Nasıl Visual Basic istemci/sunucu uygulamaları için DCOM'U giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 269330 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, bazı yaygın Dağıtılmış Bileşen Nesne Modeli (DCOM) kullanarak bir uzak sunucu nesnesi oluşturmaya çalıştığınızda karşılaştığınız hataları gidermek için izleyebileceğiniz çeşitli adımlar açıklanır. Visual Basic'te, en sık karşılaşılan hata iletileri şunlardır:
70 Çalışma zamanı hatası: izin engellendi.
Çalışma zamanı hatası 429: ActiveX bileşeni nesneyi oluşturamıyor.
Çalışma zamanı hatası 462: uzak sunucu bilgisayar yok veya kullanılamıyor.

Daha fazla bilgi

Nerede sorun giderme Başlat

Bir COM örneğini oluşturmaya çalıştığınızda ortaya çıkan sorunların çoğunu uzak bir bilgisayarda kullanarak DCOMCNFG veya a? sorunu ayarlarında yanlış ilgili DCOM nesne. Çok az sorun koda ilişkilidir.

Yapılacak ilk şey gibi ortamınıza ve uygulama, ilgili bilgileri yazmaktır:
 1. Sunucu bilgisayar hakkında:

  Sunucu uygulamasını çalıştırmak için gittiği bilgisayarın sunucu bilgisayardır. Aşağıdaki verileri toplar:
  • Işletim sisteminin ve yüklü bir hizmet paketi.
  • Birisinin bilgisayarınıza oturum mu?
  • Birisinin oturum açtıysa, hakları nelerdir? Bunlar <a0>Administrators</a0> grubunun bir parçası mı? Bunlar bir etki alanı oturum misiniz kullanıcı?
 2. Istemci bilgisayar hakkında:

  Istemci uygulamasını çalıştırmak için gittiği bilgisayar istemci bilgisayardır. Aşağıdaki verileri toplar:
  • Işletim sisteminin ve yüklü bir hizmet paketi.
  • Bu bilgisayara oturum açan? Bunlar bir etki alanı kullanıcı veya yerel bir kullanıcı olarak oturum? Bir etki alanı kullanıcısı olarak oturum hakları sunucu bilgisayardaki nelerdir? Bunlar, yöneticiler bir parçası mı sunucu bilgisayardaki Grup?
 3. Sunucu uygulaması hakkında:
  • Hangi dil, sürüm ve hizmet paketi geliştirilen sunucusu oldu?
  • Bu istemciye geri arama?
  • Olayları üssünü alma mu? Bu durumda, DCOM güvenlik Herkes hesabına erişim izni vermek için istemci bilgisayara ayarlanır?
  • Bu kullanıcı arabirimi var mı?
  • Bu, Katılımsız yürütme işaretlenmiş mi?
  • Program aracılığıyla Coınitializesecurity veya CoSetProxyBlanket gibi işlev çağrısı aracılığıyla güvenlik parametreleri ayarlamak mi?
 4. Istemci uygulaması hakkında:
  • Hangi dilde, sürüm ve hizmet paketi geliştirilen bir uygulama olduğu?
  • Program aracılığıyla Coınitializesecurity veya CoSetProxyBlanket gibi işlev çağrısı aracılığıyla güvenlik parametreleri ayarlamak mi?
 5. Ağ:
  • Istemci ve sunucu bilgisayarlar aynı yerel ağ (LAN üzerinde) misiniz?
  • Istemci ve sunucu bilgisayarları güvenlik duvarları ve bunların arasında proxy olarak ınternet üzerinden bağlı mı?
  • Istemci ve sunucu bilgisayarları güvenlik duvarları ve bunların arasında proxy olarak ınternet üzerinden bağlı mı?

