DelegateSentItemsStyle kayıt defteri değerini kullandığınızda, e-posta, Giden Kutusu'nda kalır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2703723 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir paylaşılan posta kutusundan e-posta iletisi gönderdiğinizde, gönderilen e-posta iletisini el ile gönderme/alma işlemi gerçekleştirene kadar Giden Kutusu'nda kalır.

Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden emin olun. Bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yüklemek nasıl bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Ve Windows kayıt defterini geri yükleme

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşulların tümü doğru olduğunda oluşur:
 • Outlook profiliniz Çevrimiçi modda (değil Önbelleğe Alınmış Exchange Modu) yapılandırılır.
 • Elinizde DelegateSentItemsStyle kayıt defteri değerini 1olarak ayarlayın.

Pratik Çözüm

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi yöntemlerinizle değiştirin.

Bir çözüm bulunmamaktadır bu sorunun dışında profiliniz için önbelleğe alınmış Exchange Modu geçin veya DelegateSentItemsStyle kayıt defteri değerini sıfır (0) olarak ayarlayın. Ayrıca, posta kutusu Microsoft Exchange Server 2010 üzerinde bulunan (veya üstü) ise, Exchange yöneticinizin sunucuda benzer davranışlar yapılandırabilirsiniz.

Not DelegateSentItemsStyle ayarlarsanız = 0 kayıt defterinde, e-posta gönderdiğiniz paylaşılan bir posta kutusundan ileti Gönderilmiş Öğeler klasöründe ve değil Gönderilmiş Öğeler klasörünü paylaşılan kopyalanır.
 • 0 kayıt defterindeki DelegateSentItemsStyle değeri değiştirmek

  0 kayıt defterindeki DelegateSentItemsStyle değeri değiştirmek için şu adımları izleyin:
  1. Outlook'tan çıkın.
  2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.

   Windows 8 ve Windows 8. 1'de

   İçinde düğmeleri açmak için dokunun veya Ara' yı sağdan doğru çekin ve yazın Regedit.exe Arama kutusuna. Ya da yazın Regedit.exe Başlatma sırasında ekran ve sonra dokunun ya da regedit arama sonuçları'nı tıklatın.

   Windows Vista ve Windows 7

   Başlat' ı türü RegeditAramaya Başla kutusuna ve sonra ENTER tuşuna basın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya İzin Ver'itıklatın.

   Windows XP

   Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü Regedit, sonra da Tamam' ı tıklatın.

  3. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını seçin:

   HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\x.0\Outlook\Preferences

   Not Bu anahtar yolda yer tutucu x.015,0 Outlook 2013, Outlook 2010, 12.0 Outlook 2007 ve Outlook 2003 için 11.014.0 temsil eder.

  4. DelegateSentItemsStyle değeri seçin.
  5. Düzen menüsünde, Değiştir' i tıklatın.
  6. Türü 0, sonra da Tamam' ı tıklatın.
  7. Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkın.
  8. Outlook'u başlatın.
 • Profiliniz için önbelleğe alınmış modunu değiştirme

  Diğer (= 1) DelegateSentItemsStyle kayıt defteri değeri tarafından sağlanan işlevselliğe sahip olmanız gerekiyorsa profilinizi Önbellekli mod için çevrimiçi modunu değiştirmek için bir seçenektir.
  • Outlook 2010 veya Outlook 2013
   1. Dosya sekmesinde Hesap ayarları' nı tıklatın ve sonra da Hesap ayarları' nı tıklatın.
   2. E-posta sekmesinde, Exchange Server hesabınızı seçin, Değiştir' i tıklatın ve sonra Önbelleğe Alınmış Exchange Modu Kullan seçeneğini etkinleştirin.
   3. İleri' yi tıklatın ve sonra Son' u tıklatın.
   4. Outlook'tan çıkın.
   5. Outlook'u yeniden başlatın.
  • Outlook 2007
   1. Araçlar menüsünde Hesap ayarları' nı tıklatın.
   2. E-posta sekmesinde, Exchange Server hesabını tıklatın ve sonra Değiştir' i tıklatın.
   3. Microsoft Exchange serveraltında Önbelleğe Alınmış Exchange Modu Kullan onay kutusunu seçmek için tıklatın.
   4. Tamam' ı tıklatın.
   5. Çıkın ve Outlook'u yeniden başlatın.
  • Outlook 2003
   1. Araçlar menüsünden E-posta hesapları' nı tıklatın.
   2. E-posta hesapları iletişim kutusunda, Varolan görüntüle veya Değiştir e-posta hesabınıtıklatın ve sonra İleri' yi tıklatın.
   3. Exchange Server hesabını seçin ve Değiştir' i tıklatın.
   4. E-posta hesapları iletişim kutusunda, Önbelleğe Alınmış Exchange Modu Kullan onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra İleri' yi tıklatın.
   5. Tamam' ı tıklatın ve sonra Outlook'u yeniden başlatın.
 • Exchange Server 2010 (veya üstü) posta kutusu yapılandırmasını değiştirme

  Exchange Server 2010 Service Pack 2 için güncelleştirme toplaması 4 ileti kopyalanır Gönderilmiş Öğeler klasörünü yapılandırmak için yeni bir Exchange PowerShell cmdlet kullanılmaya başlandı. Bu yeni özellik Exchange sunucu tarafından işlendiğinden, Outlook'un çevrimiçi veya Önbelleğe Alınmış Exchange Modu için yapılandırılabilir. Yalnızca Outlook DelegateSentItemsStyle kayıt defteri değeri devre dışı bırakılır ancak, Exchange server özelliği çalışır.

  Set-MailboxSentItemsConfiguration cmdlet'i hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

  2632409 "Farklı Gönder" ve "adına gönder" izni kullanılarak gönderilen iletileri yalnızca bir Exchange Server 2010 ortamında gönderen Gönderilmiş Öğeler klasörüne kopyalanır

Daha fazla bilgi

DelegateSentItemsStyle kayıt defteri değeri Windows kayıt defterinde şu konumda saklanır:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\x.0\Outlook\Preferences
Not Bu kayıt defteri yolunda x.0 Outlook (Outlook 2003 = 11.0, Outlook 2007 = 12.0, Outlook 2010 = 14.0, Outlook 2013 = 15,0) sürümüne karşılık gelir.

DelegateSentItemsStyle kayıt defteri değeri tarafından sağlanan işlevsellik, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalelerde açıklanan:

959628 Outlook 2003 düzeltme paketi (Outlook.msp): 16 Aralık 2008
972148 Outlook 2007'de paylaşılan bir posta kutusundan e-posta iletisi gönderdiğinizde, gönderilen iletiyi paylaşılan posta Gönderilmiş Öğeler klasörüne kaydedilmez
2181579 Birisi gönderdiğiniz e-posta, Gönderilmiş Öğeler klasörüne kaydedilmez

Özellikler

Makale numarası: 2703723 - Last Review: 21 Mayıs 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Outlook 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2703723 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2703723

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com