System Center 2012 Configuration Manager sql Server veritabanına bağlanmak için uzak site sistemi sitesi sistem yükleme hesabı yanlış kullanır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2689646 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
  • Site sunucusu olarak aynı etki alanındaki uzak bir Microsoft sql Server ile birlikte Microsoft System Center 2012 Configuration Manager yükleyin.
  • Güvenilmeyen bir etki alanında (çevre ağ, dmz, demilitarized aone ve filtrelenmiş alt ağ olarak da bilinir) bir uzak site sistemi var.
  • Seçtiğiniz Bu site sistemi yüklemek için başka bir hesap kullanın.seçenek uzak site sistemi ve sunucuda yerel yönetimsel hakları olan bir hesap belirtin.
  • Dağıtım noktası rolü gibi uzak siteye sistem rolleri dağıtmak.

Bu senaryoda, Configuration Manager yanlış sql Server veritabanını güncelleştirmek uzak site sunucusu için yapılandırılmış Site sistemi yükleme hesabı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu durumda, güncelleştirme başarısız ve aşağıdaki iletileri günlüğe kaydedilir.

Uzak sql Server günlüğü:
mssqlserver, 18452, oturum açma, oturum açma başarısız oldu. Oturum açma, güvenilmeyen bir etki alanından geliyorsa ve Windows kimlik doğrulaması ile kullanılamaz. [İstemci: primary_site_server_IP_address]

Distrmg.log:
*** [28000] [18452] [Microsoft] [odbc sql Server sürücüsü] [sql Server] oturum açma başarısız oldu. Oturum açma, güvenilmeyen bir etki alanından geliyorsa ve Windows kimlik doğrulaması ile kullanılamaz.

*** sql Server'a bağlanamadı. Paket durumu veri kaynağına kaydedilemiyor...

Pratik Çözüm

sql Server'da uzak site sunucusu için yapılandırılmış Site sistemi yükleme hesabı ile aynı ada sahip bir yerel hesap oluşturma ve Yapılandırma Yöneticisi veritabanı hesabına erişim izni. Daha sonra kimlik doğrulama works Site sistemi yükleme hesabı Yapılandırma Yöneticisi'nin kullanımı etrafında geçişi.

Durum

Microsoft, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 2689646 - Last Review: 18 Nisan 2012 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft System Center Configuration Manager 2012
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbexpertiseinter kbsurveynew kbmt KB2689646 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2689646

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com