Etki alanı denetleyicisi Seçenekleri sayfasında İleri düğmesi kullanılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2737807 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ek etki alanı denetleyicisi veya yeni alt veya ağaç etki alanındaki ilk etki alanı denetleyicisindeki Active Directory etki alanı Hizmetleri (ad ds) yüklemek için Windows Server 2012 Sunucu Yöneticisi kullandığınızdaİleri düğme, hiçbir zaman edinilebilirEtki alanı denetleyicisi seçenekleriSayfa. Örneğin:

Bu resmi kapatBu resmi aç
Etki alanı denetleyicileri seçeneğini hatası


Bu etki alanı denetleyicisindeki ad ds yüklemesini engeller.

Neden

Bu sorun aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşur:
  • Yazın ve Dizin Hizmetleri geri yükleme modu (dsrm) parolası onaylayın gelmedi.
  • Ormanınızda birden fazla site içerir ve ad DS'yi yüklemekte olduğunuz bilgisayar tanımlı değil veya mantıksal bir site ile ilişkili olmayan IP alt ağına ait. Ekran görüntüsü, içinde olduğuna dikkat edinSite adıliste boştur. Bu site otomatik olarak seçilmesi anlamına gelir.

Çözüm

İkinci neden için iki olası çözümü vardır. İlk çözüm, tüm ağ alt ağlar ormanda tanımlanan ve topoloji tüm sitelerde geçerli olan ilişkili alt ağlar emin olmaktır. Dssite.msc veya Active Directory Windows PowerShell modül Windows Server 2012 sürümü kullanarak bunu yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra Sunucu Yöneticisi'ni kullanarak ad DS'yi yüklemeyi yeniden denemelisiniz. Doğru siteyi otomatik olarak algılanacaktır.

Bu çözünürlük önerilir.

İkinci çözüm doğru site adı seçmektir Site adı el ile listeleyin. Örneğin:

Bu resmi kapatBu resmi aç
2737822


Temel sorun maskeler çünkü bu çözümü olarak kesinlikle önerilmez. Bu istemciler, sunucular ve doğru ad ds siteleri ile ilişkili olmayan etki alanı denetleyicileri verimli dfs ad alanı'nın başvuruları, Windows Server 2012 doğrudan erişim veya diğer site tanıyan teknolojileri ile çalışmaz olur. Ormandaki bir veya daha fazla hatalı tasarlanmış siteleri ve alt ağları vardır.

Daha fazla bilgi

Eksik olan tüm ad ds siteleri ilişkili alt ağlar algılamak için aşağıdaki örnek Windows Server 2012 Active Directory Windows PowerShell komutunu kullanabilirsiniz:
Get-adreplicationsite-filtre *-özellik alt ağları | WHERE nesne {!$ _.subnets - eq "*"} | Biçim-tablo adı

Özellikler

Makale numarası: 2737807 - Last Review: 22 Eylül 2012 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2737807 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2737807

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com