Prepend1BTo1CQueries Feature yardımlar Yükleme-Dengeleme etki alanı denetleyicileri arasında WINS

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 269424 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Istemciler, gerekmedikçe PDC öykünücüsü istekleri doğrudan ve Windows 2000 tabanlı birincil etki alanı denetleyicisi (PDC) öykünücüsü, yoğun kullanım karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, yükünü diğer etki alanı denetleyicilerine dağıtıldığı değil.

Bu davranış çeşitli nedenlerle bulunabileceğini unutmayın. Bu makalede, bir açıklanır. Başka bir olası bir nedeni hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
258068KRB_AS_REQs büyük sayısı, BDC gönderilen, Windows 2000 PDC öykünücüsü'nın CPU uçlar

Neden

Etki alanındaki etki alanı denetleyicilerinin listesini bulmak için <a0></a0>, bir istemci bir WINS sorgu için domainname(1C) gerçekleştirebilir. Bu liste, en çok 25 etki alanı denetleyicilerini içerir. Varsayılan olarak, WINS sunucusu, listesinin başına domainname(1B) kaydı ekler. Bu etki alanındaki PDC öykünücüsü için özel girişidir. Bu nedenle, birincil etki alanı denetleyicisi, her zaman domainname(1C) listedeki ilk giriş değil. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
167365Siparişin geri 1Ch girişleri WINS

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date   Time    Version    Size   File name
  -----------------------------------------------------
  2-15-01 7:38:13PM 5.0.2195.2870 151,312 Wins.exe
				

(1B) giriş için PDC kaldırılıyor

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

WINS sunucusu (1B) giriş için PDC, etki alanı denetleyicisi listeden kaldırmak neden olabilir. Bunu yapmak için <a0></a0>, her Windows 2000 tabanlı bir WINS sunucusu ortamınızda bu düzeltmeyi yükleyin ve sonra aşağıdaki kayıt defteri her Windows 2000 tabanlı bir WINS sunucusu ortamınızda değişikliğini yapın:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Kayıt defterinde, aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlset\Services\WINS\Parameters
 3. Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: Prepend1BTo1CQueries
  Veri türü: REG_DWORD
  Veri değeri: 0 devre dışı, 1 = = etkin
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.


Not Ayrıca, varsayılan olarak, WINS önüne 1B kayıtla ilgili 1 C sorgular. Bu kayıt defteri anahtarı oluşturur ve "0" olarak ayarlar, ancak bundan sonra WINS 1 C sorgularını 1B kayıtla ilgili liste prepending olmadan yanıt verir.

Not Bu değer yoksa, davranış varsayılan olarak "etkin için." Bu, 1B giriş eklenmesi anlamına gelir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Etki alanı denetleyicilerinin yükünü dağıtmanın başka yararlı domainname(1C) liste randomize için yöntemidir. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
231305Randomize1cList Feature yardımlar Yükleme-Dengeleme DC'ler arasındaki WINS
Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 269424 - Last Review: 5 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbwin2000presp2fix KB269424 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:269424

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com