Windows Phone 7 Market hesabınızın ülke/bölge değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2692008 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Market Ülke hesabı yerel (ülke/bölge + dil) oturum açmakiçin kullanılan (eski adıyla Windows Live ID da bilinir) Microsoft hesapla ilişkili Kullanıcı kimliği tarafından belirlenir.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
ÖNEMLİ hesap yerel Microsoft hesabı ile ilişkili olduğu sürece, bu kalıcı ve değiştirilemez.

Geçerli hesabınızla ilişkili olandan farklı bir ülke Market erişmek istiyorsanız veya birden fazla Market Burada sunulan pazarlar kataloglar arasında geçiş yapmak istiyorsanız, telefon ve Kurulumu tamamlamak yeniden farklı bir Microsoft hesabı kullanarak sıfırlamalısınız.

ÖnemliTelefonunuzun sıfırlanması, tüm ayarları varsayılan durumlarına (Fabrika ayarları) döndürür ve geçerli işletim sisteminizin sürümü tutar. Bir sıfırlama de tüm kişisel içerik telefonunuzdan silinmesine neden olur. Bu metin iletileri, zil sesleri, kişi grupları ve tüm resim, müzik veya videolar içerir. Bu içeriğin çoğu kayıp ve medya dosyalarını (fotoğraf, müzik ve video) dışında beklemediğiniz geri yüklenebilir olacaktır.

Sıfırlama için hazırlamak için: Telefonunuzla birlikte gelen USB kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve ardından fotoğraf, müzik ve video eşitleme Zune yazılımı veya Mac için Windows Phone app kullanın. Sıfırlamadan sonra telefonunuza geri bu medya dosyaları geri yükleyebilirsiniz.

Microsoft hesabını değiştirmek için telefonunuzun sıfırla:

 1. Başlat, App listesine hareket sol dokunun Ayarları
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2693556
  ve dokunun ilgili.
 2. Ekranınızın alt kısmında bulunan sıfırlama telefonunuzudokunun,ve sonra Evet' e dokunun. Yeniden sıfırlamayı onaylamak için Evet ' e dokunun.
 3. Telefonunuzu yeniden başlatıldığında, onu, telefonunuzun ayarlamak için gerekli adımlarda kılavuzluk eder. Microsoft hesapla oturum açın sayfanın geldiğinde, yeni oturum kimliği kullanmak istediğiniz. Bu Market, Xbox LIVE ve Windows Phone Zune müzik geçişte erişmek için kullanılan Microsoft hesabı olacaktır.

Not Yeni bir Microsoft hesabı ile oturum açın ve telefon sıfırladıktan sonra önceki Microsoft hesabınız için e-postanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.


Telefonunuzun sıfırlamak ve ortam içeriğini geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:

2606900 Windows Phone 7'yi iş veya beklendiği gibi yanıt vermezİkincil bir Microsoft Windows Live veya Outlook.com hesabınızı ayarlamak için:
 1. Başlat, App listesine hareket sol dokunun Ayarları
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2693557
  ve dokunun e-posta + hesaplar.
 2. Bir Hesap Ekle ' e dokunun ve sonra dokunun Windows Live.
 3. E-posta adresi kutusuna dokunun ve Microsoft, Windows Live veya Outlook.com hesabınızı yazın.
 4. Parola kutusuna dokunun ve sonra parolanızı yazın.
 5. Oturum Aç'adokunun.

Telefonunuzda ek Microsoft hesaplarını ayarlamak, bu ek hesapları fotoğrafları telefonunuza eşitlenen olmaz ve bu Microsoft hesapların Xbox LIVE oyunları oynayın ya da Zune müzik geçişi kullanmak mümkün olmayacaktır anlamına gelir.

Daha fazla bilgi

Market ülke

Market ülke yalnızca belirlenen kimliği kullanıcının yerel oturum açma hesabı ile ilişkili. Market yerel Microsoft hesabının Ülke/bölge ayarını veya Telefonda Bölge + dil ayarlarını etkilenmez.

Ayrıca Market hesabının yerel ayarları belirler:

 • İçerik Kullanılabilirliği (uygulamalar, müzik, oyunlar)
 • Fatura hesabı ülkesi
 • Para birimi ve uygulama fiyatları
 • Bölgesel dereceleri ve incelemeler
 • Yerelleştirme app kategorisi listeler

Hesabın yerel bir ülke ve dil oluşur. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri için yerel ayarları (ABD - İngilizce) olur.

Not Bazı ülkelerde, birden fazla yerel olabilir.

Bölgesel seçim

Yerel Market hesabın bu yöntemlerden biri tarafından belirlenir:

 1. Oturum açmak için kullanılan Microsoft hesap hiçbir zaman bir ülke ile ilişkili uygulandıysa, hesabı Kurulum sırasında bir ülke/bölge seçmek için istenir. Ülke/bölge seçimi hesap yerel ayarını tanımlar.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2696452
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2692005
 2. Oturum açmak için kullanılan Microsoft hesabı daha önce Xbox LIVE, Zune veya premium hizmet için kullanıldıysa, hesap yerel hizmet yerel ayar için varsayılan olarak ayarlanır.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2692006
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  2692007

Market ayarlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:

2691982 , Windows Phone 7 Market nasıl kurulur

Yardım

  Community Forum
  Get help from the knowledgeable Windows Phone Community.

  Contact Us
  View other helpful articles and contact information.

Özellikler

Makale numarası: 2692008 - Last Review: 1 Aralık 2013 Pazar - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Phone 7 Consumer
 • Windows Phone Consumer
Anahtar Kelimeler: 
kbwp7 kbmt KB2692008 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2692008

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com