Dosya g/Ç işlevler sonra NTFS yol öğesi yeniden Misbehave...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 268897 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir klasördeki bir dosya yolu özgün klasör adı kesilmiş bir sürümü yeniden adlandırılırsa, Windows 2000 NTFS birimindeki, eski yol geçerliliğinin gibi davranmasına bazı dosya g/Ç işlemleri devam edebilirsiniz.

Örneğin, aşağıdaki dosya yolu göz önünde bulundurun:
C:\Development\Bin\App.exe
"Geliştirme" klasör "aygıtı" olarak adlandırılır, bazı işlevler hala özgün'tam yol adı kullanarak dosyaya erişmek mümkün olabilir. Bu yol gereken artık geçersiz olabilir, ancak bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar devam eder.

Beklenmeyen bir davranış yapısı üzerinde kullanılan API bağlıdır. Örneğin, GetFileAttributes() eski adına göre dosya özniteliklerini geri dönmek devam edecek. Bu durumda, başarısız olduğunda başarılı olması API devam eder.

Diğer taraftan, "İle ERROR_ALREADY_EXISTS", CreateDirectory() yeni C:\Development\Bin klasör oluşturma denemesi başarısız olur. Başarılı olması, bu durumda, API başarısız olur.

Neden

Bir klasör adı kesilir, karşılık gelen karma değerini doğru Windows 2000'de <a1>NTFS</a1> karma tablosundan kaldırılıyor değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
  Date    Time  Version   Size  File name
  --------------------------------------------------
  7/17/2000  7:23pm   i386   511,696  Ntfs.sys
				

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 268897 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Win32 Uygulama Programlama Arabirimi, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • the operating system: Microsoft Windows 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbwin2000presp2fix KB268897 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:268897

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com