Microsoft Reader chybová zpráva: Byl při z dosažen svůj limit aktivace

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 271289 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

E knihy, které jste zakoupili online otevřít v Microsoft Reader, může se zobrazit následující chybová zpráva:
Chyba aktivace

Dosáhli jste limitu aktivace.

Příčina

Software Microsoft Reader je přidružen k účtu Microsoft Passport Network, který je jedinečný uživatele softwaru Reader. Každý účet služby Passport Network pouze lze přidružit dva Reader Microsoft instalací.

Můžete aktivovat Reader Microsoft až šest počítačů použít pouze jeden účet služby Passport Network. Microsoft Reader je přidružený účet služby Passport Network a ID hardwaru jedinečný. Toto ID hardwaru je generováno z sériové číslo svazku pevného disku systému. Pokud přeformátujete pevný disk a přeinstalovat Microsoft Reader Reader software pravděpodobně nemůže být spojen s původní účet služby Passport Network, protože formátování pevného disku změny sériové číslo svazku pevného disku změní hardwaru jedinečné ID. V důsledku toho může zobrazit chybová zpráva "Chyba aktivace". Například tato chybová zpráva Pokud:
  • Nainstalovat Microsoft Reader šest počítačů a přidružit Reader jeden účet služby Passport Network. Přeformátovat pevný disk jednoho počítače a potom zkuste přidružit softwaru Reader původní účet služby Passport Network.
  • Nainstalovat Microsoft čtenáře na jednom počítači a poté přeformátovat pevný disk, přeinstalujte software Čtenář a přidružit čtenáře software s původní účet služby Passport Network. Můžete potom opakujte tento proces další šestkrát.

Prohlášení

Toto chování je záměrné jako požadované podle vydavatelů e knihu.

Další informace

Čtenář Microsoft může být aktivováno na až šest počítačů současně, ale můžete mít Reader software přidružit různé účty Passport Network. Pokud nákupní knihu e v počítači, na kterém můžete přidružit softwaru Reader první účet služby Passport Network nemůže číst danou knihu e v počítači přidružíte čtenáře software pomocí jiného účtu služby Passport Network.

Zákazníci mohou požadovat další aktivací na:
http://das.microsoft.com/activate/en-us/extraDefault.asp
Poznámka: Pokud formulář vyplnit a zobrazí se zpráva Přístup byl odepřen nebo smyčky na stejné stránce, vyhledejte a klepněte odkaz „ klepněte sem odeslat k revizi. Klepnutím na tento odkaz odešle požadavek pro další aktivací.

Vlastnosti

ID článku: 271289 - Poslední aktualizace: 28. února 2014 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Reader 1.0 pro počítače Pocket PC
  • Microsoft Reader 1.5
  • Microsoft Reader 2.0 pro počítače Pocket PC
  • Microsoft Reader 2.0 pro počítače Pocket PC
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbprb KB271289 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:271289

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com