Temel sorun giderme

 1. Tüm ayarlar DCOMCNFG, daha önce toplanan verileri temel alan uygun olduğundan emin olun.
  268550Visual Basic DCOM istemci/sunucu uygulaması için DCOMCNFG nasıl kullanılır
 2. Istemci veya sunucu bilgisayarda Microsoft Windows 95'i kullanıyorsanız, DCOM95 üzerinde yüklediğinizden emin olun. DCOM95, aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyebilirsiniz:
  http://www.microsoft.com/com/dcom/dcom95/download.asp
 3. Sunucu bilgisayarda Windows 95, Microsoft Windows 98, Windows Millennium Edition (Me) kullanıyorsanız, istemci kullanmayı denemeden önce çalışan sunucu bileşeni olması gerekir. Bir denetimi olarak doğrulayın çalıştıran sunucu ve istemcinin bağlanmak için bekliyor.
  165101<a1>Windows</a1> 95, Windows 98 veya Windows Me'de bir DCOM sunucusu nasıl kullanılır
 4. Istemci ve sunucu bilgisayarları, güvenlik duvarları ve proxy sunucular arasındaki ınternet üzerinden bağlıysanız, herhangi bir tür, adres çevirisi (NAT) arasında bunları ise DCOM çalışmaz. Hiçbir adres çevirisini ise, bu proxy ve güvenlik duvarları DCOM'U etkinleştirmek için iletişim kurmak için yapılandırmanız gerekir. Bu konu Microsoft Developers Network (MSDN) üzerinde veya aşağıdaki Microsoft Web sitesini ilgili çeşitli teknik incelemeler bulabilirsiniz:
  http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windows2000serv/reskit/cnet/cnad_arc_wbak.mspx?mfr=true
  Bu makalede bu konu alınmıştır.

