SVCACLS.EXE Windows 2000 Kaynak Setleri içerilen değil.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 269875 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Hizmet ACL düzenleyicisi (SVCACLS.EXE) bulunan aşağıdaki belgeleri, Windows 2000 Kaynak Seti Araçları Yardımı dosyasında bulunur. Ancak, SVCACLS.exe dosya Microsoft Windows 2000 Kaynak Setleri CD-ROM'unda bulunmamaktadır.

Svcacls.exe: Hizmet ACL düzenleyicisi

Bu komut satırı aracı, hizmetler denetim yetkisini vermek, yöneticiler etkinleştirme, Servis nesneleri üzerinde erişim denetim listelerini (ACL) ayarlar.

Başlangıçta Service ACL düzenleyicisi kullanmak için <a0></a0>, birisinin aracı kullanmak için yönetici ayrıcalıkları izin vermek için yönetici ayrıcalıkları olan kişiler aracı kullanabilirsiniz, ancak yönetici ayrıcalıkları olmalıdır. Okuma denetimi, silme ve hizmetler için isteğe bağlı erişim denetim listelerinde (DACL) değiştirmek için gerekli isteğe bağlı erişim denetim yaz. (Genellikle yalnızca ACL anılacaktır) DACL bir nesne üzerindeki izinleri belirler. DACL değiştirmek için <a0></a0>, WRITE_DAC adlı bir izin gereklidir.

Yalnızca x 86 Service ACL düzenleyicisi çalışan - tabanlı bilgisayarlara Windows 2000 veya Windows NT sürüm 4.0 çalıştırıyor.

Dikkat
Herhangi bir hizmet için Administrators veya sistem izinlerini kaldırın. Bunu yaparsanız, hizmetin denetimini yeniden kazanmak için Windows 2000'i yeniden yüklemeniz gerekebilir.

ACL düzenleyicisi konuları hizmet
ACL düzenleyicisi sözdizimi hizmet
ACL düzenleyicisi örnekleri hizmet

Gerekli dosya

Svcacls.exe

Daha fazla bilgi

Svcacls.exe yardımcı programı, son dakika Kaynak Seti CD-ROM'dan çektiği. Ne yazık ki bu yardımcı programın belgelerine yanlışlıkla geride.

Bu yardımcı programı, aynı işlevselliği SUBINACL aracı kullanılabilir olduğundan çektiği. Kaynak Seti Araçları Yardımı dosyasında SUBINACL aracı hakkında ek bilgi kullanılabilir.

Özellikler

Makale numarası: 269875 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • MSPRESS Microsoft Windows 2000 Server Resource Kit ISBN 1-57231-805-8
  • MSPRESS Microsoft Windows 2000 Professional Resource Kit ISBN 1-57231-808-2
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdocerr kbdocfix kbinfo KB269875 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:269875

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com