XADM: Antivirus API kullanılan olduğunda Move posta kutusu hizmet programı çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 271547 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kaynak sunucu posta kutusu için virüsten koruma uygulaması programlama arabirimi (API) kullanan bir virüsten koruma programınız çalışıyorsa, Exchange Server Administrator programında, posta kutusunu Taşı yardımcı programı'nı kullanarak bir posta kutusu taşıma girişiminde bulunduğunuzda, posta kutusu taşıma işlemi çalışmayabilir ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Istemci işlemi başarısız oldu
Microsoft Exchange Bilgi Deposu
KIMLIK No 80004005-0501 0000050a

Neden

Virüsten koruma apı mimarisine dayalı olduğundan, bu sorun ortaya çıkabilir, bu ekleri, posta kutusunu Taşı yardımcı programını veya bir MAPI istemcisi için yayımlanan önce değil taranan bir posta kutusunun bulunduğu tüm ekler için virüsten koruma satıcısına gönderilir.

Ek taranıyor, posta kutusunu Taşı yardımcı programı bu koşula tanımıyor olabilir; bu nedenle posta kutusunu Taşı yardımcı programı bu makalenin "Belirtiler" bölümünde hata iletisi oluşturur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Exchange Server 5.5 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
191914XGEN: en son Exchange Server 5.5 hizmet paketi nasıl elde edilir
Not: Bu sürüm bilgi deposunun başlattığınızda, yeni bir biçime bilgi deposu veritabanlarının otomatik olarak yükseltilir. Veritabanlarının yükselttikten sonra ancak <a1>Sürüm</a1> 5.5.2652.68 ise yalnızca ya da daha sonra sunucuda Store.exe dosyasının önceki bir sürümünü geri yükleyebilirsiniz. Veritabanı yükseltildikten sonra bir Store.exe dosya 5.5.2652.68 öncesi geri yüklerseniz, bilgi deposu başlatmaya başlatamama. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
244976XADM: Olay KIMLIĞI 1197 ve 1005 ne zaman bilgi deposu başlatılıyor
Aşağıdaki dosyalar Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
x 86: Download Q248838engi.exe new
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download

Alfa:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download Q248838enga.exe now
Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, kaldırmak veya posta kutusunu Taşı yardımcı programı Exchange Server Administrator programında kullanmayı denemeden önce virüsten koruma API dayalı virüsten koruma programları devre dışı bırakın. Virüsten koruma programınızı devre dışı bırakma hakkında daha fazla bilgi için virüsten koruma yazılımı satıcınıza başvurun.

Durum

Microsoft, Microsoft Exchange Server 5.5 sürümünde bir sorun olduğunu onaylamıştır Service Pack 3. Bu sorun, ilk Exchange Server 5.5 Service Pack 4'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Store.exe dosyasının bu düzeltme uygulandıktan sonra bilgi deposunun posta kutusu taşındığı ve ek, eki taramadan yayımlar belirler. Eki taşınır önce ek taranır değil çünkü hedef sunucu posta kutusunun bir virüsten koruma tabanlı çözüm de içeren önerilir.

Özellikler

Makale numarası: 271547 - Last Review: 13 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 5.5 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbexchange550presp4fix kbexchange550sp4fix kbfix kbgraphxlinkcritical kbqfe KB271547 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:271547

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com