Ek sorun giderme

Sorunları, ortam ve uygulama temel doğru ayarlar için DCOMCNFG ayarladıktan sonra devam ediyorsa, sorununuzu çözmek için gerçekleştirebileceğiniz ek adımlar şunlardır:
 1. Görev DCOMCNFG kullanarak ayarlarında yaptığınız sırada Sunucunun çalıştığını doğrulamak için Yöneticisi'ni kullanın. Sunucu ayarlarını değiştirme sırasında çalıştırıyorsa, yeni ayarlar yalnızca sunucu başlatılan bir sonraki açışınızda etkili şekilde başlatıldığında tüm ayarları bir işleme atanır.
 2. Istemci ve sunucu doğru aynı bilgisayarda çalışması olduğunu doğrulayın. Her zaman, istemci hem sunucu yerel olarak doğru; yani, aynı bilgisayar üzerinde uzaktan çalıştırmadan önce çalıştırmanızı sınamanız gerekir.
 3. Sorun, karşılıklı gerçekten genellikle kodu için ilişkili değildir, bir DCOM sorunu veya uygulamanız için belirli bir kodlama sorunu varsa denetleyin. Bu, yalnızca bir veya iki çok basit yöntemi ile bir çok basit bir istemci/sunucu uygulaması oluşturarak yapabilirsiniz. Normal paketleme ve yükleme yordamları izleyin. Sonra küçük bir örnek de sunucu olaylarını harekete geçiren, olayları yükseltmeniz. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  266717Visual Basic kullanarak bir DCOM istemci/sunucu uygulaması oluşturma
  267836Visual Basic kullanarak, DCOM bir istemci/sunucu olay ile oluşturma
  Ideal olarak, bunlar son paketleme ve dağıtım ile sıfırdan adım adım gerçekleştirmeniz için yukarıdaki makaleler bir kılavuz kullanmalısınız. Uygulamanız için kullanıyorsanız ve bu çalışır, bkz: aynı ayarlar kullanılır. Sorununuz için bir DCOM ilişkili ise, uygulamanızda olduğu gibi aynı sorunları küçük örneği yüz. Sorun bulana kadar küçük örnek sorun giderme tutmak. Küçük uygulama düzgün kendi ancak çalışır, uygulama, aynı ayarlarla çalışmıyor ve iki sorun karşılıklı:
  • Kodunuzda bir şey sorunu oluşturuyor. Örneğin, kodunuzu ve sunucunuzun kimliğini bir veritabanına erişmek için bunu yapmak için hakları yoktur. Dosyalara veya diğer nesneleri oluşturmak sa?lamaya çal??t???n?zda da aynı sorunu oluşabilir.
  • Kodunuzu uygundur, ancak sunucuya birden fazla giriş olduğu gibi kayıt defterindeki bazı sorunları vardır. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
   180525SORUN: Dcomcnfg DCOM sunucusu, birden çok kopya bildiriyor.
  • Istemci bilgisayar yanlış sunucu bilgisayarına işaret. Istemci bilgisayarda DCOMCNFG konum sekmesini denetleyin.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
   268550Visual Basic DCOM istemci/sunucu uygulaması için DCOMCNFG nasıl kullanılır
 4. Paketlenmiş ve istemci ve sunucu doğru olarak yüklenmiş olduğunu doğrulayın. Dağıtım paketleri doğru oluşturma başarılı bir yükleme için temel olur.Visual Basic kullanılarak bir DCOM istemci/sunucu uygulaması oluşturma konusunda adım adım yol gösteren bir örnek hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  266717Visual Basic kullanarak bir DCOM istemci/sunucu uygulaması oluşturma
  267836Visual Basic kullanarak, DCOM bir istemci/sunucu olay ile oluşturma
 5. Istemci bilgisayardan sunucu ve istemci bilgisayardan sunucuya ping işlemi, ağınızdaki düzgün çalıştığını doğrulayın. Sunucu bilgisayardaki bir komut istemi penceresi açın ve önceki olarak ClientcomputerName istemci bilgisayarınızın adını olması gereken yerde aşağıdaki komutu çalıştırın:
  Ping ClientcomputerName
  her şey düzgün çalışıyor, üç veya dört yanıt görmeniz gerekir ve her biri zaman aldı. Zaman aşımları veya diğer hatalar görüyorsanız, ağ kurulumunuzda sorunlarınız varsa ve devam etmeden önce bu sorunu gidermek gerekiyor. Sunucunun bilgisayar adını kullanarak istemci bilgisayarın aynı adımları yineleyin.
 6. Istemci bilgisayarda DCOMCNFG, sunucunun IP adresi olan sunucunun adını değiştirerek, sunucunun konumunu değiştirin. Sunucunun bilgisayar adı değil ve IP adresi ile çalışıyorsa, sonra en çok büyük bir olasılıkla ile ağ ayarlarınızı sorunlarla.
 7. Istemci ve sunucu yeniden başlatmayı deneyin. DCOMCNFG değişiklik yapmadan, sorunu çözdü sonra bazen bazı ayarları bellek ve yeniden önbelleğe alınır.
 8. Windows 95 veya Windows 98 TCP/IP iletişim kuralını kullanın. Bunu yapmak için <a0></a0>, diğer tüm protokollerde DCOMCNFG varsayılan iletişim kuralları listesinden kaldırın.
 9. DCOM ile ilgili bir sorununuz varsa, uzak nesne CreateObject</a1> işlevini çağırarak veya nesne değişkeni new anahtar sözcüğü ile ayarladığınızda oluşturmaya çalıştığınızda genellikle, bir hata alırsınız. Bir hata iletisi nedeniyle nesnenin oluşturulması veya nesnenin ınitialize olayı getirmediğiniz yüzünden alıyorsanız ayırtedebilmelidir önemlidir. ınitialize olayı, oluşturmaya çalıştığınız nesnenin herhangi bir kodu yoksa, ise, alma hatası nesnenize başlatmasını ilişkilidir yok bir şüpheniz. Bununla birlikte, kodu gibi bir veritabanına bağlanma veya diğer nesneler, başlatmasını ınitialize olayı, varsa, ınitialize olayı içinde hata yakalama içerir ve bir özel kullanıcı hatası yükseltmek gerekir. ınitialize olayı içinde hatalarınızı tuzak yoktur ve bir hata ortaya çıkar, dışarı istemciye Balonlar ve neden. Başlatmayı gerçekte kodda sorun olduğunda, nesne oluşturma sorunu olduğunu düşündüğünüz olay.
 10. Sunucu Microsoft Windows NT 4 veya Microsoft Windows 2000 çalıştırıyorsa, Olay görüntüleyiciyi neden DCOM bağlantı kurulamadı üzerinde ek denetim bilgileri bulmak için kullanabilirsiniz. Ancak, bu tür olayları günlüğe kaydetme genellikle varsayılan olarak etkin değildir. Etkinleştirmek için Denetim Seçenekleri'ni ayarlamanız gerekecek.

