MDAC sürüm 2.6 ve sonrası Jet veya Masaüstü ODBC sürücülerini içermez (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 271908 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Data Access Components (MDAC) ile başlayan sürüm 2.6 (MDAC, artık Jet bileşenleri içerir. Diğer bir deyişle, MDAC sürüm 2.6 ve sonrası, Microsoft Jet ve Microsoft Jet OLE DB sağlayıcı ODBC Masaüstü Veritabanı sürücüleri içermez.

Daha fazla bilgi

Jet 4.0 Bileşen Yükleme

En son Jet 4.0 hizmet paketini yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
239114Microsoft Jet 4.0 veritabanı altyapısı için en son hizmet paketi nasıl elde edilir
MDAC 2.6 veya sonraki sürümünü yüklüyorsanız ve Jet bileşenlerini yüklemek istiyorsanız, Jet 4.0 Service Pack 8 (SP8) yeniden dağıtılabilir bir sürümünü karşıdan yüklemek için 239114 makalesindeki yönergeleri izleyin. Bu, Jet 4.0 bileşenleri, Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98 ve Microsoft Windows NT sürüm 4.0, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows 2000 ve Microsoft Windows Server 2003 için tam bir kümesidir.

Jet 4.0 bileşenleri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. MDAC 2.6 veya sonraki sürümünü karşıdan yükleyin ve sonra 239114 makalesinden yeniden dağıtılabilir Jet 4.0 Service Pack 8 karşıdan yükleyin.
  2. Windows Gezgini'nde çift Mdac_typ.exe, sizin de karşıdan dosya adım MDAC kurulumu başlatmak için 1.
  3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  4. Windows Gezgini'nde çift tıklatın, yeniden dağıtılabilir Jet 4.0 Service Pack 1. adımda karşıdan yüklediğiniz 8 Jet 4.0 Kurulumu başlatmak için.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bilgisayar, artık Jet 4.0 SP8 bileşenleri vardır. Artık, MDAC 2. 6'ile birlikte gelen, ODBC Masaüstü sürücüleri ve Visual FoxPro ODBC sürücüsü eklenmiştir Microsoft Windows 2000 işletim sistemiyle MDAC 2.5 içerir. Microsoft Windows Millennium Edition (Me) ile MDAC 2.5 bulunur.

Microsoft Windows XP ODBC Masaüstü Sürücü ve Visual FoxPro sürücüsü içerir. Microsoft Windows NT, Microsoft Windows 95 ve Microsoft Windows 98 için bu sürücüler edinmek için MDAC 2.5 veya daha önceki bir sürümünü yüklemeniz gerekir.

Bu ODBC Masaüstü sürücüleri ve Visual FoxPro ODBC sürücüsü de Microsoft Office 2000 ve Office XP'ye eklenmiştir. Visual FoxPro ODBC sürücüsü yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/vfoxpro/bb190233.aspx

Referanslar

"MDAC 2.5 yığını ve Windows Dosya Koruması" adlı teknik incelemeye MDAC 2.5 ile Windows Dosya Koruması tartışmayı ile birlikte gelen bileşenleri tam bir listesini içerir. MDAC 2.5 dahil edilir ve, artık bir bölümü MDAC 2.6 ve sonrası Jet dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL) hakkında daha fazla bilgi için bu teknik incelemesine bakın:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms810823.aspx

Özellikler

Makale numarası: 271908 - Last Review: 9 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 7.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft OLE DB Provider for Jet 4.0
  • Access 4.0 için Microsoft Open Database Connectivity Sürücüsü
  • Microsoft Data Access Components 2.6
  • Microsoft Data Access Components 2.7
  • Microsoft Data Access Components 2.8
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdatabase kbinfo kbjet kbmdacnosweep KB271908 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:271908

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com