Office 365'te ana bilgisayar (A) kaydı almak için bir DNS araması gerçekleştirmek için MOSDAL destek Araç Seti kullandığınızda hata: "ana bilgisayar adı çözümlenemeyen DNS"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2710608 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Hangi Office 365 sürümünü kullandığınızdan emin değil misiniz? Aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
Hizmet yükseltmeden sonra, Office 365 kullanıyor muyum?
Hepsini aç | Hepsini kapa

SORUN

Office 365'te sağlanan ana bilgisayar adının ana bilgisayar (A) kaydı almak için bir etki alanı adı sistemi (DNS) arama gerçekleştirmek için Microsoft Çevrimiçi Hizmetler tanılama ve Destek Toolkit günlüğü (MOSDAL) kullandığınızda, DNS arama işlemi bir IP adresi döndürmezse Microsoft Exchange uzak bağlantı Çözümleyicisi Aracı aşağıdaki hata iletisini görüntüler:
DNS ana bilgisayar adı çözümlenemedi.

ÇÖZÜM

Bu sorunu gidermek için durumunuza uygun olarak aşağıdaki şeyleri yapmak.
 • DNS sunucusunda ana bilgisayar (A) kaydı var olup olmadığını denetlemek için nslookup'ı kullanın. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
  Doğrulama kaynak kayıtlarının DNS'de varolduğunu
 • URL'sine hizmetinin CNAME kaydını doğru değilse, el ile ekleyebilir veya ana bilgisayar kaydı değiştirin. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
  Bağlanmak Outlook'u etkinleştirmek için bir CNAME kaydı kullanın.
  Not Üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından dış DNS bölgesi barındırılıyorsa bu şirkete başvurun veya özel araçlar bu DNS değişiklikleri yapmak için kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
 • URL'sine hizmeti için DNS kaydı hatalı biçimde ayarlanmışsa, URL'sine hizmeti düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  2404385 Outlook yeni bir profili oluşturduğunuzda Office 365'te Exchange Online bir posta kutusu Exchange URL'sine kullanılarak ayarlanamıyor

DAHA FAZLA BİLGİ

Bu sorun oluşur veya daha aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda:
 • DNS sunucusunda ana bilgisayar (A) kaydı yok.
 • URL'sine hizmetinin CNAME kaydı doğru değil.
 • URL'sine DNS kaydı hatalı olarak ayarlanır.
DNS sorunlarını giderme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
DNS sorunlarını giderme

Hala Yardım gerekiyor mu? Git Office 365 topluluğu .

Özellikler

Makale numarası: 2710608 - Last Review: 24 Ekim 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 7.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 365 for enterprises (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for small businesses  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365 for education  (pre-upgrade)
 • Microsoft Office 365
Anahtar Kelimeler: 
o365 o365e o365p o365a mosdal4.5 o365m o365062011 pre-upgrade o365022013 after upgrade kbmt KB2710608 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2710608

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com