DÜZELTME: Bir Düzeltme Eki Uygulanırken Windows Installer'ın Özgün Kaynak Dosyalarına Erişimi Olmalıdır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 268800 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Installer ile yüklenmiş bir program için düzeltme uygularken, özgün yüklemedeki kaynak dosyaları istenebilir. Uygulanan düzeltme için gerekmeseler de özgün diskteki kaynak dosyalarını sağlamanız istenir.

Neden

Çoğu düzeltme senaryosunda, gerekli dosyaların yeniden yüklenmesi için kaynak gerekir. Düzeltme, güncelleştirilmekte olan özelliğin içerdiği bir dosyayı yeniden yükleyip yüklememeye karar verirken Windows Installer dosya sürümü oluşturma kurallarını kullanır.

Hiçbir dosyanın yeniden yüklenmediği durumda kaynağın istenmesi, Windows Installer düzeltme eki uygulama algoritmasındaki bir hatadan kaynaklanır.

Çözüm

Özgün yüklemeyi ağ sürücüsünden gerçekleştirdiğinizde, Windows Installer gereken dosyaları bulabilir. Ancak, kaynak dosyalarının bulunabilmesi için düzeltme uygulanırken ağ konumunun kullanılabilir olması gerekir. Ayrıca, özgün yüklemeyi CD-ROM'dan yaptıysanız ve disk hala kullanılabilir durumdaysa, istendiğinde CD-ROM diskini takın.

Durum

Microsoft bu hatanın bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Bir Windows Installer düzeltme eki uyguladığınızda özgün yüklemenin gereksiz bir biçimde istenmesi, Windows Installer 2.0 sürümünde düzeltilmiştir. Windows Installer 2.0'da, düzeltme eki uyguladığınızda özgün yükleme kaynağı istenebilir.

Aşağıdaki durumlardan herhangi biri özgün yükleme kaynağının istenmesine neden olabilir:
  • Düzeltme eki uygulanacak özellikte, bilgisayarda değiştirilmemiş ve sürüm bilgisi olmayan dosyalara sahip bileşenler varsa, Windows Installer özgün kurulum paketindeki uygun MsiFileHash tablo girdilerinde sürüm bilgisi olmayan dosyalara izin verilmediği sürece kaynağı ister.
  • Düzeltme eki uygulaması sırasında özel bir eylemden ResolveSource Windows Installer standart eyleminin çağrılması, özgün kaynağı gerektirir.
  • Düzeltme uygulaması sırasında özgün ürün kurulumunda ResolveSource Windows Installer standart eyleminin çağrılması, özgün kaynağı gerektirir.
  • Düzeltme uygulanacak özelliğin Kaynaktan Çalışacak şekilde ayarlandığı durumda.
    Özelliğin kaynaktan çalışacak şekilde ayarlanması, özelliğin yerel olarak yüklenmeyeceğini, özgün yükleme kaynağından çalıştırılması gerektiğini gösterir.
  • Düzeltme uygulanacak ürün için önbelleğe alınan .msi dosyası makinede yoktur. Bu durum, bilgisayarın %windir%\installer dizinindeki dosyalar son kullanıcı veya yazılım programı tarafından yanlışlıkla silindiğinde oluşabilir.

Daha fazla bilgi

Windows NT 4.0 ve Windows 2000 için Yeniden Dağıtılabilen Windows Installer 2.0
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=4B6140F9-2D36-4977-8FA1-6F8A0F5DCA8F

Windows 95, Windows 98 ve Windows Millenniium Edition için Yeniden Dağıtılabilen Windows Installer 2.0
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=cebbacd8-c094-4255-b702-de3bb768148f%20&displaylang=en

Özellikler

Makale numarası: 268800 - Last Review: 19 Eylül 2006 Salı - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Installer 1.0
  • Microsoft Windows Installer 1.1
  • Microsoft Windows Installer 1.2
Anahtar Kelimeler: 
kbmsccsearch kbpubtypekc kbappsetup kbbug kbfix KB268800
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com