SQL Server veritabanındaki sistem tablolarında güncelleştirdiğinizde, olay kimliği 17659 ve olay kimliği 3859 kaydediliyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2688307 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Senaryo 1

Microsoft SQL Server el ile bir sistem tablosu güncelleştirildiğinde SQL Server hata günlüğünde veya Olay Görüntüleyicisi'ndeki Uygulama günlüğünde aşağıdakine benzer bir olay günlüğe kaydedilir:
Oturum adı: uygulama
Kaynak: MSSQL$ SQL2008R2
Olay Kimliği: 17659
Görev kategorisi: sunucu
Düzey: bilgi
Açıklama: Uyarı: sistem tablosu kimliği 34 doğrudan veritabanında kimliği 17 güncelleştirildi ve önbellek tutarlılık korunmaz. SQL Server yeniden başlatılması.

Senaryo 2

El ile güncelleştirilmiş bir sistem tablosu içeren bir SQL Server veritabanı başlattığınızda SQL Server hata günlüğünde veya Olay Görüntüleyicisi'ndeki Uygulama günlüğünde aşağıdakine benzer bir olay günlüğe kaydedilir:
Oturum adı: uygulama
Kaynak: MSSQL$ SQL2008R2
Olay Kimliği: 3859
Görev kategorisi: sunucu
Düzey: bilgi
Açıklama: Uyarı: Sistem Kataloğu doğrudan veritabanında kimliği 17, en son anda güncelleştirildi Date_Time

Senaryo 3

El ile bir sistem tablosu güncelleştirildikten sonra DBCC_CHECKDB komutunu çalıştırdığınızda, aşağıdaki uyarı iletisini döndürülür:
DBCC sonuçlarını 'veritabanı_adı'.
Katalog Msg 3859, durum 1 denetleyin: Uyarı: Sistem Kataloğu doğrudan veritabanında kimliği 17, en son anda güncelleştirildi Date_Time.
CHECKDB veritabanı 0 ayırma hataları ve 0 tutarlılık hataları bulundu 'db_name'.
DBCC yürütme tamamlandı. DBCC hata iletileri yazdırıldıysa, sistem yöneticinize başvurun.


Neden

Temel sistem tablosu el ile güncel değilse, bu sorun oluşabilir.

Notlar
  • Sistem tabloları el ile güncelleştirilmesi desteklenmez. Sistem tabloları yalnızca SQL Server veritabanı altyapısı tarafından güncelleştirilmesi gerekir.
  • Sistem tabloları sistem katalog görünümleri aracılığıyla verileri görüntüleyebilirsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için el ile güncelleştirme veritabanının içeriğini uygulama kullanımı için yeni bir veritabanına aktarın.

Daha fazla bilgi

Temel sistem tabloları

Aşağıdaki tablo ürünler veya otomatik olarak bu koşulu ve kural karşı yürütülecek SQL Server ürün sürümleri, SQL Server örneği üzerinde denetleme araçları hakkında daha fazla bilgi sağlar.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Kural yazılımKuralı başlıkKural açıklamasıÜrün sürümleri karşı kuralın değerlendirilmesi
Sistem Merkezi DanışmanıSQL Server doğrudan sistem katalog güncelleştirmesi algıladı: Msg 17659Sistem Merkezi Danışmanı Windows Uygulama günlüğüne olay kimliği 17659 bildirildiğinde bir uyarı oluşturur. Desteklenmeyen bir durumda veritabanı tanımlamak için uyarı bilgileri kullanın ve bu makalenin "Çözüm" bölümündeki adımları izleyin.SQL Server 2008
SQL Server 2008 R2
SQL Server 2012
Sistem Merkezi DanışmanıSQL Server doğrudan sistem katalog güncelleştirmesi algıladı: Msg 3859Sistem Merkezi Danışmanı Windows Uygulama günlüğüne olay kimliği 3859 bildirildiğinde bir uyarı oluşturur. Desteklenmeyen bir durumda veritabanı tanımlamak için uyarı bilgileri kullanın ve bu makalenin "Çözüm" bölümündeki adımları izleyin.SQL Server 2008
SQL Server 2008 R2
SQL Server 2012Referanslar

El ile bir SQL Server sistem tablosu güncelleştirildiğinde oluşan sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

2787112 "Msg 8992" hata iletisini ve tutarsız meta verileri SQL Server Sistem Kataloğu

Özellikler

Makale numarası: 2688307 - Last Review: 4 Şubat 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbsurveynew kbtshoot kbmt KB2688307 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2688307

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com