"NTVDM.EXE napotkał problem i musi zostać zamknięty"komunikat o błędzie podczas korzystania z aplikacji 16-bitowych w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 2732488 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Załóżmy, zainstaluj aktualizację zabezpieczeń, opisaną w artykule 2707511 bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base (KB), na komputerze, na którym jest uruchomiony system Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3). Jednak podczas korzystania z niektórych aplikacji 16-bitowych, plik Ntvdm.exe przestaje odpowiadać. Ponadto zostanie wyświetlony komunikat o błędzie podobny do następującego:
NTVDM.EXE napotkał problem i musi zostać zamknięty
Ten problem występuje, gdy spełniony jest jeden z następujących scenariuszy:
  • Uruchamianie aplikacji 16-bitowych, grafiki, która zmienia tryb wideo grafiki, a następnie przesuń wskaźnik myszy.
  • Można uruchomić aplikacji 16-bitowych, która próbuje utworzyć nazwanego potoku.

Rozwiązanie

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednakże ta poprawka jest przeznaczona tylko do rozwiązania problemu opisanego w tym artykule. Powinna być stosowana tylko w systemach, w których ten problem występuje.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest "Hotfix Download dostępne" sekcji w górnej części tego artykułu. Jeśli nie ma tej sekcji, należy przesłać żądanie do obsługi klienta firmy Microsoft i obsługi technicznej w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Pełną listę numerów telefonów do działu obsługi klienta firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następujące witryny firmy Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka Pobierz dostępne" formularz wyświetla języków, dla których dostępna jest poprawka. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka.

Wymagania wstępne

Aby zastosować tę poprawkę, musisz używać systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3). Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu uzyskania dodatku service pack dla systemu Windows XP kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzyJak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Informacje dotyczące rejestru

Aby zastosować tę poprawkę, nie trzeba wprowadzać żadnych zmian w rejestrze.

Informacje dotyczące ponownego uruchamiania

Po zastosowaniu tej poprawki należy ponownie uruchomić komputer.

Informacje dotyczące zastępowania poprawek

Ta poprawka nie zastępuje uprzednio wydanej poprawki.

Informacje dotyczące plików poprawki

Wersja angielskojęzyczna (Stany Zjednoczone) tej poprawki instaluje pliki, których atrybuty wymieniono w poniższych tabelach. Daty i godziny dla tych plików są podane przy użyciu skoordynowanego czasu uniwersalnego (UTC). Daty i godziny dla tych plików na komputerze lokalnym są wyświetlane w formacie czasu lokalnego z uwzględnieniem czasu letniego (DST). Dodatkowo, terminy mogą ulec zmianie podczas wykonywania pewnych operacji na plikach.
Informacje o plikach w systemie Windows XP
  • Oprócz plików wymienionych w poniższych tabelach ta poprawka instaluje skojarzony z nimi plik wykazu (KBnumer.cat), jest podpisany za pomocą podpisu cyfrowego firmy Microsoft.
Wszystkie obsługiwane wersje systemu Windows XP opartych na 86 x
Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Nazwa plikuWersja plikuRozmiar plikuDataCzasSP requirement
Ntkrnlmp.exe5.1.2600.62592,148,86405-Lip-2012.13: 30Z DODATKIEM SP3
Ntkrnlpa.exe5.1.2600.62592,069,63205-Lip-2012.12: 39Z DODATKIEM SP3
Ntkrpamp.exe5.1.2600.62592,027,52005-Lip-2012.12: 40Z DODATKIEM SP3
Ntoskrnl.exe5.1.2600.62592,192,89605-Lip-2012.13: 26Z DODATKIEM SP3

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft, które są wymienione w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
2707511 MS12-042: Opis aktualizacji zabezpieczeń dla systemu Windows XP i Windows Server 2003: 12 czerwca 2012 r.
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących terminologii aktualizacji oprogramowania kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft

Właściwości

Numer ID artykułu: 2732488 - Ostatnia weryfikacja: 27 października 2012 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Service Pack 3 na następujących platformach
    • Microsoft Windows XP Home Edition
    • Microsoft Windows XP Professional
    • Microsoft Windows XP Starter Edition
Słowa kluczowe: 
kbqfe kbHotfixServer kbfix kbexpertiseinter kbsurveynew kbautohotfix kbmt KB2732488 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to: 2732488

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com