  Windows NT 4'te, bu seçenekler aşağıdaki şekilde sağlar:

  • Başlat menüsünden Programlar ' ı seçin, Yönetimsel Araçlar ' ı seçin ve User Manager ' ı seçin.
  • NT 4 sunucusunu çalıştırıyorsanız, bir etki alanı seçin; bu durumda, kullanıcı menüsünde etki alanı, seçeneğini ve sonra yerel bilgisayarınızda seçmeniz gerekiyor.
  • Ilkeler menüsünde Denetim seçeneği seçin. Hem başarılı hem de ilk üç girişler için hata denetimini etkinleştir: oturum açma/oturum kapatma, dosya ve nesne erişimi, kullanıcı hakları kullan. Tamam ' ı tıklatın ve Kullanıcı Yöneticisi'ni kapatın.

  Windows 2000'de, bu seçenekler aşağıdaki şekilde sağlar:

  • Başlat menüsünden Programlar ' ı seçin, Yönetimsel Araçlar ' ı seçin ve sonra Yerel güvenlik ilkesi seçin.
  • Sol bölmede, bir ağaç görünümü görürsünüz. Artı (+) işaretini Yerel ilkeler, sol ve Denetim ilkesi giriş görebilirsiniz. Denetim ilkesi girişi seçin ve sağ bölmede bir etkinleştirilir ve bir olan tüm denetim seçenekleri içerdiğini unutmayın. Bu seçeneklerden birini sağ etkinleştirmek veya devre dışı sağlar.
  • Başarı ve başarısızlık için aşağıdaki seçenekleri için denetimi etkinleştirme: oturum açma olaylarını denetle, Nesne erişimini denetle, ayrıcalık kullanımını denetle.
  • Yerel güvenlik ilkesi penceresini kapatın.

  Bu günlüğe kaydetme seçeneklerini etkinleştirdikten sonra istemciniz yeniden sınayın. Hata iletisi aldığınız sonra DCOM olay olup olmadığını görmek için Olay Görüntüleyicisi'ni kullanın. Olayın neden erişim engellendi söyleyebilirsiniz. Ayrıca, bunu, istemci bilgisayara oturum açan söyleyebilir ve bu etki alanında kullanıcı veya yerel bir kullanıcı ise. Bu istemci tarafından istenen bir iletişim kuralı sunucu ve benzeri üzerinde kullanılabilir olduğunu anlayabilirsiniz. COM günlükleri, genellikle sistem günlüğüne eklenir.
 11. Birden fazla sınıfı, sunucunuz varsa ve bu sınıfların bazı iş ve diğerleri yok, DCOMCNFG her sınıf girdisinde istemci bilgisayar üzerinde denetleyin. Varsayılan değer olarak, her sınıf, kendi Appıd sahiptir ve sonuç olarak, kendi ayarlarını sizin sınıfları bazıları doğru olarak olasıdır; bu nedenle ve diğerleri değildir. Sunucu istemcinin uygulama listesinde bulma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  268550Visual Basic DCOM istemci/sunucu uygulaması için DCOMCNFG nasıl kullanılır

