Postupy pro řešení služby replikace souborů a systém Distributed File

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 272279 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí 13. července 2010. V Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek popisuje řešení potíží služby replikace souborů (FRS) a systém Distributed file system (DFS). Hlavní důraz tohoto článku je však k projednání obecný postup, což může pomoci řešení potíží služby replikace souborů.

Další informace

Může pozorovat, že přestal FRS replikaci obsahu v systému. K tomuto chování dochází z důvodu mnoho možných příčin.

Pokud systém dojde FRS problémy, můžete provést následující obecný postup řešení těchto problémů:

 1. Zkontrolujte volného místa na disku v počítači A (zdrojový adresář, pracovní adresář a oddíl databáze) a B (cílový oddíl předinstalace oddíl a oddíl databáze). Vyhledejte následující události v prohlížeči událostí:
  Id událostí: 13511
  Databáze je nedostatek místa na disku.
  Id událostí: 13522
  Pracovní adresář je plný. Odchozímu partnerovi, kterému není připojen chvíli může způsobit to. Odstranění připojení a zastavte a restartujte službu FRS Vynutit odstranění pracovních souborů.

  Další informace o přesunutí databáze na svazek větší získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  221093Jak přemístit databázi Jet služby NTFRS a protokolu soubory

 2. Vytvořit zkušební soubor v počítači B a ověřte její replikace do počítače A.
 3. Ověřte, zda jsou oba počítače A a B v síti k dispozici. Vzhledem k tomu, že služby replikace souborů používá úplný název domény (FQDN) členů replik, prvního šeku, vhodné je pomocí příkazu ping, určující plně kvalifikovaný název problému repliky.

  Z počítače A odeslat příkaz ping pomocí úplného názvu domény počítače B. Z počítače B odeslat příkaz ping úplný název domény A počítače. Ověřte, zda jsou adresy vrácené příkazem ping stejné jako vrácené adresy ipconfig/all příkazu formou příkazovém řádku cílového počítače.
 4. Konzolu pro správu služby přístup pomocí následujících kroků:

  1. Klepněte na tlačítko Start a potom klepněte na příkaz Spustit.
  2. Do pole Otevřít zadejte příkaz:
   příkaz Services.msc
  Potvrďte, že bude spuštěna služba replikace souborů v obou počítačích. Pokud je služba spuštěna, zkontrolujte FRS kontejneru Prohlížeč událostí (umístěné v souboru eventvwr.msc) v počítači potížím.
 5. Ověřte připojení vzdálených procedur volání (RPC) mezi počítači A a B. počítač Chcete-li spustit nástroj Prohlížeč událostí v počítači B z počítače A (které používá protokol RPC) může být příslušnou zkoušku. Zkontrolujte protokoly událostí služby replikace souborů v obou počítačích. Je-li přítomen ID události 13508, může být problém se službou RPC v libovolném počítači nebo s vytvářením zabezpečené připojení mezi počítači A a B. počítač
 6. Použijte konzolu sítě a služby k ověření plánu replikace na objektu připojení. Zajistit, že replikace povolena mezi počítači A a B a které připojení je povolena. Objekt připojení je příchozí připojení za NTFRS_MEMBER objektu počítače A z počítače B. Pro svazek systému (SYSVOL), objekt připojení je umístěn ve složce Sites\Site_name\Servers\Server_name\Ntds Settings\Connection_name.
 7. DFS propojení připojení naleznete v Active Directory (AD), uživatelé a počítače. Otevřít AD uživatelé a počítače, klepněte na tlačítko zobrazení z nabídky a zkontrolujte, zda jsou zvolena možnost Upřesnit. Přejděte do kontejneru systému. Umístění objekty připojení jsou ve složce System\File replikace Service\DFS svazků.
 8. Ověřte, zda na původním serveru soubor je uzamčen (nelze získat přístup) v libovolném počítači. Pokud soubor je uzamčen v počítači B tak, že dané služby replikace souborů nemůže číst soubor, nelze generovat FRS pracovní soubor, který zpoždění replikace. Soubor je uzamčen v počítači A tak této služby replikace souborů nemůže aktualizovat soubor, FRS nadále zopakovat aktualizaci, dokud neproběhne úspěšně. Interval opakování je 30 až 60 sekund.
 9. Ověřte, bez ohledu na to, zda zdrojový soubor kdyby byly vyloučeny z replikace. Potvrďte, že soubor není soubor systému EFS šifrované, NTFS souboru systém souborů NTFS) spojovací, nebo vyloučeny filtrem souboru nebo složky na pocházejících z replik. Pokud platí některá z těchto situací, FRS replikaci souboru nebo adresáře.
 10. Pokud jsou splněny všechny předchozí podmínky, budete muset zkontrolovat soubory protokolu, které jsou vytvořeny pro služby replikace souborů Soubory protokolu jsou umístěny ve složce %Systemroot%\Debug. Názvy souborů jsou uvedeny, od NtFrs_001.log NtFrs_005.log.

Vlastnosti

ID článku: 272279 - Poslední aktualizace: 1. března 2007 - Revize: 2.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kbfrs kbinfo kbtshoot KB272279 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:272279

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com