Outlook Windows XP'de Outlook çalışırken aes kullanarak şifreleyemezsiniz.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2710636 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

s/MIME iletişimi yalnızca Windows Vista ve Windows 7 için Gelişmiş Şifreleme Standardı (aes) şifreleme algoritması kullanılabilir. aes, e-posta istemcisi, Windows xp üzerinde çalışırken, e-posta şifreleme için kullanılabilir değil.

Üzerinde Windows 7 çalışan bir e-posta programı kullanıyorsanız ve Windows xp iş istasyonu üzerinde Microsoft Outlook çalıştıran bir alıcıya aes şifreli e-posta iletisi göndermek için alıcı, şifreli e-posta iletisini açmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alır:
Sayısal kimlik adınız güvenlik sisteminde bulunamadı.

Daha fazla bilgi

Windows xp istemci e-posta şifreleme için kullanılabilir en güçlü şifreleme algoritması, Üçlü des (3DES) ' dir. Windows xp iş istasyonu, Outlook'u Outlook aes desteği içeren bir sertifika kullanacak biçimde yapılandırdığınızda yüklerseniz, aes şifreleme algoritması olarak kullanılamaz. Outlook, bilgisayar sisteminizin desteklediği şifreleme algoritmaları listeler. aes, Windows XP'de desteklenmez. Ayrıca, Windows xp çalıştıran bilgisayarlarda aes kullanılarak şifrelenmiş iletiler okunamıyor.

Exchange için Outlook Web App (owa) kullandığınızda, benzer bir sınırlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidin:
Outlook Web App için s/MIME yönetme
Bilgi teknolojisi (BT) uzmanları oluşturmak, güncelleştirmek ve özel şifreleme algoritmaları kullanır. Bazı üçüncü taraf uygulamalar Cryptography Next Generation (cng üzerinde) temel alan özel algoritmalar kullanır. Daha fazla bilgi isteyen bir BT uzmanları, aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine gidebilirsiniz:
Şifreleme nesil

Özellikler

Makale numarası: 2710636 - Last Review: 10 Mayıs 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Outlook 2010
  • Microsoft Office Outlook 2007
  • Microsoft Office Outlook 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2710636 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:2710636

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com