Çalışma zamanı hatası 70: İzin engellendi

Bu hata, genellikle güvenlik ayarlarını ilişkilidir. Bu hata, ağ bir sorun olduğu büyük bir olasılıkla hedef bilgisayarda çağrı ulaştı iyi bir göstergedir. Denetlemek için birkaç nokta şunlardır:
 • Bağlan kimlik doğrulama düzeyini ayarlarsanız, istemci bilgisayara oturum açan kullanıcının etki alanı kullanıcı ve yerel bir kullanıcı oturum olduğunu doğrulayın.
 • Bağlan kimlik doğrulama düzeyini ayarlarsanız, sunucu bilgisayar gerçekte etki alanına ait olduğunu doğrulayın. Tek başına bir bilgisayar varsa istemci ve sunucu bilgisayarda eşleşen bir kullanıcı adı/parola yoksa kullanıcıların kimliğini doğrulayamıyor.
 • Kimlik doğrulama düzeyi hiçbiri olarak ayarlarsanız, hem istemci hem de sunucu bilgisayarların hiçbiri bu seçenek ayarladıysanız, denetleyin.
 • Kimlik doğrulaması düzeyi none olarak ayarlayın ve her iki bilgisayar, bu ayarı doğru olduğunu doğrulayıncaya, ne de istemci veya sunucu uygulaması Coınitializesecurity veya CoSetProxyBlanket gibi işlevleri kullanarak programsal bir kimlik doğrulama ayarını dikkat edin. DCOMCNFG kayıt defteri girdilerini program aracılığıyla, kimlik doğrulama ayarını geçersiz kılar.
 • Kimlik doğrulaması düzeyi none olarak ayarlayın ve etki alanı olmayan kullanıcılar varsa erişim "Everyone" (veya Windows 95 ve Windows 98 için "Dünya") dahil ettiğiniz ve izinleri'ni başlatın, denetleyin.
 • Erişim ve izinler DCOMCNFG başlatılıyor denetleyip istemci bilgisayara oturum açan kullanıcının bu listelerde bulunan açıkça dahil grupları birine ait olduğunu doğrulayın veya.
 • Bu makalenin sonraki bölümlerinde "Bilinen sorunlar denetleme" konusuna bakın.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  216051Düzeltme: Dcomcnfg NT 4.0 SP4 .Exe dosya adı altında HKCR\APPID Write Not

Çalışma zamanı hatası 429: ActiveX bileşen nesnesi oluşturma oluşturulamıyor

Bu hataya neden olan birkaç nokta şunlardır:
 • Sunucu, sunucu bilgisayarda düzgün yüklü değil. DCOMCNFG sunucu bilgisayarda çalıştırmak, listedeki sunucu uygulaması uygulamaları seçin ve sonra Özellikler ' i tıklatın. Konum sekmesinde, işaretli seçeneği yalnızca Bu bilgisayar üzerinde Çalıştır uygulama doğrulayın.
 • Sunucu olmadan ikili uyumluluk derlenmiş çekirdekler ve istemci tarafından yeniden derleyin olmadı. Istemci eski sınıf tanımlayıcılarının bakıyor. Istemci derlenmiş çekirdekler olsa bile, kayıt defterinin, eskilerinin ve yenilerini birden çok girişi olabilir.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  180525SORUN: Dcomcnfg DCOM sunucusu, birden çok kopya bildiriyor.
 • Yanlış sunucu adı konum sekmesinde kullanıyor olabilirsiniz. Örneğin, sunucu bilgisayar ServerA ve konumu SunucuB olacak şekilde DCOMCNFG içinde tanımlanan herhangi bir nedenle yüklenmiş. DCOMCNFG, istemci bilgisayar üzerinde çalışan sunucu uygulamaların listesini bulun ve sonra da Properties ' i tıklatın. Konum sekmesini seçin ve sunucu bilgisayar adının doğru olduğunu doğrulayın. Sunucu uygulamalar listesinde bulamazsa, "Sunucu istemcinin uygulamalar listesinde, aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde bulma" arayın:
  268550Visual Basic DCOM istemci/sunucu uygulaması için DCOMCNFG nasıl kullanılır
 • Ayrıca "Bilinen sorunlar denetleme", bu makalenin sonraki bölümlerinde bakın.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  193143Hata: DCOM istemci kilitleniyor ve sonra 429 hata iletisi veriyor.

