Lync'in çevrimiçi olarak oturum açmaya çalıştığınızda hata iletisi: "Bu oturum adresi bulunamadığı için Lync'in için oturum açılamıyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2705378 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Lync Online'da oturum açmak çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bu oturum adresi bulunamadığı için Lync'e oturum açamazsınız. Girilen adresi doğrulayıp yeniden deneyin. Sorun devam ederse, Lütfen destek ekibinize başvurun.

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için öncelikle kullanıcı çevrimiçi Lync için Office 365 portal lisanslı olduğunu emin olun. Kullanıcı lisansı aldıktan sonra kendisi Lync Yönetim Merkezi'nde görüntülenir.


Siz eşitliyorsanız yerinde Active Directory ile Office 365 ve kullanıcı zaten çevrimiçi Lync için lisanslıdır, ancak hala olamaz oturum aç, msRTCSIP-UserEnabled değeri TRUE yerinde Active Directory şemasında olduğundan emin olun. Bir dizin eşitlemeyi ve 30 dakika bekleyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Şirket içi bir Lync karma ortamı ve hala çalışan Lync Server kullanıyorsanız kullanıcı Lync Lync Denetim Masası'ndan veya Lync Yönetim Kabuğu'nu etkinleştirin ve sonra bunları Lync çevrimiçi duruma getirin.
 2. Lync karma ortamında bulunmayan, ancak hala yerinde Lync Server sahip, kullanıcı Lync Denetim Masası veya Lync Yönetim Kabuğu'nu silmek. Kullanıcı silme ve yalnızca, Lync bırakmayı değerlerimsRTCSIP öznitelikleri kullanıcının kaldırır. Sorunu el ile gidermek için sonraki adımları izleyin.
 3. Office Communications Server (OCS) veya artık kullanılmayan Lync dağıtım önceden varsa, sorunu gidermek için kullanıcının msRTCSIP öznitelikleri el ile düzenlemek zorunda kalabilirsiniz.Active Directory Hizmet Arabirimleri Düzenle (ADSIEdit) şirket içi etki alanı denetleyicisinden açın. ADSIEdit hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine gidin. (Microsoft Yönetim Konsolu [MMC] ADSIEdit ekleme hakkında bilgi içerir.)
  TechNet: MMC'ye ADSI Düzenleyicisi ekleme
 4. Çevrimiçi Lync oturum açamıyorsunuz kullanıcıyı bulun. Bunu yapmak için ADSIEdit aracında bir LDAP sorgusu oluşturun. Uygun bir sorgu oluşturmak ve doğru kullanıcı bulunmasında yardım için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
  TechNet: ADSI Düzenleyicisi'ni kullanma
 5. Doğru kullanıcı bulunduğunda, değiştirme msRTCSIP-UserEnabled özniteliğini DOĞRU.
 6. Office 365 ile eşitlemeye zorla dizin eşitleme aracını kullanın ve sonra yaklaşık 30 dakika içinde Office 365 etkili olması değiştirmek için bekleyin.

  Dizinlerinizi eşitleme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
  Dizinlerinizi Eşitle

DAHA FAZLA BİLGİ

Veya daha aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda bu sorun oluşabilir:
 • Active Directory Eşitleme Aracı yerinde Active Directory şeması ile birlikte çalıştırıyorsunuz.
 • Bilgisayarınızda veya bir dağıtım Lync Server 2010 'un veya Office Communications Server 2007 ile birlikte Active Directory şema uzantılarının önceden vardı.
 • Önceki bir dağıtımda, msRTCSIP-UserEnabled özniteliği FALSEolarak ayarlanır. Bu öznitelik değeri Office 365 eşitlendiğinde ve Lync çevrimiçi lisans (ancak, çevrimiçi Lync lisans hala Office 365 portal içinde etkin olarak görüntülenir.) oturum edemez Lync çevrimiçi kullanıcının devre dışı bırakır

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2705378 - Last Review: 27 Haziran 2014 Cuma - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Lync Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a o365e o365022013 o365m hybrid kbmt KB2705378 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2705378

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com