Exchange 2000 Server ve Exchange Server 2003'te ortak klasör başvuru işlevlerinin açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 273479 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Exchange 2000 Server ve Exchange Server 2003'te ortak klasör başvuru işlevleri açıklanmaktadır.

Daha fazla bilgi

MAPI ve Outlook Web Access (OWA), IMAP istemcileri uzak Exchange Yönlendirme gruplarındaki ortak klasörlere erişmek Exchange 2000 ve Exchange 2003 (Exchange ortak klasör benzeşimi bilinen Server 5.5) ortak klasör başvuru işlevselliği sağlar. Gerekli olduklarında, ortak klasör başvuruları için tek tek her bağlayıcıyı oluşturulur; bu, yönetici olarak, ortak klasör topolojinizi tasarlarken büyük esneklik sağlar.

Her bireysel Exchange Bağlayıcı, ortak klasör başvurularına engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için <a0></a0>, bağlayıcıyı sağ tıklatın, sonra da Özellikler ' i tıklatın ve sonra ortak klasör başvurularına izin ver onay kutusunu seçmek için tıklatın. Varsayılan olarak, bu onay kutusu seçili değildir.

Bağlayıcı maliyetleri

Maliyeti 100'e 1 aralığı, Exchange Server 5.5, her bir Exchange 2000 ve Exchange 2003 bağlayıcı (SMTP), X.400) ya da yönlendirme grubu Bağlayıcısı); ilişkili maliyet sahip gibi. Maliyet, ileti akışının en iyi duruma getirmek için kullanılır. Iletiler, düşük maliyet göre yönlendirilir ve aynı maliyetle iki veya daha çok yol varsa, yükü bunların arasında olabildiğince eşit olarak dağıtılır. Bu maliyet, ayrıca istemci (ortak klasör başvurularına) üzerinden uzak sunuculardaki ortak klasörlere erişmek için kullanabileceğiniz en uygun yol hesaplanmasında kullanılır.

Ortak klasör için kullanılabilir bir yol için bir veya daha fazla bağlayıcıları, bağlayıcı ilişkili sonsuz bir maliyet, seçili ortak klasör başvurularına izin seçeneğiniz vardır. Bu yol, ortak klasöre erişim için kullanılmaz; bilgi deposu seçmek için ortak klasör sunucusunun kullandığı kullanılabilir yollar ve yönlendirme hizmeti listesinden atılır.

Exchange 2000 ve Exchange 2003 Connector maliyetlerini geçişli

Exchange Server 5. 5'te, ortak klasör benzeşimi geçişli değil. Örneğin, <a1>Site</a1> BIR Site B ile ortak klasör benzeşimi, ve Site B sitesi C ile ortak klasör benzeşimi, Site A Site c ile ortak klasör benzeşimi yok

Ancak, Exchange 2000 ve Exchange 2003'te, ortak klasör başvurularına geçişlidir. Ortak klasör başvurularına Routing Group B'ye BIR yönlendirme grubu sağlar ve yönlendirme grubu B Routing Group C için ortak klasör başvurularına izin verir ve BIR yönlendirme grubu, ortak klasör başvurularına izin verir, Routing Group c ve tam tersi.

Ortak klasör içeriğini isteme

Bir istemci için bir ortak klasör içeriğini sorduğunda, aşağıdaki işlem gerçekleşir:

Ilk olarak, arama istenen bir ortak klasörün bir kopyası olan kuruluştaki tüm sunucuları listesini döndüren bilgi deposu yapılır. Bilgi deposunun sonra için yönlendirme hizmeti (Bu bir ortak klasöre rotası ile ilişkili maliyet döndüren REAPI), bir arama yapar.

Not: bilgi deposu istenen bir ortak klasör için bir saat olan her sunucu için maliyet önbelleğe alır. Bu işlevsellik, yinelenen çağrı yönlendirme hizmeti engeller. Önbelleği silmek için <a0></a0>, (MSexchangeIS) bilgi deposu hizmetini yeniden başlatın.

Ardından, bilgi deposu, sonsuz bir maliyet olan herhangi bir sunucuyu atar. Bu sunucuya bağlantı durumu şu anda aşağı olması durumunda da bir sunucu atar. Bu bağlayıcı bir ileti göndermeden önce SMTP hem de Yönlendirme grubu bağlayıcıları bağlantı durumunu hesaplanır. Ancak, X.400 bağlayıcı için bağlantı durumunu kadar ileti üzerinden teslim edilemez olarak kabul edilir. Bilgi deposu, sonra listeye göre maliyet sıralar.

Yerel bir ortak klasör sunucusu ise, ortak klasör, aynı sunucuda posta kutusu ise, örneğin, istemci için ortak klasör içeriğini bu sunucuya yönlendirilir. Istemci, ortak klasör sunucusu aynı yönlendirme grubunda, bu sunucuya gönderilir.

Sonra ortak klasör içeriğini yerel yönlendirme grubundaki bir kopyası yoksa, bilgi deposu bu ortak klasörün bir kopyası bulunan bir kuruluştan bir sunucu için en düşük maliyet yolu hesaplar. Bir rota yoksa, istemci tarafından istenen bir ortak klasör içeriğini görüntülemek güncelleştiremiyor

Bilgi deposu, istenen bir ortak klasörün içeriğinin aynı Yönlendirme grubundaki birden çok sunucuya sahip, istemci, aralarından seçim yapabileceğiniz sunucularının bir listesini sağlar. Istemci daha sonra rasgele bir sunucu seçer ve bu sunucu bir numara atar.

Istemci bu ortak klasöre erişmeye çalıştığı bir sonraki açışınızda, aynı sunucu (üzerinde bu sunucuya atanmış numarayı temel) bağlantı kurar. Her istemci, kendi rasgele bir sayı seçerse, bu nedenle her istemci için farklı numarasıdır. Bu işlem, yük ortak klasöre erişim girişiminde bulunan çeşitli istemciler arasında Dengeleme sağlar. Aynı sunucu art arda erişim eğilimindedir olduğundan işlem tutarlı bir görünüm bir ortak klasörün istemcilerinin de sağlar.

Özellikler

Makale numarası: 273479 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB273479 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:273479

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com