Oprava: Dotazu MDX v SQL Server 2008 R2 běží velmi pomalu Pokud dotaz obsahuje vnořené funkce křížové spojení

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2707185 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.

Společnost Microsoft distribuuje opravy Microsoft SQL Server 2008 R2 SP1 jako jeden soubor ke stažení. Protože jsou kumulativní opravy, každá nová verze obsahuje všechny opravy hotfix a opravte všechny opravy zabezpečení zahrnuté předchozí SQL Server 2008 R2 SP1 release.

Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Zvažte následující scénář. Spuštění dotazu MDX, který používá vnořené funkce křížové spojení v Microsoft SQL Server 2008 R2. Vnořené funkce křížové spojení referenční některé prokládaném hierarchie. V tomto scénáři dotaz pracuje velmi pomalu a SQL Server 2008 R2 přestane reagovat.

Například spuštění dotazu MDX, který se podobá následující:
CrossJoin (CrossJoin (CrossJoin (CrossJoin([Dimension1 Hierarchy], [Dimension1 Hierarchy])), [Dimension1 Hierarchy]), [Dimension2 Hierarchy]), [Dimension1 Hierarchy])
Poznámky
  • Vnořené funkce křížové spojení v prokládaném hierarchie odkazovat na různé dimenze, hierarchie.
  • Tento problém se nevyskytuje v SQL Server 2008.


Příčina

K tomuto problému dochází, protože zvyšuje exponenciálně paměti, který je nutný pro hierarchie skupiny ze stejné dimenze a nakonec čerpány.

Řešení


Informace o kumulativní aktualizaci

SQL Server 2008 R2 Service Pack 2

Oprava tohoto problému byla vydána nejprve v kumulativní aktualizaci 3. Další informace o získání tohoto balíčku kumulativní aktualizace pro SQL Server 2008 R2 Service Pack 2 klepněte na následující číslo článku:
2754552 Balíček kumulativní aktualizace 3 pro SQL Server 2008 R2 Service Pack 2
Poznámka: Protože sestavení jsou kumulativní a každá nová verze oprava obsahuje všechny opravy hotfix a opravit všechny opravy zabezpečení zahrnuté předchozí SQL Server 2008 R2 Service Pack 2 vydání. Doporučujeme zvážit použití nejnovější vydání oprava, která obsahuje tuto opravu hotfix. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku:
2730301 SQL Server 2008 R2 sestavení, které byly vydány po vydání serveru SQL Server 2008 R2 Service Pack 2

SQL Server 2008 R2 SP1

Oprava tohoto problému byla vydána nejprve v kumulativní aktualizace 8. Další informace o získání tohoto balíčku kumulativní aktualizace pro SQL Server 2008 R2 klepnutím na následující číslo článku:
2723743 Balíček 8 kumulativní aktualizace 1 pro SQL Server 2008 R2 Service Pack
Poznámka: Protože sestavení jsou kumulativní a každá nová verze oprava obsahuje všechny opravy hotfix a opravte všechny opravy zabezpečení zahrnuté v předchozí SQL Server 2008 R2 release. Doporučujeme zvážit použití nejnovější vydání oprava, která obsahuje tuto opravu hotfix. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku:
2567616 SQL Server 2008 R2 sestavení, které byly vydány po vydání serveru SQL Server 2008 R2 Service Pack 1

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro".

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešit, změňte dotaz do druhé hierarchii dimenzí vnější funkci Crossjoin . Například přepište dotaz vypadat takto:
CrossJoin
(CrossJoin
(CrossJoin 
(CrossJoin([Dimension1 Hierarchy], [Dimension1 Hierarchy])),
[Dimension1 Hierarchy]), 
[Dimension1 Hierarchy]), 
[Dimension2 Hierarchy])


Vlastnosti

ID článku: 2707185 - Poslední aktualizace: 15. října 2012 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Analysis Services
Klíčová slova: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2707185 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2707185

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com