"Erişim engellendi" hata iletisi ne zaman son yüklü bir programı başlatma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 272412 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yakın zamanda yüklenen bir programı başlatmaya çalıştığınızda "Erişim engellendi" hata iletisi alabilirsiniz. Ancak, yönetici ve şifreleme dosya sistemi (EFS) kurtarma aracıları programı başlatmak arayamayacaktır.

Ayrıca, yalnızca yönetici ve EFS kurtarma aracıları Explorer çubuğu masaüstünde kullanmak üzere arayamayacaktır.

Neden

Program veya kritik güncelleştirme yüklendiğinde, geçici klasörü şifrelenmiş veya düzeltme uygulandığında, bu sorun oluşabilir. Geçici klasör şifrelenmişse, geçici klasörün dışına taşınması ve ortak bir konumda yer yükleme sırasında önemli dosyalar şifrelenmiş kalır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Yönetici olarak oturum açın.
  2. Geçici klasörde şifreleme ayarını kaldırın.
  3. Program veya kritik güncelleştirmeyi yeniden yükleyin veya düzeltmeyi uygulayın.
  4. Geçici klasör şifreleme ayarları geri yükleyin.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Program veya güncelleştirmeyi yeniden yükleyin veya düzeltmeyi yeniden el ile dosyanın şifresini çalışırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Işlem, başka bir işlem tarafından kullanıldığından dosyaya erişemiyor öznitelikleri için dosyanın filename, uygulanırken bir hata oluştu
Güvenlik amacıyla, böylece klasörde depolanan önemli bilgileri yetkisiz kişilere erişilemiyor geçici klasörünü şifreleyebilirsiniz. Programları veya güncelleştirme yüklediğinizde, yükleme süresince geçici klasörün şifresini ve yükleme tamamlandıktan sonra yeniden şifrelemeden önerilir.

Bir program yüklemek veya bir güvenlik güncelleştirmesi, dosyaları önce bir geçici klasöre ayıklanır. Dosyaları, şifreleme özniteliğinin ayarlı ise, dosyalar geçici klasörde oluşturulur, bu ayarı geçici klasörden devralırlar. Dosyaları, yükleme programı tarafından sonra doğru konumlarına taşınır. Için ilgili işletim sistemi yerine sabit diskte aynı taşındıklarında, dosyaların şifreleme özniteliğinin korur.

Bu dosyaların şifresini çözmek ve EFS kurtarma aracılarını arayamayacaktır. Yerleşik Yönetici varsayılan EFS kurtarma aracısıdır.

EFS hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
222054Windows 2000'deki dosyalar şifreleniyor
243035Nasıl bir tek başına Windows 2000 bilgisayarda EFS devre dışı bırak/etkinleştir
255742Şifrelenmiş veri dosyaları kurtarma yöntemleri
221997Windows 2000, önceden şifrelenmiş dosyalara erişim yükseltme yapamaz

Özellikler

Makale numarası: 272412 - Last Review: 1 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB272412 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:272412

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com