Birden çok adlandırma öznitelikleri için nesne var, MSDSS geçiş çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 270159 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Geçiş Novell Dizin Hizmetleri (NDS) Active Directory'de Dizin Eşitleme Hizmetleri (MSDSS) kullanarak gerçekleştirdiğinizde, geçiş işlemi beklenmedik biçimde yanıt vermeyebilir ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Windows, geriye doğru olan başlangıç eşitlemesi veya geçiş oturumu çalıştıramaz, ADSI yolu bulunamadı.

Neden

MSDSS karşılaştığında kümesi ile birden çok adlandırma Nesne öznitelikleri bu sorun oluşur. Örneğin, aşağıdaki adlandırma öznitelikleri nesne için ayarlanırsa bu sorun oluşabilir:
CN = Obj1 + Bağlayıcı türü = = 1
OU SubOU2 =
ou OU1 =
o org =

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version    Size   File name
  --------------------------------------------------------
  10/15/2000  6:51PM 5.0.2195.2487 40.2KB  Ndsread.dll
				

Pratik Çözüm

Tüm nesneleri + birleştirme tanımlamak için aşağıdaki yordamı ayarlayın ve geçiş dışında bırakılacak bir OU taşımak kullanın.

Bir "Birleştirme type" özniteliği olan tüm nesneleri bulmak için <a0></a0>, ağaç kök ([kök]) Novell NetWare Administrator programında (Nwadmin.exe) tıklatın ve nesne menüsünde Ara ' yı tıklatın. Öznitelik iletişim kutusunda, Birleştirme tür özniteliği'ı tıklatın ve bu özniteliği içeren tüm nesneleri için Ara ' yı tıklatın. Bağlı olarak, yerel ağ (LAN) veya geniş alan ağı (WAN) Kur, bu yordamın saat sürebilir veya bazı durumlarda, günler, ancak çoğu bu nesneler, genelde kök "O" kapsayıcı olan birincil bağlayıcı içerik kapsayıcısında olmalıdır.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme
Nesnenin birden fazla adlandırma özniteliği tarafından adlı artı işaretini (+) gösterir. Burada, CN hem de Bağlayıcı türü öznitelik benzersiz nesne adı birleştirilir. Bu nedenle, CN = addır = x + Bağlayıcı türü = y. NDS için NetWare 3.x bağlayıcı geçirilen zaman bu nesne adı belirtilmedi. NWAdmin, formda adı belirterek oluştururken, diğer nesneleri birden çok adlandırma özniteliği verebilirsiniz x + y = x + OU = y. Artı işareti, bir ad karakterin önüne bir ters eğik çizgi (\) escaping olarak ayarlayabilirsiniz. Adlarını artı işaretiyle MSDSS geçirilir. Bir hata neden nesne adı ile oturum açmak için MSDSS değiştirildi.

Özellikler

Makale numarası: 270159 - Last Review: 11 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbwin2000presp2fix KB270159 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:270159

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com