İçerik dizini sonra tutarsız arama sonuçları Exchange Server yeniden

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2704862 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki senaryoyu düşünün:
  • Siz, Microsoft Exchange Server 2007 veya Microsoft Exchange Server 2010'u yükleyin.
  • Bir veritabanı için içerik dizinini yeniden oluşturun.
  • Bir istemci bilgisayar üzerinde bir arama yapın. Örneğin, bir arama Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Web App veya Windows Mobile kullanarak çalıştırın.
  • İkinci bir arama, aynı arama terimi kullanarak çalıştırın.
  • Üçüncü bir arama, aynı arama terimi kullanarak çalıştırın.
Bu senaryoda, her arama sonucunda döndürülen sonuçlar tutarsız olabilir. Örneğin, veritabanı 10 örnekleri arama terimini içeriyorsa, ilk arama iki tane döndürebilir, ikinci arama sekiz örneklerini döndürebilir ve üçüncü arama 10 örnekleri döndürebilir.

Neden

Microsoft Exchange arama dizin oluşturucusu hizmeti başlatılmışsa oluşturulması için dizin silindiğinde, bu sorun oluşur.

Çözüm

Oluşturulması için dizin silindiğinde, bu sorunu önlemek için Microsoft Exchange arama dizin oluşturucusu hizmetini durdurun.

Not Microsoft Exchange arama dizin oluşturucusu hizmeti durdurmak, eski dizini silmek ve hizmeti yeniden başlatmak için ResetSearchIndex.ps1 komut dosyası çalıştırmanızı öneririz. Bu, Exchange Server'ın tam metin dizin kataloğunu yeniden zorlar.

Not ResetSearchIndex.ps1 komut dosyası \Program Files\Microsoft\Exchange Server\Scripts\ klasöründe bulunur.

Daha fazla bilgi

"Belirtiler" bölümünde açıklanan sorun Microsoft Exchange arama dizin oluşturucusu hizmeti bir dizinde bulunan belirli maddeler için özellik eşleştirme önbelleği tutar nedeniyle oluşur. Genellikle, özelliklerinin bir alt aynı özellik kimliği atanır.

Dizini yeniden önce Microsoft Exchange arama dizin oluşturucusu hizmeti yeniden başlatılmaz ancak özellikleri kullanımda olabilir. Bu nedenle, Microsoft Exchange (Ara) ortak özellikleri içindeki başka konumlara yerleştirebilir. Bu, "Belirtiler" bölümünde açıklanan belirtilere neden olmaktadır.

Referanslar

Server 2007, Exchange full-text Index Kataloğu yeniden inşa etmek konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki TechNet Web sitesini ziyaret edin:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa995966 (v=exchg.80) .aspx


Özellikler

Makale numarası: 2704862 - Last Review: 16 Ağustos 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2007 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2007 Standard Edition
  • Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise
  • Microsoft Exchange Server 2010 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbsurveynew kbprb kbtshoot kbmt KB2704862 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2704862

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com