Dizin eşitleme çalıştıktan sonra şirket içi ortamından Office 365 taşındı paylaşılan posta kutuları otomatik olarak kullanıcı posta kutularına dönüştürülür

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2710029 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Şirket içi Microsoft Exchange sunucu ortamınızı ve Microsoft Office 365'te karma dağıtımını Microsoft Exchange Online bulunduğunu varsayalım. Dizin eşitleme çalıştıktan sonra şirket içi ortamından Office 365 taşındı paylaşılan posta kutuları beklenmedik bir şekilde Normal posta kutularına dönüştürülür. Bu durumda, paylaşılan posta kutuları için posta kutuları dönüştürülemiyor olabilir. Bu dönüştürme yapabilirsiniz, posta kutularını paylaşılan posta kutuları için dizin eşitleme çalışan bir sonraki açışınızda geri alır.

Ayrıca, Office 365 portal içinde paylaşılan posta kutuları özelliklerini görüntülediğinizde, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
: Exchange çünkü posta kutusu dönüştürülemedi posta <guid>zaten 'Normal' türünde<b00> </b00> </guid>

NEDEN

MsExchRemoteRecipientType özniteliğinin değeri, Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 1 (SP1) çalıştıran şirket içi karma sunucu tarafından doğru şekilde ayarlanmamışsa, bu sorun oluşur.

Exchange Server 2010 SP1, msExchRemoteRecipientType özelliğinin değerini 0x4olarak ayarlanır. 0x4 değeri, posta kutusu geçirildiği gösterir. Bu senaryoda, dizin eşitleme bulut özniteliği çoğaltılır ve Office 365 paylaşılan posta normal bir posta kutusuna dönüştürür.

Exchange Server 2010 Service Pack 3(SP3) içindemsExchRemoteRecipientType özniteliğinin değeri 0x64için ayarlanır. 0x64 onaltılı değerinin ondalık 100 değerine eşittir. Dizin eşitleme çalıştırdığında, bu senaryoda, normal bir posta kutusuna paylaşılan posta dönüştürülen değildir. Bunun yerine, paylaşılan bir posta kutusu kalır.

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için Exchange Server 2010 SP3'ü Office 365 posta kutularını taşımaya kullanmak yerinde Exchange 2010 karma sunucuya yükleyin. Posta kutuları için Office 365 gelecekte taşıdığınızda, etkin posta kullanıcımsExchRemoteRecipientType özniteliğinin değeri doğru çünkü bu yöntem önerilir.

Zaten etkilenen posta kutuları, posta etkinleştirilmiş kullanıcının msExchRemoteRecipientType özniteliğinin değeri 100olarak 4 ' ten el ile değiştirin. Daha sonra çalıştırmak dizin eşitleme işleminin bitmesini bekleyin veya dizin eşitlemeyi el ile. Bu paylaşılan bir posta kutusuna posta kutusu dönüştürür.

GEÇİCİ ÇÖZÜM

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için aşağıdaki yöntemlerden durumunuza uygun olanını kullanın.

Yöntem 1

Uyarı Bu yordam, Active Directory Hizmeti Arabirimleri Düzenleyicisi (ADSI Düzenleyicisi) gerektirir. ADSI Edit yanlış kullanılması, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, ADSI Düzenleyicisi'nin yanlış kullanımından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. ADSI Düzenleyicisi kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Yüklenen Exchange 2010 SP3, kuruluşunuz için bir seçenek değilse,msExchRemoteRecipientType özniteliğinin değeri 100 olarak değiştirmek için ADSI Düzenleyicisi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. ADSI Düzenleyicisi açın ve varsayılan adlandırma bağlamı bağlayın.
 2. Etki alanını genişletin ve ardından posta etkinleştirilmiş kullanıcı nesnesi içeren kuruluş birimini (OU) genişletin.
 3. Etkin posta kullanıcı nesnesini sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 4. Öznitelik Düzenleyicisi'nde bulun ve msExchRemoteRecipientType özniteliği seçin.
 5. Düzenle' yi tıklatın türü 100ve ardından TAMAM.

 6. Çalıştırmak dizin eşitleme işleminin bitmesini bekleyin veya el ile eşitlemeyi zorlamak.
Bu adımları izledikten sonra posta kutusuna paylaşılan bir posta kutusuna dönüşür.

Exchange Server 2010 SP1 100 geçerli bir alıcı türü tanımaz ve nesne Exchange Yönetim Konsolu'nu veya Windows PowerShell kullanarak yönetmek mümkün olmayacaktır Important özniteliğinin değeri el ile ayarlama yan etkisi olur. Bu durumda olduğundan nesne herhangi bir şekilde yönetilebilir, msExchRemoteRecipientType özniteliğinin değeri 4'e döner.

Yöntem 2

Aynı anda tüm kullanıcıların msExchRemoteRecipientTypeözniteliğinin değerini değiştirmek için Microsoft Exchange Yönetim Kabuğu'nu kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Exchange Yönetim Kabuğu'nu bir yönetici olarak çalıştır
 2. Komut isteminde aşağıdaki komutları yazın ve Enter tuşuna basın:
  $mbx = Get-Mailbox -ResultSize Unlimited -Filter {(RecipientTypeDetails -eq "UserMailbox") -and (RemoteRecipientType -eq "Migrated")}
  $mbx | fl Name, *recip*
  $mbx | Set-Mailbox -RemoteRecipientType "ProvisionMailbox, ProvisionArchive"

  NotProvisionMailbox ve ProvisionArchive bayrakları msExchRemoteRecipientTypeözniteliği Exchange Yönetim Kabuğu'nu komutlar çalıştırdığınız Exchange sürümü için doğru ondalık değerine ayarlayın.

DAHA FAZLA BİLGİ

ADSI Düzenleme'yi kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
ADSI Düzenleyicisi (adsiedit.msc)
Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2710029 - Last Review: 9 Temmuz 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Online
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365022013 o365e o365m o365a hybrid kbmt KB2710029 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2710029

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com