462 Hata: Uzaktaki sunucu bilgisayarın Not var veya kullanılamıyor

Bu hata iletisinin bazı nedenleri şunlardır:
 • Yanlış sunucu adı konum sekmesinde kullanıyor olabilirsiniz. Örneğin, sunucu bilgisayar ServerA, yüklemiş olduğunuz herhangi bir nedenle, konumu DCOMCNFG SunucuB olacak şekilde tanımlanan ve SunucuB geçerli bir bilgisayar değildir. DCOMCNFG, istemci bilgisayar üzerinde çalışan sunucu uygulamaların listesini bulun ve sonra Özellikler ' i tıklatın. Konum sekmesini seçin ve sunucu bilgisayar adının doğru olduğunu doğrulayın. Listesindeki uygulamaları, "Sunucu istemcinin uygulamalar listesinde, aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde bulma" konusuna bakın sunucunuz bulunamadı kullanıyorsanız:
  268550Visual Basic DCOM istemci/sunucu uygulaması için DCOMCNFG nasıl kullanılır
 • Istemciden sunucuya ping işlemi ve erişilebilir olduğunu doğrulayın. Ayrıca, sunucu istemciden erişilebilir olup olmadığını görmek için ping işlemi yapın. Ad ve IP adresine göre ping işlemi yapın. Bu makalenin "Ek sorun giderme" bölümündeki 5 madde</a1> konusuna bakın.
 • Sunucunuz bir Windows 95, Windows 98 veya Windows Me'yi bilgisayar üzerinde çalışan ve sunucuya bağlanmak istemcileri için bekleyen çalışmıyor veya RPCSS.EXE çalışmıyor.Bu konu hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  165101Bir DCOM sunucusu gibi Windows 95 veya Windows 98 nasıl kullanılır
 • Bilgisayarınızda birden fazla ağ kartı vardır.Bu konu hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  183930Düzeltme: IP UDP birden çok ana bilgisayarlı bilgisayarlarda kullanılırken karışmış
 • Lütfen, bu makalenin "Bilinen sorunlar denetleme" bölümüne bakın.
 • Sunucu bilgisayarda çalışmıyor veya yine de, yeniden durumundadır.

Server kilitleniyor

Bir kullanıcı arabirimi sunucunuz yoksa, Katılımsız yürütme seçeneği işaretli olmadığını doğrulayın. Bu seçeneği işaretlerseniz yoksa, bir ileti kutusu untrapped bir hata yüzünden, sunucunuz tarafından örneğin görüntülendiğini olasıdır. Sunucunuz, Etkileşimli kullanıcı kimliği ile çalışmıyorsa, hiç kimse bu ileti kutusunu görebilirsiniz ve sunucu yalnızca sisteminizden hiçbir zaman olmuyor kutusunu kapatmak bekliyor. Ileti kutularının, Katılımsız yürütme seçeneğini kullanarak, bir günlük dosyasına yönlendirilir.

Yükleme sonrasında istemci kilitleniyor

Bu konu hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
185193: Sorun DCOM sunucusu, tür kitaplığı kaydı başarısız oluyor Clireg32
221173SORUN: VB6 yükleme Clireg32.exe güncelleştirme.

