SK0437:Donútenie systému Windows na používanie Štandardného zobrazovacieho adaptéra VGA

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 268852 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Keď inštalujete systém Windows na počítač, ktorý používa nepodporovaný zobrazovací adaptér, Inštalátor systému Windows nainštaluje štandardný zobrazovací adaptér VGA. Po inštalácii si môžete prevziať a nainštalovať ovládač zobrazovacieho adaptéra, kompatibilný so systémom Windows, od pôvodného výrobcu zariadenia (OEM). Niekedy môže nový ovládač OEM spôsobiť problémy s vypínaním, alebo môže počítač prestať reagovať. Nové ovládače OEM je možné odobrať a pomocou predchádzajúcich štandardných ovládačov VGA zistiť, či práve ovládače OEM spôsobujú problémy. Tento článok vysvetľuje postup ako odinštalovať ovládače OEM a ako prinútiť systém Windows, aby používal štandardné ovládače dodávané so systémom Windows.

Upozornenie: Ak stlačíte kláves F8 a v ponuke po spustení vyberiete režim VGA, systém Windows sa spustí s veľkosťou obrazovky 640 x 480 pixelov s nízkou 8-bitovou hĺbkou farieb. Používa potenciálne poskytnutý ovládač OEM, nie štandardný ovládač VGA. Ak vyberiete ktorýkoľvek Núdzový režim, štandardný ovládač VGA je použitý s obmedzeniami, ktoré obsahuje nasledujúci článok z technickej databázy Microsoft Knowledge Base:
257562 Hibernate and Standby Are Not Available When Using Standard VGA

Donútenie systému Windows na používanie štandardného ovládača VGA bez použitia Núdzového režimu.
1. Ak inštalujete ovládač OEM, Inštalátor systému Windows skopíruje inštalačný súbor OEM (Oemsetup.inf) do priečinka %Systemroot%\Inf. Následne premenuje súbor Oemsetup.inf na Oem#, kde # je prírastkové číslo pre každý ovládač OEM, ktorý je nainštalovaný. Pre zistenie špecifického OEM VGA Oem#.inf súbora, môžete otvoriť každý súbor pomocou programu Poznámkový blok (Notepad.exe) a porovnať jednotlivé súbory s originálnym súborom Oemsetup.inf, ktorý je umiestnený na médiu s ovládačmi OEM. Po vyhľadaní zhodných súborov, premiestnite súbory Oem#.inf a Oem#.pnf do alternatívneho priečinka, alebo premenujte prípony súborov.
2. V Správcovi zariadení kliknite pravým tlačidlom myši na váš videoadaptér a z kontextovej ponuky vyberte položku Odinštalovať.
3. Reštartujte počítač. Po prihlásení sa zobrazí dialógové okno Zistil sa nový hardvér so zobrazenou grafickou kartou (VGA kompatibilná), uvedené v poznámke, a spustí sa Sprievodca novým nájdeným hardvérom.
4. Kliknite na tlačidlo Ďalej a spustite sprievodcu.
5. Kliknite na tlačidlo Vyhľadanie vhodného ovládača a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.
6. Zrušte začiarknutie všetkých políčok a kliknite na tlačidlo Ďalej.
7. Kliknite na položku Zakázať zariadenie a potom kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Po dokončení predchádzajúcich krokov bude váš počítač používať všeobecný ovládač VGA.sys, ktorý sa používa aj núdzovom režime. Všimnite si, že grafická karta (VGA kompatibilná) je v Správcovi zariadení označená medzi ďalšími zariadeniami žltým otáznikom. Ak sa pri práci s počítačom nevyskytujú chyby a počítač sa počas používania štandardného ovládača VGA vypína správne, kontaktujte dodávateľa a oznámte mu problémy, ktoré sa vyskytujú pri použití ovládača OEM. Zaobstarajte si a nainštalujte novší ovládač (ak je dostupný), ktorý nespôsobuje problémy. Pre opätovné použitie ovládača OEM, skopírujte alebo presuňte súbory Oem#.inf a Oem#.pnf späť do priečinka %Systemroot%\Inf. Použite Správcu zariadení na odinštalovanie video adaptéra a reštartujte počítač. Služba Plug and Play nájde video adaptér OEM a znovu nainštaluje ovládače OEM bez potreby zásahu používateľa.

Vlastnosti

ID článku: 268852 - Posledná kontrola: 12. apríla 2005 - Revízia: 3.2
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbdisplay kbhowto kbhowtomaster kbplugplay KB268852

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com