Windows Media Player'da dijital ses ayıklama özelliğinin açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 271647 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft Windows Media Player dijital ses ayıklama özelliği anlatılmaktadır. Çalar veya ses çıkış CD-ROM'ın analog ses verisi çıktısı olarak değil, bir CD-ROM'undan çıktısını doğrudan sayısal veri, ses CD'SI eriştiği zaman Windows Media Player, dijital ses ayıklama özelliğini kullanır.

Daha fazla bilgi

Dijital ses ayıklama özelliğini kullandığınızda aşağıdaki davranışlardan gözlemek:
 • Çoklu ortam Karıştırıcı birim denetimlerde CD ses CD için birim denetlemez. Artık dalga ses denetimi, birimin denetler. Bu değişiklik, ses verilerini, dijital veri olarak transfer edilir CPU veri dijital için dönüştürür ve verileri dalga verileri daha sonra dönüştürülür oluşur.
 • Aygıt Yöneticisi hem de Media Player dijital ses ayıklama özelliğini devre dışı olmalıdır. Dijital CD kayıttan yürütme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  266035Dijital CD çalma sonra Windows Media Player 7 ayarını analog CD kayıttan yürütme devam eder
 • CD kulaklık kablosunu çalışmayabilir. Bu davranış, bilgisayar sisteminin veri CD-ROM'DAN ayıklar ve sonra bunu çözmek için işletim sistemi kullanan ortaya çıkabilir.
 • CD'NIN ses dosyalarının kayıttan yürütülmesini atlayabilirsiniz. Bu davranış, daha yüksek bir CPU ve tümleşik aygıt elektroniği (IDE) kanal kullanımı nedeniyle oluşur. Bu davranış, sınırlı miktarda bant genişliği CPU, RAM sınırlı olan bilgisayarlarda oluşabilir veya doğrudan bellek erişimi (DMA), sabit disk varsa devre dışı bırakılır. Ayrıca, the CD-ROM'ın üretici yazılımı yükselterek CD-ROM ile ilgili bazı sorunların çözebilir.

Özellikler

Makale numarası: 271647 - Last Review: 29 Ocak 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series for Windows XP
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series
 • Microsoft Windows Media Player 8.01
 • Microsoft Windows Media Player 8.01
 • Microsoft Windows Media Player 7.1
 • Microsoft Windows Media Player 7.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB271647 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:271647

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com