Postup při určení typu prohlížeče pomocí skriptu na straně serveru bez objektu BrowserType (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 272413 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Skript na straně serveru zjistit informace o prohlížeči používaný klientem existují dvě běžné metody:
 • Objekt BrowserType
 • Metoda Request.ServerVariables("HTTP_USER_AGENT")
Tento článek popisuje metody Request.ServerVariables("HTTP_USER_AGENT") poskytuje podrobnější informace o prohlížeči než objekt BrowserType. Další informace o objektu BrowserType (stejně jako použití skriptu k získání informací o prohlížeče na straně klienta) klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
167820Postup při určení verze prohlížeče pomocí skriptu (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
Důležité: metody používané v tomto článku spoléhají na webu přijímání správný řetězec "HTTP_USER_AGENT" prohlížeče připojit k webu. Některé servery proxy a prohlížeče může odeslat nesprávný nebo je obtížné interpretovat informace. Například výchozí HTTP_USER_AGENT řetězec, který vrací Opera 5.12 je "Mozilla/4.0 (kompatibilní; MSIE 5.0; < operačního systému >) Opera 5.12 [en]". Tento řetězec je pevný interpretovat, protože první část řetězce je stejný jako řetězec, který vrací Internet Explorer 5.

Pokud potřebujete jednoznačně identifikovat Internet Explorer verze 5 nebo novější (na Microsoft Win32 a UNIX platformách pouze), pomocí metody isComponentInstalled nebo getComponentVersion v chování CLIENTCAPS. Informace o těchto metodách získáte na následujících webech společnosti Microsoft:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms531357.aspx

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms531350.aspx
Poznámka: Tyto metody se nezdaří, pokud klient není Internet Explorer 5 nebo novější (Microsoft Win32 a UNIX platformy pouze).

Další informace

Následující ukázkový kód ilustruje použití Request.ServerVariables("HTTP_USER_AGENT"):
<%
  dim UserAgent
	
  UserAgent = Request.ServerVariables("HTTP_USER_AGENT")
  Response.Write "<p>" & UserAgent & "</p>"
	
  if instr(1,UserAgent,"MSIE") > 0 then
   Response.Write "Browser is Internet Explorer"
  else
   if instr(1,UserAgent,"MSPIE") > 0 then
     Response.Write "Browser is Pocket Internet Explorer"
   else
     Response.Write "Browser is not Internet Explorer"
   end if
  end if
%>
				
v programu Microsoft Internet Explorer 5.0 Tento kód vrátí následující data nebo podobné:
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows NT; DigExt) 

Browser is Internet Explorer
				
tento ukázkový kód používá řetězec vrácený pro aplikaci Internet Explorer, ale neexistuje žádná standardní formát řetězce prohlížeče vrátí proměnné serveru HTTP_USER_AGENT. Úplný seznam možných hodnot pro HTTP_USER_AGENT je poměrně dlouhé a nové hodnoty jsou přidány při každé aktualizaci prohlížeče.

Zde je velmi krátký ukázkové hodnoty HTTP_USER_AGENT:
  Internet Explorer
   - Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.01; Windows NT 5.0)
   - Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.0 Crawler; Windows 95)

  Netscape Navigator
   - Mozilla/4.0b1 (Win95; I)
   - Mozilla/3.01Gold (Macintosh; U; PPC)
				
naleznete příklady možných řetězce, hledání na pevném disku soubor s názvem Browscap.ini a otevřít v programu Poznámkový blok. Browscap.ini obsahuje seznam hodnot pro Internet Explorer a Netscape Navigator, stejně jako z Oracle a Opera prohlížečů. Můžete také stáhnout nejnovější verzi Browscap.ini z následujícího webu cyScape:
http://www.cyscape.com/asp/browscap
Společnost Microsoft se vám snaží usnadnit získání technické podpory poskytnutím informací o kontaktech na jiné výrobce. Kontaktní informace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Společnost Microsoft neručí za správnost těchto informací o kontaktech.

Vlastnosti

ID článku: 272413 - Poslední aktualizace: 9. srpna 2007 - Revize: 1.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Visual InterDev 6.0 Standard Edition
 • Microsoft Active Server Pages 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbaspobj kbcodesnippet kbhowto KB272413 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:272413

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com