MOSDAL destek Toolkit çalıştırdıktan sonra hata iletisi: "Windows tümleşik kimlik doğrulaması son nokta Federasyon sunucusu tarafından yayımlanan meta veri değişimi (MEX) belge eksik"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2707356 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Active Directory Federasyon Hizmetleri (AD FS) tanılama günlük günlüğü (MOSDAL) destek Araç Seti ve Microsoft Çevrimiçi Hizmetler sistem çalıştırdıktan sonra aşağıdaki hata iletisini içerir:

Windows tümleşik kimlik doğrulaması son nokta Federasyon sunucusu tarafından yayımlanan Metadata Exchange (MEX) belge yok.

Not Bu günlük \Admin_Applications\SSO_Diagnostic_Tests\ADFSDiagnostic.txt bulunur.

Ayrıca, Office 365, Microsoft Azure veya Windows Intune gibi Microsoft bulut hizmetinize federe bir hesabı kullanarak oturum açtığınızda, aşağıdaki davranış görebilirsiniz:

Bir şirket içi Active Directory etki alanı Hizmetleri'ne bağlı istemci bilgisayardan Hizmetleri erişmeye çalıştığında zengin istemci uygulaması kimlik doğrulaması başarısız olur.

NEDEN

Windowstransport ve usernamemixed hizmet bitiş noktası yerinde devre dışı bırakılmışsa Bu sorun ortaya çıkabilir AD FS Federasyon Hizmeti.

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için AD FS hizmet bitiş noktası tek oturum açma (SSO) kimlik doğrulamayı destekleyecek şekilde ayarlandığından emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
2712957Federasyon Hizmeti bitiş noktası değiştirdikten sonra Office 365, Azure veya Windows Intune için başarısız oturum açın
Hizmet bitiş noktası güncelleştirdikten sonra AD FS hizmet bitiş noktası yapılandırma meta veriler için Azure Active Directory (Azure AD) kimlik doğrulama sistemi güncelleştirildiğinden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi "Office 365 federe etki alanı yapılandırmasını güncelleştirme" bölümüne bakın:
2647048Nasıl Update veya Office 365, Azure veya Windows Intune federe etki alanı ayarlarını onarmak için

DAHA FAZLA BİLGİ

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu Web sitesi veya Azure Active Directory forumları .

Özellikler

Makale numarası: 2707356 - Last Review: 25 Haziran 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 15.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Azure
  • Microsoft Office 365
  • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
  • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
  • CRM Online via Office 365 E Plans
  • Microsoft Azure Recovery Services
  • Office 365 Identity Management
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365a mosdal4.5 o365022013 after upgrade o365062011 pre-upgrade o365e o365m kbmt KB2707356 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2707356

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com