FIX: Dotaz MDX v SQL Server 2008 R2 beží, veľmi pomaly, ak dotaz obsahuje vnorené funkcie Crossjoin

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2707185 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Microsoft distribuuje Microsoft SQL Server 2008 R2 SP1 opravy ako jeden súbor na prevzatie. Pretože sú kumulatívne opravy, každé nové vydanie obsahuje všetky rýchle opravy a všetky opravy zabezpečenia, ktoré boli súčasťou predchádzajúcich SQL Server 2008 R2 SP1 opraviť uvoľnenia.

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Priznaky

Uvažujme o nasledovnom scenári. Spustíte dotaz MDX, ktorý používa vnorenú Crossjoin funkcie v Microsoft SQL Server 2008 R2. Vnorené funkcie Crossjoin odkaz niektoré poprekladaných hierarchie. V tomto scenári, dotaz pracuje veľmi pomaly a SQL Server 2008 R2 môže prestať reagovať.

Môžete napríklad spustiť dotaz MDX, podobný nasledujúcemu:
CrossJoin (CrossJoin (CrossJoin (CrossJoin([Dimension1 Hierarchy], [Dimension1 Hierarchy])), [Dimension1 Hierarchy]), [Dimension2 Hierarchy]), [Dimension1 Hierarchy])
Poznámky
  • V poprekladaných hierarchie, vnorených funkcií Crossjoin odkaz iný rozmer hierarchie.
  • Tento problém sa nevyskytuje v SQL Server 2008.


Pricina

Tento problém sa vyskytuje, pretože pamäť je potreba skupiny hierarchie z rovnaké dimenzie rastie exponenciálne a nakoniec je použitý.

Riesenie


Kumulatívna aktualizácia informácií

SQL Server 2008 R2 SP1

Opravu pre problém bol prvýkrát vydaný v Kumulatívna aktualizácia 8. Ďalšie informácie o možnostiach získania tento balík Kumulatívna aktualizácia pre SQL Server 2008 R2, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
2723743 Kumulatívna aktualizácia balíka 8 pre SQL Server 2008 R2 Service Pack 1
Poznámka Pretože stavia sú kumulatívne, každé nové vydanie opraviť obsahuje všetky rýchle opravy a všetky opravy zabezpečenia, ktoré boli súčasťou predchádzajúcich SQL Server 2008 R2 opraviť uvoľnenia. Odporúčame, aby ste zvážili, uplatňovania v poslednej verzii opraviť, ktorá obsahuje túto rýchlu opravu. Štvrtá nedeľa v októbri
2567616 SQL Server 2008 R2 stavia, ktoré boli vydané po SQL Server 2008 R2 Service Pack 1 bola vydaná

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti „vzťahuje sa na".

Riešenie

Tento problém obísť, zmeniť dotaz pre druhý hierarchia dimenzie do funkciu vonkajšej Crossjoin . Napríklad prepísať dotaz podobajú takto:
CrossJoin
(CrossJoin
(CrossJoin 
(CrossJoin([Dimension1 Hierarchy], [Dimension1 Hierarchy])),
[Dimension1 Hierarchy]), 
[Dimension1 Hierarchy]), 
[Dimension2 Hierarchy])


Vlastnosti

ID článku: 2707185 - Posledná kontrola: 29. augusta 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft SQL Server 2008 R2 Analysis Services
Kľúčové slová: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2707185 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2707185

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com