Poslední číslice jsou změněny na nuly při zadávání čísel dlouhé buňky aplikace Excel

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 269370 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při zadání čísla obsahující více než 15 platných číslic v buňce, aplikace Microsoft Excel změny všechny číslice v minulosti patnáctého místa na nuly. Například pokud se pokusíte zadat ID číslo kreditní karty v následujícím formátu
####-####-####-####
Aplikace Excel změní poslední číslice nula.

Příčina

Aplikace Excel sleduje specifikaci IEEE 754 na uložení a výpočty s plovoucí desetinnou čárkou. Aplikace Excel proto ukládá pouze 15 platných číslic v čísle a změní číslic nuly po patnáctého místa.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, naformátujte buňku jako text a potom zadejte čísla. Buňky pak lze zobrazit až 1 024 znaků.

Další informace

K tomuto chování dochází pouze s čísly, které jsou určeny pro výpočet, který je v buňkách, které jsou formátovány jako čísla. V buňkách, které jsou formátovány jako text můžete zadat až 32 767 znaků, které aplikace Excel zobrazí na listu až 1 024 znaků.

Vzhledem k tomu, že vlastní číselné formáty jsou navrženy pro práci s čísly především, nelze vytvořit vlastní číselný formát, který obsahuje více než 15 platných číslic. Následující formát například nelze použít k uložení jako číslo kreditní karty 16 znaků ID:
####-####-####-####
Pokud zadáte číslo1111222233334444 v buňce, která používá formát ### ### ### ###, aplikace Excel zobrazí v buňce 1111-2222-3333-4440 . Skutečný počet, který se pokoušíte uložit je 1,111,222,233,334,444, což je více než jeden quadrillion. Ale vzhledem k tomu, že toto číslo je tak velký, aplikace Excel zahazuje poslední číslice (nejméně významné) a umístí v místě nulu.

Pokud zadáte číslo do buňky formátované jako text, všechny znaky zůstávají při psaní, protože aplikace Excel nebude pokoušet ukládat jako číslo kreditní karty id, ale ponechá jako text.

Vlastnosti

ID článku: 269370 - Poslední aktualizace: 9. prosince 2013 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Excel 2013
 • Microsoft Excel 2010
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Excel X pro počítače Macintosh
 • Microsoft Excel 2001 pro počítače Macintosh
 • Microsoft Excel 98 pro počítače Macintosh
Klíčová slova: 
kbformat kbprb kbmt KB269370 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 269370

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com