Etki alanı denetleyicisi aşağı kapatırken gerçekleştirilme üzerinde isteğe bağlı arama bağlantısı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 272990 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Geniş alan ağı (WAN) trafiği, aynı zamanda bir genel katalog sunucusu olan bir Windows 2000 etki alanı denetleyicisi kapattığınızda ortaya çıkabilir. WAN üzerinde bir isteğe bağlı arama bağlantısı, kapatma işlemi isteğe bağlı arama bağlantısı çevirmek için zorunlu.

Neden

Dizin hizmeti, Windows 2000 etki alanı denetleyicisi kapattığınızda, Net Logon hizmeti bu bilgisayar artık genel katalog sunucusu olduğunu bildirir. Net Logon hizmeti, daha sonra karşılık gelen etki alanı adı sistemi (DNS) hizmet (SRV) kayıtlarının kaydını siler. DNS bölgesi yazılabilir bir kopyasını yerel sitede değilse, trafik, WAN üzerinden başlatılır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 272990 - Last Review: 1 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix KB272990 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:272990

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com