodobně uvedli na sociálních sítích, jako je Facebook, MySpace nebo OneDrive (dříve SkyDrive) může někdo zneužít k tomu, aby se za vás vydával. Na veřejných profilech neuvádějte svou fyzickou adresu.
  Cizím osobám nesdělujte název svého hlavního účtu Windows Live ID ve formě e-mailové adresy. Vytvořte si vedlejší e-mailový účet na http://www.hotmail.com/ a ten používejte pro komunikaci s neznámými lidmi, seznamy adresátů atd. Na svém vedlejším účtu mějte stejně silné heslo jako na svém hlavním účtu.
  Neuvádějte zbytečně jakékoli údaje o sobě ani o svých účtech. Mějte se na pozoru před kýmkoli, kdo se vás vyptává na informace, které nepotřebuje.
  Nesdílejte své heslo nebo osobní údaje s nikým, kdo vás kontaktuje a představuje se jako zástupce podpory nebo jako pracovník jakkoli spojený s Windows Phone, Xbox, Zune nebo společností Microsoft. Máte-li podezření, že se nejedná o pověřenou osobu, obraťte se na oddělení podpory pro Windows Phone, Xbox nebo Zune. Společnost Microsoft po vás nikdy nebude žádat vaše heslo prostřednictvím e-mailu, zasílání zpráv ani po telefonu. Svůj účet a heslo Windows Live ID zadávejte pouze na známých stránkách společnosti Microsoft a ve svém telefonu.
 7. Nainstalujte nebo aktualizujte ve svém počítači software na ochranu proti virům, spywaru a dalšímu škodlivém softwaru

  Ujistěte se, že je váš antivirový software spuštěn a že je aktualizován na nejnovější verzi. Pokud nemáte nainstalovaný žádný ochranný software, důrazně vám doporučujeme jej nainstalovat nyní. Microsoft Security Essentials je antivirový software, dostupný ke stažení zdarma, který vás chrání také proti spywaru a jinému škodlivému softwaru.
 8. Aktualizujte svůj počítač a webový prohlížeč nejnovějšími bezpečnostními záplatami.

  Pro zajištění, že jsou váš počítač i webový prohlížeč aktualizovány včetně nejnovějších bezpečnostních záplat, zkontrolujte, zda máte nainstalovány nejnovější aktualizace služby Windows Update .
 9. Ujistěte se, že jsou ve vašem prohlížeči zapnuty filtry proti phishingovým útokům

  Zapnutí těchto filtrů ve vašem webovém prohlížeči pomáhá odhalit phishingové stránky, chrání vás před stažením nebo nainstalováním malwaru (škodlivého softwaru) a může vás upozornit na jakékoli potenciální podvodné stránky. Tyto filtry jsou obvykle ve výchozím natavení zapnuty, avšak nejlepší je se přesvědčit, zda tomu tak opravdu je.
  • Internet Explorer: V panelu nástrojů zvolte ikonu „ozubených kol“, zvolte Bezpečnost a poté zvolte Zapnout filtr SmartScreen.
  • Pro všechny další prohlížeče: Navštivte online nápovědu pro váš prohlížeč.

 10. Pomocí svých přihlašovacích údajů se přihlašujte pouze na důvěryhodných webových stránkách společnosti Microsoft
  Jedná se o oficiální webové stránky společnosti Microsoft? Mějte se na pozoru před webovými stránkami, které požadují zadání vašich přihlašovacích údajů Windows Live, především před stránkami s velice výhodnými nabídkami, jako například body Microsoft Points zdarma. Před zadáním jakýchkoli údajů zkontrolujte, co je zobrazeno v panelu Adresa. Běžné stránky společnosti Microsoft lze poznat podle toho, že začínají následujícími adresami:
  • Xbox.com
  • Kinectshare.com
  • Microsoft.com
  • xbox.mobi
  • Zune.net
  • live.com
  • getgamesmart.com
  • XNA.com
  • lionhead.com
  • forzamotorsport.net
  • Hotmail.com
  • Passport.net

 11. Neklikejte na odkazy v e-mailech, jděte přímo na stránky a přihlaste se.

  Pokud podezřelý e-mail obsahuje odkaz, neklikejte na něj. Podle čeho lze podezřelé e-maily obvykle poznat:
  • Poplašné zprávy a výhrůžky, týkající se zrušení účtu.
  • Až příliš výhodné nabídky.
  • Špatná gramatika nebo překlepy.

  V takovém případě raději adresu do webového prohlížeče zadejte ručně a sledujte, zda se ocitnete na skutečných stránkách společnosti.

Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 2686311 - Poslední aktualizace: 19. února 2014 - Revize: 7.0
Klíčová slova: 
kbwp7 KB2686311

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com