Windows 7 & SSD: defragmentation, SuperFetch, prefetch

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2727880 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Další informace

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
sbs small
Postup krok za krokem.


Příznaky

Znova a znova čteme, že takzvané SSD disky budou bezpečnější a rychlejší než tradiční pevné disky. Jaké výhody má SSD? Čeho bychom si měli být vědomy při konfiguraci ve Windows 7?

Řešení

Potřebujete vědět o SSD pevných discích  

SSD je zkratka pro Solid State Disc/Drive (pevný stavový Disk) a odkazuje se na relativně novou technologii pamětí, která je vhodná pro snižující se ceny jako alternativa k tradičním pevným diskům. SSD disky jsou nabízené v rozličných verzích jako například čistě Flash nebo hybridní, které kombinují tradiční pevné disky a solid state paměť. V mnoha případech SSD disky nabízejí v porovnání se starými pevnými disky se zapisovací-čtecí hlavou zřetelné výhody:
 • SSD disky nabízejí lepší rychlost při přistupovaní k datům, hlavně při startu systému
 • SSD disky jsou tišší než klasické pevné disky
 • SSD pevné disky nepotřebují chlazení za běhu
 • SSD disky nemají žádnou mechanickou část jako například čítací hlavu a proto jsou méně robustné
 • SSD disky spotřebují méně energie při vykonávaní operací

Momentálně můžete zakoupit SSD pevné disky jako vnitřní disky pro stolní PC a notebooky nebo jako externí USB disky.

Při vkládání SSD disků je při většině stolních počítačů volný SATA port, při noteboocích je často nutné vyměnit existující disk. Avšak musíte přenést svůj operační systém a svoje data na nový disk nebo reinstalovat systém.  

Nezáleží, jaké řešení si vyberete, buďte si vědomí toho, že zvýšení rychlosti je při čtení z disku – při startovaní programů, nahrávání velkého obrazu nebo video souborů. Při zapisovaní SSD disky nejsou zatím nadřazené vůči konvenčním pevným diskům.

Abyste pocítili výhody SSD disků, měli byste tomu přizpůsobit nastavení ve Windows. Tento článek a ostatní kapitoly této série vám mohou pomoci. Prosím podívejte se na poznámky v každé kapitole. Některé tipy jsou užitečné pouze tehdy, pokud máte jen jeden SSD disk ve vašem PC. Ostatní tipy fungují, pouze při použití jak SSD, tak tradičního pevného disku.Vypnutí automatické defragmentace pro SSD disky

Windows 7 obvykle detekuje SSD disky po instalaci nebo po správném připojení. Toto také zahrnuje detekci toho, že jsou některé služby vypnuté, což by mohlo omezovat funkčnost, výkon a životnost disku. Za prvé, byste měli ověřit, zda je automatická defragmentace zakázaná. Není-li to tento případ, měli byste vypnout automatickou deaktivaci pro disk manuálně.

Poznámka: Pokud zakážete automatickou defragmentaci bude to platit pro všechny připojené disky. Používáte-li ve Vašem počítači normální pevné disky kromě disku SSD, měli byste pravidelně pouštět defragmentaci.


1. Otevřete Průzkumník Windows (klávesová zkratka WIN + E). Pravým tlačítkem myši klikněte na SSD disk nebo na jiný disk.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777068
2. Klikněte na Vlastnosti.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777069
3. Klikněte na záložku Nástroje.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777070
4. Klikněte na tlačítko Defragmentovat.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777071
5. Klikněte na tlačítko Konfigurovat plán.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777072
6. Odeberte zatržení u Spouštět podle plánu.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777073
7. Poté klikněte na OK. Zavřete okno.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777074


Disable SuperFetch

SuperFetch a načítání jsou technologie pro správu ukládání dat v systému Windows, které poskytují zrychlený přístup k datům než tradiční, pomalejší disky. Tyto opravdu chytré služby poskytují pouze zbytečné zápisy na SSD disky. Windows 7 typicky automaticky zakáže tyto služby pro Váš SSD disk. V opačném případě jej vypněte ručně.


Poznámka: Následující pokyny jsou určeny pro počítače, které mají jediný SSD disk, na kterém je uložen jak systém Windows, tak programy a data.


1. Klikněte na Windows ikonu.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777075
2. Napište příkaz services.msc do vyhledávacího pole a následně zmáčkněte klávesu Enter.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777076
3. Ve Službách nalezněte SuperFetch a dvakrát poklikejte.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777077
4. Nastavte Spuštění na Zakázáno.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777078
5. Poté klikněte na OK. Následně musíte restartovat počítač, aby se změny projevily.

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777079
Disable prefetch

Chcete-li zakázat Prefetch, musíme to udělat pomocí registrů. Změny v registrech se doporučují dělat pouze zkušenými uživateli.

Poznámka: Následující pokyny jsou určeny pro počítače, které mají jediný SSD disk, na kterém je uložen jak systém Windows, tak programy a data.Otevřete registr zadáním příkazu regedit do vyhledávacího pole. Ve stromu pod HKEY_LOCAL_MACHINE, klikněte na podklíč SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters.V pravém podokně poklikejte na položku EnablePrefetcher a změňte DWord hodnotu na 0 pro povolení Prefetcheru. Následně klikněte na OK a restartujte počítač.
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
2777080
Odkazy

For other useful information, search for articles in the Microsoft Knowledge Base.


Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 2727880 - Poslední aktualizace: 13. prosince 2012 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
Klíčová slova: 
kbstepbystep kbmt KB2727880 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2727880

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com