"Hizmet başlatılamıyor" hata sırasında ad ds yapılandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2737880 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows Server 2012 Active Directory etki alanı Hizmetleri (ad ds) yapılandırma aşağıdaki işlemlerden biri başarısız olur:
  • AddsDeployment Windows PowerShell modül ya da Sunucu Yöneticisi'ni kullanarak yeni bir etki alanı denetleyicisi yapılandırma
  • AddsDeployment Windows PowerShell modül ya da Sunucu Yöneticisi'ni kullanarak ad DS'yi varolan bir etki alanı denetleyicisini kaldırma
  • Dccloneconfig.xml kullanarak sanallaştırılmış etki alanı denetleyicisi Klonlama

Yapılandırma başarısız olursa, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Hizmet başlatılamıyor, çünkü ya da devre dışı veya kendisiyle ilişkilendirilmiş etkin aygıt olmadığı.

Ayrıca, özetinde aşağıdaki metin satırında bakın:

Enter GetErrorMessage 80070422

Neden

Yönetici "Başlangıç türü" (DsRoleSvc) ds rolü Sunucu hizmetinin yapılandırıldığı için bu sorun oluşur devre dışı. Bunu incelemek için Services.msc ek bileşenini kullanarak tarafından teyitBaşlangıç türülistesi Genel sekmesini tıklatın.

Varsayılan olarak, ds rolü Sunucu hizmetini ad ds rolü yüklenmesi sırasında yüklenir ve el ile başlangıç türü olarak ayarlayın.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için ds rolü Sunucu hizmeti adlandırılmasını emin olun. Bunu yapmak için Services.msc veya Sc.exe başlangıç türünü el ile olarak ayarlayın ve başlatın ve isteğe bağlı olarak bu hizmeti durdurmanız ds rolü sunucu işlemlerine izin vermek için kullanın. Örneğin, yönetici yükseltilmiş bir komut isteminden aşağıdaki komutu çalıştırın:
sc.exe config dsrolesvc start= demand
Not Sonra boşluk "start =" bilerek bağımsız değişkenidir.

Daha fazla bilgi

Bu davranış tasarım gereğidir.

ds rolü Sunucu hizmetini Windows Server 2012 için yenidir ve yükleme veya kaldırma Active Directory veya etki alanı denetleyicileri klonlamak için kullanılır.

Özellikler

Makale numarası: 2737880 - Last Review: 2 Ekim 2012 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Windows Server 2012 Datacenter
  • Windows Server 2012 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB2737880 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2737880

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com