Service Pack Yüklendikten Sonra Sisteminize Dosya ve Klasörler Ekleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 271484 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, dosya ve klasörleri, Microsoft Windows 2000 hizmet paketi yüklendikten sonra bilgisayarınıza eklenen anlatılır.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Bilgisayarınıza Windows 2000 Service Pack (SP1) yüklediğinizde, bu dosyalarla kullanılabilir ek işlevler bir sunucu ve/veya iş istasyonu eklenirse, SP güncelleştirildi, bir klasör oluşturabilirsiniz. Yeni bir klasör, ek işlevsellik için bir yükleme zaten eklendiğinde çağrı var SetUpAPI tarafından kullanılır.

Spnetwork.exe programı yüklemek için Windows 2000 SP Spexpress.exe program ya da ağ'ı karşıdan yüklemek ya da Web kullanarak yükleyebilirsiniz. Bu yükleme sonrasında, % SystemRoot % dizininde ServicePackFiles adlı bir klasör oluşturulur. Bu dizin, yaklaşık 160 megabayt (MB) veri içeriyor.

Bilgisayar sisteminizin dizin silinir ve eklenen ek bileşenler (örneğin, DNS, WINS veya Terminal Hizmetleri), dosyaları isteyebilir. Dosyalar kullanılabilir bir konuma gözatmak için bu seçeneği var.

Bu yeni bir konum kalıcı olarak ayarlamak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyerek kayıt defterini düzenleme:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Aşağıdaki anahtarın altında ServicePackSourcePath:REG:SZ değeri kayıt defterinde bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup
 3. ServicePackSourcePath</a0> değerini çift tıklatın ve Dize Düzenleyicisi ' ni tıklatın.
 4. Dosyaları yeni konumu girin. Konumu yerel bir sürücü veya ortak bir paylaşım noktasına işaret eden bir Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolu olabilir.
SetUpAPI çağrısı için KaynakYolu \ı386 iliştirir çünkü bir düzey yukarısındaki sürücüdeki ı386 dizinine ServicePackSourcePath değeri göstermelidir.

%Systemroot%\ServicePackFiles dizindeki dosyaları silinirse, hizmet paketini yeniden yükleyerek yeniden.

Not:

 • Hizmet paketini yükleme görüntüsü (Netserv.inf) bir parçasıysa, bu makalede, herhangi bir ürün için geçerli değildir.
 • Hizmet paketini CD-ROM veya bir dağıtım paylaşımı üzerinden yüklediyseniz, ServicePackFiles dizini oluşturulmaz. Kayıt defterindeki <a2>ServicePackSourcePath</a2> değeri için yükleme KaynakYolu ayarlanır.

Özellikler

Makale numarası: 271484 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 4.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbenv kbinfo KB271484 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:271484

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com