Harici kullanıcılar anonim olarak ya da guests olarak Lync çevrimiçi konferans katılamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2693625 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Hangi Office 365 sürümünü kullandığınızdan emin değil misiniz? Aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Hizmet yükseltmeden sonra, Office 365 kullanıyor muyum?
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Microsoft Lync konferans için Microsoft Lync 2010 katılımcı istemcisini kullanarak bağlanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:

Belirti 1
Katılan Microsoft Lync Online Çevrimiçi toplantıya bağlantıyı tıklatır ve sonra Lync 2010 katılımcı istemcisinde aşağıdaki hatayı alır:
Referans kodu 101 (kaynak 238)
Sunucu sertifikası doğrulanırken bir hata oluştu.
Belirti 2
Katılımcı paylaşımı gibi sunum yetenekleri ile toplantıya katılan değildir.

Belirti 3
Katılımcıyı çevrimiçi Lync için çevrimiçi bir toplantıya katılma bağlantıyı tıklatır. Ancak, çevrimiçi Lync istemcisi yüklemez. Bunun yerine, Microsoft Lync Web uygulamasını yükler.

ÇÖZÜM

Belirti 1
Belirti 1 gidermek için bu sorunu çözmek için gerekli DNS kayıtları ekleyin.

_Sipfederationtls._tcp kontrol edin.etki alanı kayıt ve _sip._tls.etki alanı kaydı (burada yer tutucu etki alanının etki alanı soneki, kullanıcı Kimliğinizi gösterir). Anonim kullanıcıların kuruluşunuz dışından bulun ve doğru Lync Online sunucularına bağlanmak için bu kayıtları gereklidir. Bu kayıtlar aşağıdaki gibi yapılandırılması gerekir:
Record Type: SRV Record name: _sipfederationtls Protocol: _tcp Weight: 1 Priority: 100 Destination Host: sipfed.online.lync.com Record Type: SRV Record name: _sip Protocol: _tls Port: 443 Weight: 1 Priority: 100 Destination Host: sipdir.online.lync.com
Gerekli DNS kayıtlarını çevrimiçi Lync için yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
Wiki: Çevrimiçi Lync ile çalışır ağ sağlama
2566790Office 365 Lync'in çevrimiçi DNS yapılandırma sorunlarını giderme
Belirtiler 2 ve 3
2 Ve 3 belirtileri gidermek için kullanıcı ya da Windows Internet Explorer varsayılan tarayıcı geçmek veya Çevrimiçi toplantıya bağlantı onların davetini kopyalayın ve sonra tarayıcıda yapıştırın.

DAHA FAZLA BİLGİ

Belirti 1
Lync 2010 katılan istemci DNS SRV kayıtlarında eksik olduğundan doğru Lync Online sunucuları bulunamıyor. Bu kayıtlar anonim kullanıcıların çevrimiçi Lync konferanslara katılmanızı sağlar.

Belirtiler 2 ve 3
Kullanıcı, Google Chrome varsayılan tarayıcı olarak kullanıyor. Lync 2010 katılan istemci yüklendiğinde Lync tarayıcı yardımcı eklenti Google Chrome için yapılandırılmamış.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği hakkında zımni veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2693625 - Last Review: 18 Eylül 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 14.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
  • Microsoft Office 365 for small businesses  (pre-upgrade)
  • Microsoft Office Communications Online
  • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
  • Microsoft Lync 2010 Attendee
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365p o365022013 after upgrade o365062011 pre-upgrade o365m kbmt KB2693625 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2693625

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com