Denetlemek için bilinen sorunlar

Yüklemenizin etkileyen, bilinen sorunlar listesi aşağıdadır. Bunlar, diğer Microsoft Knowledge Base makalelerinde belgelenmiştir. Burada sağlanan makale kimlikleri. Yine de sorun giderme adımları Bu makale ve bilinen sorunlar listesini gözden geçirme sonrasında DCOM uygulamasıyla sorunlarınız varsa, bu makalede bulunan diğer makaleler Bilgi bankasında arama dikkat edin.
 1. Aşağıdaki hata iletisini, Visual Basic 6.0 başlangıç sürüm, Service Pack 1 önce''ile oluşturulan sunucu uygulamaları etkiler.
  193143DCOM istemci kilitleniyor ve sonra 429 hata iletisi veriyor.
 2. Sorun, NT 4.0 için Service Pack 4 ile birlikte ve NT 4.0 için Service Pack 6'sabit DCOMCNFG başlandı. Ancak, varsa bile, sabit sürüm SP6 ile sevk ancak SP6 yüklemeden önce sunucunuza yüklenmiş, yine de sorun yaşıyor olabilirsiniz. DCOMCNFG Hkey_Classes_Root\AppID gerekli kayıt defteri anahtarında bir içermiyordu sorundur. HKCR\AppID yürütülebilir bir sunucu için kendi Appıd eşleştiren bir anahtardır. Örneğin, sunucunuzun yürütülebilir MyServer.exe, olmalıdır HKCR\AppID altında bu adda bir anahtarı. Bu anahtar altındaki değerleri sunucunuzun Appıd GUID içeren Appıd biri. Eksik giriş el ile eklemek aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesindeki yönergeleri bakın.
  216051DCOMCNFG NT 4.0 SP4 .Exe adı altında HKCR\APPID Write Not
  Bu hatanın sonucu sistem, bu sunucu için DCOMCNFG içinde tanımladığınız tüm özel girişlerini yoksayar ' dir. Örneğin, sunucunuzun başlatmak için gerekli hakları olan kullanıcıların listesini tanımlanan ve bu liste, Kullanıcı1 içerir, ancak <a1>hata</a1> 70 almaya devam "Kullanıcı1, sunucunuza bağlanmaya çalışırken erişim engellendi", bu sorununuz şansını olur. Başka bir, örneğin, sunucunuzun kimliğini etkileşimli kullanıcı olarak tanımlanmış, ancak sunucunun kimlik başlatılıyor varsayılan kullanıcı - taşıdığından, davranmasına devam eder, sorundur.
 3. Visual Basic 5.0 ile birlikte gelen Clireg32.exe bir hata oluştu. Sonucu, istemci, yüklemeden sonra kilitlendi oldu. Visual Basic 6. 0'la birlikte sevkiyat Clireg32 sürümü bu hata, sabit olsa da, eski sürüm, Visual Basic 6. 0'ı yüklediğinizde bilgisayarda sahipse, eski sürümü olabilir; böylece yükleme işlemi, dosyayı güncelleştirmez.

  Clireg32.exe VBR ve TLB dosyaları istemci bilgisayara kaydeden bir hizmet programıdır. Ne zaman bir istemci için bir dağıtım paketi oluşturmak ve paket ve Dağıtım Sihirbazı (PDW) yerine KULLANıLMAK bir VBR dosyasını otomatik olarak ekleme Clireg32.exe dağıtım paketinize ekler. Geliştirme bilgisayarınızda clireg32.exe yanlış sürümü varsa, hatalı sürüm uygulamanızla birlikte dağıtmaya. Hedef bilgisayarda zaten daha yeni bir sürümü yoksa, bu bozuk kullanılmakta olan bir sürümdür. Visual Basic 5.0 ile birlikte gelen sorunları 5.00.3716, 1/16/1997 tarihli sürümdür 12: 00.
  185193Tür kitaplığı DCOM'ı, sunucuyu kaydetmek Clireg32 başarısız.
  221173VB6 yükleme Clireg32.exe güncelleştirme kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.
 4. DCOM birden çok ağ kartı bir bilgisayarda kullanıyorsanız, aşağıdaki hata sorunlara neden olabilir. Bir olası bir hata iletisi şudur:
  462 Uzak sunucu bilgisayar kullanılamıyor.
  Bu sorunun oluşmaması için <a0></a0>, yalnızca TCP/IP iletişim kuralları'nın bu bilgisayarda listesi tutmak. Bu sorun, NT4 SP4'te giderilmiştir.
  183930IP, UDP, birden çok ana bilgisayarlı bilgisayarlarda kullanılırken karışmış
 5. Bir COM istemcisi Windows NT çalışan bir bilgisayarda Uzak bilgisayarda yapılamayan bir kimliğin altında çalıştırıldığında, istemci tarafından başlatılan bir COM sunucusu yaklaşık altı dakika içinde kapanır.
  175020Altı dakika sonra uzaktan bir COM sunucusu kapatır Kapat

Özellikler

Makale numarası: 269330 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdcom kbhowto KB269330 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:269330

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com