Popis funkce odkazů veřených složek na serveru Exchange 2000 Server a Exchange Server 2003 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 273479 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek vysvětluje funkce odkazovací veřejné složky v serveru Exchange 2000 a 2003 Exchange Server.

Další informace

V Exchange 2000 a Exchange 2003 funkce odkazovací veřejné složky (známé jako spřažení veřejné složky v Exchange Server 5.5) umožňuje přístup k veřejným složkám ve vzdálené skupiny směrování Exchange klientům MAPI, Outlook Web Access (OWA) a IMAP. Odkazům veřejné složky jsou vytvořeny pro každé jednotlivé spojnice při jsou vyžadovány, které vám jako správce, větší pružnost při návrhu topologie veřejné složky.

Na každé jednotlivé konektoru Exchange můžete zabránit odkazům veřejné složky. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na spojnici, klepněte na příkaz Vlastnosti a potom klepnutím zaškrtněte políčko Nepovolit odkazům veřejné složky. Toto políčko není ve výchozím nastavení zaškrtnuté.

Spojnice nákladů

Stejně jako konektor Exchange Server 5.5 každý Exchange 2000 a Exchange 2003 (konektor SMTP, X.400 nebo skupiny směrování) má náklady přidružen; náklady rozsahy od 1 do 100. Náklady se používá k optimalizaci toku zpráv. Zprávy jsou směrovány do podle nejnižší náklady a pokud dva nebo více tras s stejné náklady k dispozici, je zatížení distribuován jako rovnoměrně jako možné mezi nimi. Tyto náklady je také používána při výpočtu nejvhodnější trasy, klienta lze použít k přístupu k veřejných složek na vzdálených serverech (prostřednictvím odkazů veřejné složky).

Spojnice má infinite náklady na přidružen, spojovací čáry, k dispozici trasy do veřejné složky mají vybrána možnost Nepovolit odkazům veřejných složek. Použita tato trasa přístup k veřejné složce; zahozena ze seznamu k dispozici trasy, které používá k výběru úložiště informací serveru veřejné složky a služby směrování.

Tranzitivní Exchange 2000 a Exchange 2003 Connector nákladů

V Exchange Server 5.5 veřejné složky spřažení není přenositelné. Například pokud webu A má spřažení veřejné složky s serveru B a B webu má spřažení veřejné složky s C webů, webů A nemá spřažení veřejné složky s webu C.

Však v Exchange 2000 a Exchange 2003 jsou veřejné složky odkazům tranzitivní. Pokud skupiny směrování A umožňuje odkazům b skupiny směrování, veřejné složky a veřejné složky odkazů k směrování C skupiny umožňuje směrování B skupiny a potom skupiny směrování A umožňuje odkazům veřejné složky C skupiny směrování a naopak.

Vyžádání obsah veřejné složky

Klient požádá o obsah veřejné složky, nastane následující proces:

Nejprve je provedeno volání do úložiště informací, které vrátí seznam všech serverů v organizaci aktuálně máte kopii požadované veřejné složky. Úložiště informací potom zavolá k směrování Service (REAPI), která vrací náklady přiřazené k postupu dané veřejné složky.

Poznámka: služby Information Store ukládá nákladů pro každý server má požadované veřejné složky pro jednu hodinu. Tato funkce zabraňuje opakované volání do služby směrování. Odstranění mezipaměti, restartujte službu úložiště informací (MSexchangeIS).

Úložiště informací zahodí další servery, které mají infinite nákladů. Pokud stav propojení k serveru je aktuálně dolů ji také zahodí serveru. Stav propojení SMTP a skupiny směrování spojnic vypočtena před odeslána zpráva přes tyto spojnice. Však pro spojnice X.400 stavu propojení považován až zprávu nelze doručit přes jej. Úložiště informací seznamu potom seřadí podle nákladů.

Pokud je místní server veřejné složky, například Pokud poštovní schránka je na stejném serveru jako veřejné složky klient přesměrován na tento server obsah veřejných složek. Pokud je ve stejné skupině směrování serveru veřejné složky, klient odeslaných na tento server.

Pokud není kopie obsahu veřejné složky v místní skupině směrování, vypočítá úložiště informací nejnižší náklady trasy k serveru v organizaci, která má kopii této veřejné složky. Pokud není trasa, klient není schopen zobrazit obsah jej požadované veřejné složky

Pokud více serverů ve stejné skupině směrování kopie obsahu požadované veřejné složky, poskytuje seznam serverů, které klienta můžete zvolit z úložiště informací. Klient potom náhodně vybere jeden server a přiřadí číslo serveru.

Při příštím klient pokusí o přístup k veřejné složce kontaktů stejný server (na základě číslo přiřazené k tomuto serveru). Každý klient zvolí vlastní náhodné číslo, číslo je proto různé pro každého klienta. Tento proces poskytuje mezi různé klienty, kteří se pokoušejí získat přístup k veřejné složce stejné Vyrovnávání zatížení. Proces také poskytuje klienti konzistentní zobrazení veřejné složky, protože jejich mají tendenci opakovaně přístup stejný server.

Vlastnosti

ID článku: 273479 - Poslední aktualizace: 25. října 2007 - Revize: 4.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB273479 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:273479

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com