Windows standart VGA uyumlu sürücü kullanmaya nasıl zorlanır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 268852 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makale Windows 2000 için geçerlidir. Windows 2000 desteği 13 Temmuz 2010'da sona ermektedir.Windows 2000 Destek Ömrü Sonu Çözüm Merkezi, Windows 2000'den geçiş stratejinizi planlamak için başlangıç noktanızdır. Daha fazla bilgi için bkz. Microsoft Destek Ömrü İlkesi.
Duyuru
Bu makale Windows 2000 için geçerlidir. Windows 2000 desteği 13 Temmuz 2010'da sona ermektedir.Windows 2000 Destek Ömrü Sonu Çözüm Merkezi, Windows 2000'den geçiş stratejinizi planlamak için başlangıç noktanızdır. Daha fazla bilgi için bkz. Microsoft Destek Ömrü İlkesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows'u desteklenmeyen bir ekran bağdaştırıcısı kullanan bir bilgisayara yüklediğinizde, Windows Kur standart bir VGA modu sürücü yükler. Ancak, Windows'u yükledikten sonra, ekran bağdaştırıcınız için özgün donanım üreticisinden (OEM) Windows uyumlu bir sürücü edinip yükleyebilirsiniz. Windows Vista çalıştırıyorsanız, en son VGA sürücülerinin bağlantılarını bulmak için Windows Vista Uyumluluk Merkezi'ni ziyaret edin.

Belirli koşullarda, yeni OEM ekran sürücüleri kapatma sorunlarına veya bilgisayarınızın yanıt vermemesine (askıda kalmasına) neden olabilir. Bu nedenle, yeni OEM sürücüleri kaldırmak ve soruna OEM sürücülerinin neden olup olmadığını belirlemek üzere Microsoft Standart VGA sürücüleri kullanmaya dönmek isteyebilirsiniz.

Bu makalede, OEM ekran sürücülerinin nasıl kaldırılacağı ve Windows'un içerdiği Microsoft Standart VGA sürücülerin kullanılmasının nasıl zorlanacağı açıklanır.

Not F8 tuşuna basıp Windows Başlangıç menüsünde VGA Modunu Etkinleştir'i seçerseniz, Windows düşük 8-bit renk desteğiyle 640 x 480 piksel ekran alanı kullanarak başlatılır ve Microsoft Standart VGA sürücü yerine, OEM tarafından sağlanan bir ekran sürücüsünü kullanır. Ancak, Güvenli mod seçeneklerinden birini belirlerseniz, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan kısıtlamalarla genel Microsoft Standart VGA sürücüsü kullanılır: u
257562 Standart VGA kullanılırken bekleme ve hazırda bekleme özellikleri kullanılamıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Windows'u Güvenli Mod Kullanmaya Gerek Kalmadan Standart VGA Modu Sürücüler Kullanmaya Zorlama

  1. Bir OEM sürücüsü yüklediğinizde, Windows yükleyici programı OEM yükleme dosyasını (Oemsetup.inf) %Systemroot%\Inf klasörüne kopyalar ve sonra da Oemsetup.inf dosyasını Oem#.inf olarak yeniden adlandırır; burada #, yüklenen her OEM sürücüsü için artımlı bir sayıdır. OEM'e özgü Oem#.inf dosyasını belirlemek için, her bir Oem#.inf dosyasını Microsoft Not Defteri'nde (Notepad.exe) açıp OEM sürücüleri medyasında bulunan özgün Oemsetup.inf dosyasıyla karşılaştırabilirsiniz. Bir eşleme bulduktan sonra, ilgili Oem#.inf ve Oem#.pnf dosyasını başka bir konuma taşıyın veya dosyaları farklı bir dosya uzantısıyla yeniden adlandırın.
  2. Aygıt Yöneticisi'nde, ekran bağdaştırıcınızı sağ tıklatın ve sonra da ekran bağdaştırıcısını kaldırmak üzere Kaldır'ı tıklatın.
  3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Oturum açtıktan sonra, Yeni Donanım Bulundu iletişim kutusu görüntülenerek açıklama olarak Video Denetleyicisi (VGA Uyumlu) listelenir ve Yeni Donanım Bulundu Sihirbazı başlatılır.
  4. İleri'yi tıklatarak sihirbazı başlatın.
  5. Uygun sürücü ara'yı ve sonra da İleri'yi tıklatın.
  6. Tüm arama seçeneği onay kutularını tıklatıp temizleyin ve sonra da İleri'yi tıklatın.
  7. Aygıtı devre dışı bırak'ı ve ardından Son'u tıklatın.
Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra, bilgisayarınızda Vga.sys genel ekran sürücüsü kullanılır ve bu sürücü, Güvenli modda kullanılan VGA sürücüsüyle aynıdır. Aygıt Yöneticisi'nin Diğer Aygıtlar dalında Video Denetleyicisi (VGA Uyumlu) seçeneğinin yanında sarı bir soru işaretiyle görüntülendiğine dikkat edin.

Microsoft Standart VGA sürücü kullandığınızda bilgisayarınız kararlı hale gelir veya normal biçimde kapatılırsa, OEM sürücü satıcısına başvurup OEM sürücüsünü kullandığınızda karşılaştığınız sorunları bildirmeniz gerekebilir. Bu sorunları gideren daha yeni bir sürücü (varsa) edinip yüklemeniz de gerekebilir.

OEM sürücülerini yeniden kullanmak için, Oem#.inf ve Oem#.pnf dosyalarını yeniden %Systemroot%\Inf klasörüne kopyalayın veya taşıyın, Aygıt Yöneticisi'ni kullanarak VGA ekran bağdaştırıcısını kaldırın ve sonra da bilgisayarı yeniden başlatın. Windows Tak ve Çalıştır, OEM ekran bağdaştırıcısını bulmalı ve kullanıcı etkileşimi olan OEM sürücüleri otomatik olarak yeniden yüklemelidir.
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 268852 - Last Review: 2 Temmuz 2013 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbdisplay kbhowtomaster kbplugplay w2000pnp KB268852

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com